Podłogi i ukryte zagrożenia dla zdrowia ”,

Decydując się na optymalną wykładzinę podłogową, nie polegaj tylko na optyce: rozpoznaj i wyklucz ukryte zagrożenia dla własnego zdrowia

Możliwości przy poszukiwaniu optymalnej podłogi są ogromne. Bezmyślne i należy unikać pochopnych decyzji, aby nie zagrażać zdrowiu; ponieważ w wielu pokryciach kryją się ukryte zagrożenia, które mogą wywołać choroby.

Wykładzina dywanowa, bambusowa lub korkowa, laminat, linoleum, drewno lub PCV: jest to również opłacalne ze względu na różne wpływy na jakość powietrza i klimat w pomieszczeniu, a także różne opcje czyszczenia podłóg intensywne porównanie przed decyzją na wykładzinę podłogową.

Wybór wykładziny podłogowej: zwróć także uwagę na zagrożenia dla zdrowia © kontrastwerkstatt, fotolia.com

Poinformuj szczegółowo

W przypadku renowacji lub konwersji najlepiej uzyskać szczegółowe informacje od sprzedawcy o dodatkach użytych w procesie przetwarzania danego produktu.

Ponieważ częściowo może z Dywany, ale także w uszczelnione powierzchnie, czy to laminat, linoleum czy parkiet, do odgazowywania pochodzą z zanieczyszczeń, takich jak formaldehyd.

Zwróć uwagę na materiał spodu dywanów

Chorobowe Trucizny są zwykle wykonane z dywanów wspólne materiały takich jak włókno naturalne, poliamid, polipropylen i polietylen nie do przewidzenia.
Należy jednak upewnić się, że nie ma syntetycznego lateksu, ale naturalny lateks bez biocydów na spód przetworzone i do produkcji nie użyto plastyfikatorów. Odpowiednie opary mogą być irytujące, a w najgorszym przypadku szkodzić zdrowiu.

Układanie dywanów © Africa Studio, fotolia.com Wskazówka: W przypadku włókien naturalnych, proszę o potwierdzenie, najlepiej na piśmie, że nie? Biocydy do odstraszania owadów i użyto grzybów.

Należy jednak zauważyć, że w przypadku niektórych Dywany z włókien naturalnych w pewnych okolicznościach substancje niebezpieczne dla zdrowia a te dywany i tak były używane zadeklarowany jako wolny od zanieczyszczeń możliwe.

Powód: osoby świadome i częściowo przepisane leczenie, Na przykład chemikalia dodawane ze środkami odstraszającymi mole nie muszą być zgłaszane jako zanieczyszczenia dodane w sposób niezamierzony ze względu na ich podstawową użyteczność.

Uważaj na zanieczyszczenia w wykładzinach podłogowych

Jeden Alternatywa na tył dywanu czy tekstylia takie jak termoplastyczny polipropylen czy włókna naturalne takie jak wełna.

Zwróć uwagę na zdrowie mieszkańców domu Utrata wartości i przynieś przyczynę! związane z wykładziną, wskazane jest wycięcie małego kawałka i użycie Specjalista analizy pozwolić. W ten sposób zgadywanie może stać się pewnością.

Wskazówka: Jeśli krótko po złożeniu występują problemy zdrowotne i pomimo terminowej reklamacji występują Sprzeczanie się ze sprzedawcą do Centrum doradztwa konsumenckiego Obróć się. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Plastikowe wykładziny podłogowe: tylko pozornie bezproblemowe

Tylko po powierzchownym badaniu wykładziny z tworzyw sztucznych okazują się być idealnym wyborem, niezależnie od tego, jakie masz potencjalne zagrożenie dla zdrowia pozdrowienia. Podłogi wykonane z PVC (polichlorku winylu), znanego również jako winyl, były często montowane w niedalekiej przeszłości i przeżywają swego rodzaju renesans.

Układanie podłogi winylowej © Kenny, fotolia.com

Materiał i jego opary mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, ponieważ PVC jest kruchym tworzywem sztucznym głównie liczne plastyfikatory przywiązany. Ponieważ mogą one być wydzielane do środowiska, są stado nie lekceważyć między innymi poprzez dioksyny uwalniane podczas produkcji.

Ostrożnie plastyfikatory

„Od produkcji przez wykorzystanie do utylizacji to wszystko” Cykl życia PCW to pojedyncza historia zanieczyszczenia “, pisze magazyn ÖKO-TEST. Ich test pokazuje: osiem z dwunastu pięter jest niezadowalających. W powłokach często można było wykryć plastyfikatory o działaniu hormonalnym.

Wskazówka: Daj różne pieczęcie środowiskowe Bezpieczeństwo i orientacja w sprawie materiałów do posadzek wolnych od zanieczyszczeń. Klej lub zanieczyszczenia mogą dostać się do powietrza w pomieszczeniu

Toksyny środowiskowe w plastikowej podłodze

Więcej niż połowa wszystkich podłóg przetestowanych przez ÖKO-TEST spadła i wyraźnie przekroczyły limity dewaluacji dla ftalanów regulowanych prawnie – czyli plastyfikatorów, które są wykorzystywane w przetwórstwie materiału.

Zlecone laboratoria częściowo przewidywały, że w podłogach PCV Toksyna środowiskowa dibutylocyna (DBT), podwyższony poziom podrażniający skórę fosforan tributoksyetylu (TBEP) oraz związki fosforoorganiczne, które są niebezpieczne dla wody, które zwykle służą jako środki zmniejszające palność.

Wskazówka: Wybierz alternatywne wykładziny podłogowe o porównywalnych właściwościach.

Niedrogie i łatwe w montażu: podłogi laminowane

Laminat jest z jego niska cena wspólny materiał z wyboru. Zwykle podłogi laminowane są nadaje się do użytku bez żadnych problemów i w większości wolne od szkodliwych substancji.

Za grożenie Wydzieliny formaldehyd lub kwas fosforowy używany do niektórych uszczelek aby móc zapobiegać, należy zrobić przed zakupem potwierdzone przez sprzedawcę przetwarzanie tych substancji w wybrany produkt jest wykluczone.

Układanie laminatu © Marco2811, fotolia.com

Główną wadą materiału jest to, że staje się wykładziną podłogową uszkodzony, Trudno jest przerobić poszczególne obszary i cały obszar musi zostać wymieniony.

Wskazówka: Zwróć uwagę na różne klasy ścieralności laminatu, aby móc jak najdłużej użytkować podłogę.

Ponadczasowa klasyka: dobra dla środowiska i zdrowia

Przytulny Atmosfera z dobrą równowagą ekologiczną i brak zagrożenia dla zdrowia: nie ma mocnego argumentu przeciwko drewnu jako wykładzinie podłogowej, tradycyjnie jako parkietowi, wyłącznie ze względu na ryzyko zachorowania przez parowanie.

Układanie parkietu © stockphoto-graf, fotolia.com

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj oferty regionalnych warstw podłóg i zaoszczędź

Wybierz glebę mądrze

Obok drewno są też bardziej przyjazne dla alergików korek, wytrzymały nieleczony linoleum oraz bambus jako alternatywne ekologiczne wykładziny podłogowe.

Kryteria podstawowe szukając optymalna podłoga są dodatkiem do potencjalnie zagrażających zdrowiu dodatków, takich jak plastyfikatory i biocydy:

  • Jak trwały jest materiał?
  • Ile kosztuje czyszczenie??
  • Czy podłoga jest odpowiednia dla alergików??
  • Czy podłoga jest łatwa do utrzymywania ciepła i wygodna do chodzenia??
  • A co ze stosunkiem ceny do wydajności??

Wniosek: W razie wątpliwości zapytaj

W zasadzie są Składniki w wykładzinach podłogowych, które są sprzedawane w Niemczech, zwykle łatwo weryfikowalne. Jednak ważne jest, aby zachować czujność w przypadku niektórych preparatów - na przykład, jeśli testowane pod kątem szkodliwych substancji nie musi oznaczać, że materiał jest również wolny od szkodliwych substancji.

Pieczęć aprobaty dla wykładzin podłogowych

W razie wątpliwości zalecany jest konkretny Zapytaj sprzedawcę o szkodliwe dla zdrowia dodatki w wybranej posadzce. Znaki jakości, takie jak Natureplus lub Błękitny Anioł, również pomagają w orientacji.

Wskazówka: Przeczytaj także nasze artykuły Wykładziny podłogowe i kleje: które są nieszkodliwe dla zdrowia?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here