Lista kontrolna ofert handlowców”,

Lista kontrolna ofert rzemieślnika: Jak zatrudnić rzemieślnika!

Łazienka powinna w końcu zostać ponownie wyłożona kafelkami? Albo system fotowoltaiczny na dachu? Aby to zrobić, potrzebujesz dobrych rzemieślników. Dziewięcioetapowa lista kontrolna pokazuje, jak najlepiej postępować, od udanego wyszukiwania do zamówienia.

Znalezienie dobrych rzemieślników nie jest łatwe © Ingo Bartussek, fotolia.chodź do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań
 1. Wyjaśnij, co robić!
  Zrób sobie wyobrażenie o tym, co właściwie powinien zrobić rzemieślnik. Tylko wtedy możesz konkretnie zapytać o usługi i ceny oraz otrzymać oferty lub. Uzyskaj wycenę.
 2. Precyzyjne planowanie z wyprzedzeniem pozwala uniknąć nieporozumień i błędów
 3. Zrób swoje badania dokładnie!
  W Niemczech jest milion zakładów rzemieślniczych. To nie wszyscy dekarze czy dekarze, ale: Wybór jest duży i łatwo może się zdarzyć, że nie znajdziesz najtańszej i najlepszej firmy. Opłaca się więc spędzać czas na badaniu, pytaniu znajomych i współpracowników oraz uzyskiwaniu informacji online. Możesz go również znaleźć tutaj // www.odnawiać.de / firmy specjalistyczne / firmy specjalistyczne-zapytania.
 4. Znajdź rzemieślników: Zapytaj z wyprzedzeniem w Internecie
 5. Uzyskaj wiele ofert!
  Oferty cenowe są zazwyczaj bezpłatne i wiążące - w przeciwieństwie do kosztorysów. Dlatego warto zaopatrzyć się w oferty – najlepiej co najmniej trzy. Następnie możesz porównać ceny i usługi i wybrać tę, która Ci odpowiada - lub dalej szukać, jeśli nie przekonuje Cię żadna z dostępnych ofert.
 6. Oferty rzemieślnika są wiążące
 7. Zwróć uwagę na powagę!
  Niestety wśród rzemieślników są też czarne owce. Dlatego powinieneś upewnić się, że zatrudniany rzemieślnik jest wykwalifikowany, na przykład jako mistrz rzemieślniczy. Atutem może być również to, że firma jest członkiem gildii - wtedy możesz wezwać komisję rozjemczą gildii w przypadku sporu.
 8. WSKAZÓWKA

  Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od rzemieślników i zaoszczędź do 30 procent
 9. Umów się na wizytę na miejscu!
  Jeśli masz więcej do zrobienia niż „praca 08-15”, powinieneś umówić się na spotkanie z rzemieślnikiem na miejscu. Kiedy sam sprawdzi lokalizację, może bardziej realistycznie oszacować nakład pracy i cenę - a tym samym chroni nie tylko ciebie, ale być może także ciebie przed nieprzyjemnymi niespodziankami w przyszłości! Wizyta na miejscu to jeden (z kilku) powodów, dla których zatrudnienie rzemieślnika, który ma swoją siedzibę w Twoim miejscu zamieszkania, ma różne zalety.
 10. Domagaj się konkretnych informacji!
  Oferta powinna być jak najbardziej konkretna, informacje takie jak "szacunkowa liczba metrów", "przybliżona" i "niewiążąca" nie powinny być przekazywane rzemieślnikowi w ofercie!. Zamiast tego nalegaj, aby dokładnie wyszczególniono ilości materiałów i użycie niektórych wysokiej jakości komponentów itp. Dotyczy to również przewidywanych kosztów wynagrodzenia. W przypadku większych odchyleń w przebiegu prac rzemieślnik zobowiązany jest do przedstawienia Państwu kolejnej oferty ze zaktualizowanymi stanami faktycznymi, której również można odmówić. Wtedy płacisz tylko tyle, ile rzemieślnik może zażądać za wysiłek do tego momentu.
 11. Dokładnie sprawdzaj oferty handlowców i nalegaj na konkretne informacje
 12. Sprawdź i zaakceptuj ofertę!
  Sprawdź dokładnie wszystkie informacje w ofercie, w tym drobny druk. Jeśli nie rozumiesz fragmentów, porozmawiaj o nich z rzemieślnikiem! Są też miejsca, na przykład w poradniach konsumenckich, które sprawdzają oferty rzemieślników pod kątem wiarygodności. Dopiero wtedy należy przyjąć ofertę i złożyć zamówienie w przedsiębiorstwie rzemieślniczym na piśmie - na podstawie uzgodnionych usług i cen. Po tym okresie obowiązuje umowa, a przedsiębiorca może dokonywać zmian cen tylko na podstawie kolejnej oferty.

  Rzemieślnik oferuje: Pisemna akceptacja i potwierdzenie
 13. Zmniejsz pracę!
  Kiedy rzemieślnik wykona swoją pracę, do Ciebie jako klienta należy również przyjęcie tej pracy. Sprawdź więc dokładnie, czy praca została wykonana w sposób zadowalający i jeśli to konieczne, nalegaj na natychmiastowe usunięcie wad!
 14. Nie płać gotówką!
  Jeśli to możliwe, zapłać fakturę sprzedawcy nie gotówką, ale za pośrednictwem swojego konta bankowego (przelew lub polecenie zapłaty). I upewnij się, że koszty robocizny i materiałów są pokazane jako oddzielne pozycje na fakturze końcowej. Tylko wtedy możesz wziąć do 1.Odlicz od podatku 200 euro kosztów pracy. Nie jest to możliwe w przypadku rachunków handlowych opłacanych gotówką.
 15. Ważne: handlowcy nie płacą rachunków gotówką
Wskazówka: Szukasz renomowanych firm rzemieślniczych? Dzięki naszej usłudze wyceny możesz porównać oferty regionalnych zakładów rzemieślniczych. Całkowicie bezpłatnie i bez zobowiązań.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here