Chłodzenie w cieniu: porównanie 5 popularnych markiz zaciskowych ”,

Trzy wymiary decydują o tym, czy markiza zaciskowa jest dla Ciebie odpowiednia. Ponieważ rury nośne można przedłużyć jako drążki teleskopowe, aby zamocować markizę między podłogą a dachem, wysokość montażu jest zawsze zmienna. Najpierw zmierz tutaj, jaka wysokość jest dla Ciebie dostępna. Wysokość montażu markizy powinna przesuwać się w tych ramach. Szerokość balkonu lub tarasu określa szerokość markizy zaciskowej. Obowiązuje tu następująca zasada: Większość modeli jest dostępna w różnych szerokościach. Długość przedłużenia wraz z szerokością ostatecznie określa, ile cienia uzyskasz z markizy. Prawie wszystkie projekty można teraz regulować pod kątem nachylenia, najczęściej w zakresie od 0 do 90 stopni. Na koniec zwróć uwagę na użyty materiał. Jako rama rurowa stal jest bardziej wytrzymała niż aluminium, ale to drugie jest znacznie lżejsze. Wreszcie osłona dająca cień powinna być odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Idealnie markizę można nawet prać w pralce.

Markizy zaciskowe w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

W naszym przeglądzie przedstawiamy pięć markiz zaciskowych spełniających wszystkie wymagania. Abyś mógł znaleźć wszystkie istotne informacje o modelach w jednym miejscu, przygotowaliśmy dla Ciebie opinie od klientów i wyniki testów z Internetu. Daje to wiedzę testerów, a także referencje od klientów, którzy regularnie korzystają z markiz.

Tabela testowa

  Rozbudowa-
dostępna długość-
odsłonić
Szeroka instalacja-
wysokie zalety wady
Gniew
2304/005
Styl
granit
150 cm 150 do
400 cm
225 do
275 cm
 • Nachylenie-
  kąt
  bezstopniowa
  nastawny
 • wysoka jakość
  obrobiony
 • łatwiej
  budowa
 • bez PU-
  Powłoka
 • podatny na wiatr
Słonecznie
Zacisk-
markiza
150 cm 200 cm 170 do
280 cm
 • odporny na warunki atmosferyczne-
  stały
 • bardzo łatwe
 • liczny
  Kolory dla
  wybór
 • Nachylenie-
  nie kąt
  bezstopniowa
  nastawny
 • tylko jeden
  rozmiar
Za.tec
Zacisk-
markiza
120 cm 150 do
400 cm
200 do
300 cm
 • hochwer-
  tkanina tygrysia
 • optycznie
  przekonujący
 • ograniczony
  trwałość
 • nie
  bezstopniowa
  możliwość regulacji
 • Pasek do podwijania
  dwuczęściowy
empasa
ILANGA
120 cm 150 do
300 cm
227 do
317 cm
 • chroni przed
  Promieniowanie UV-
  płuco
 • piękny
  projekt
 • maszyneria-
  zmywalny
  materiał
 • wrażliwy
  z wiatrem
 • instrukcje
  ograniczony
  pomocny
vidaXL
Zacisk-
markiza
120 cm 150 do
400 cm
200 do
300 cm
 • liczny
  Rozmiary i
  Kolory wer-
  dołączalny
 • relacja
  woda-
  odpychający
  i maschi-
  zmywalny
 • Korba i
  Stopy
  są słabi-
  Zwrotnica
 • zły
  instrukcje

Zwycięzca testu w porównaniu z testem markizy zaciskowej: Angerer 2304/005 Style Granite

Markiza zaciskowa 2304/500 firmy Angerer jest dostępna w sześciu różnych szerokościach od 150 do 400 centymetrów. Wspólne dla wszystkich wersji jest zastosowanie w ramie rur stalowych ocynkowanych, malowanych proszkowo. Ocynkowanie znacząco zmniejsza podatność na rdzę i zapewnia dłuższą żywotność markizy. Klosz dający cień jest wykonany z wytrzymałego poliakrylu i utrzymany w kolorze antracytowym. Co do niego według porównania.org brakuje powłoki poliuretanowej. Dzięki temu Gniewnik byłby jeszcze bardziej odporny. Tkaniny powlekane PU są również wodoodporne podczas lekkiego deszczu. Długość przedłużenia jest hojnie mierzona na 150 centymetrach. Angerer jest przedłużany za pomocą ręcznej korby przymocowanej do jednej strony ramy. Aby można było ustawić markizę, rury stojakowe wymagają zwisu dachowego lub czegoś podobnego przy podłodze, aby móc zamocować produkt. Odległość między podłogą a sufitem musi wynosić od 225 do 275 centymetrów. Najpierw oczywiście trzeba złożyć i zamontować markizę zaciskową. Według klientów Amazon jest to łatwe dzięki dobrej, oryginalnej niemieckojęzycznej instrukcji obsługi. Kolejny plus, zdaniem Sterna: pokrowiec Angerer można prać w pralce w 30 stopniach.

Granit w stylu Angerer 2304/005 w lustrze testowym

Gwiazdka podkreśla lakierowanie proszkowe stelaża oraz możliwość prania w pralce markizy zaciskowej i sprawia, że ​​jest to „końcówka”. Według porównania.org, kąt nachylenia jest regulowany w sposób ciągły;. Ostatecznie Angerer 2304/005 otrzymał ocenę "zadowalającą". Klienci Amazona od czasu do czasu narzekają na dużą podatność na wiatr, ale przyznają średnio 4,5 gwiazdki.

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu z testem markizy zaciskowej: Markiza zaciskowa Outsunny

Jeśli masz mniejszy balkon lub chcesz zacienić tylko określoną część tarasu, ten model Outsunny może być dla Ciebie. Przy szerokości zaledwie 2 metrów jest mniej odpowiedni, jeśli chcesz pokryć nim duże obszary. W połączeniu ze stosunkowo małą powierzchnią poliestrowego poszycia, aluminiowa rama stanowi główną zaletę Outsunny: ważąca zaledwie 7,6 kg markiza zaciskowa jest bardzo lekka, według Sterna. Powłoka pokryta PU jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne. Zaletą jest to, że markiza zaciskowa, która jest dostępna w kilku kolorach, jest również światłoodporna, zwłaszcza jeśli wybierzesz wesoły wariant niebiesko-biały lub zielono-biały w paski. Wysokość instalacji może wynosić od 170 do 280 centymetrów, więc jest bardzo zmienna. Kąt nachylenia można regulować, zgodnie z porównaniem.org, ale nie w sposób ciągły. Za niewielką cenę markiza zaciskowa firmy Outsunny to wysokiej jakości osłona przeciwsłoneczna na mały balkon.

Markiza zaciskowa Outsunny w lustrze testowym

Porównując.org, Outsunny ma wysoką jakość wykonania, jest oceniany na "dobry". Gwiazda pozytywnie ocenia niską wagę. Recenzje na Amazon chwalą prostą strukturę i dają średnio 4,5 gwiazdki.

Inne dobrze ocenione markizy zaciskowe w porównaniu testowym

Jeszcze nie dotarliśmy do końca naszego przeglądu. Oto trzy częściej kupowane markizy zaciskowe, które dają cień w słoneczne dni - bez żadnych wierteł i kołków.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego dotyczące nadmuchiwanych wanien z hydromasażem: Znajdź swój najlepszy model Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Dobrze osłonięte: najlepsze parasole sygnalizacyjne w porównaniu testowym Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego 5 popularnych basenów naziemnych w porównaniu testowym

Za.markiza zaciskowa tec: markiza wysokiej jakości, dostępna w wielu rozmiarach

Opcjonalnie markiza zaciskowa w kolorze piaskowym lub szarym od pro.tec szczególnie dobrze wypada dzięki swojej tkaninie odpornej na promieniowanie UV. Zapewnia to nie tylko cień latem, ale także pozwala, według producenta, pozostawić markizę zamontowaną przez cały rok. Jednak kilku kupujących na Amazon kwestionuje, czy jest to naprawdę zalecane: zgłaszają ograniczony okres przydatności do spożycia, zwłaszcza ramy. Profesjonalista.tec szybko wykazuje oznaki zużycia. Wizualnie jednak markiza zaciskowa jest przekonująca. Jest dostępny w sześciu różnych rozmiarach o szerokości od 150 do 400 centymetrów. W zależności od wersji równie dobrze nadaje się na balkon miejski lub płaski taras podmiejski.

Profesjonalista.markiza zaciskowa tec w lustrze testowym
Markiza zaciskowa od pro scores z gwiazdą.tec dzięki stalowej ramie malowanej proszkowo. porównanie.org chwali okładkę odporną na promieniowanie UV i ocenia ją z oceną „zadowalający”. Klienci Amazon zwracają uwagę, że rolka jest dostarczana w dwóch częściach i dlatego nie jest zbyt sprężysta. Średnio pro.tec 4.3 na 5 gwiazdek.

empasa ILANGA: wysokie wartości pokazowe, dobra ochrona przed promieniowaniem UV

Dzięki wysokości montażowej do 317 centymetrów możesz z łatwością umieścić empasa ILANGA nawet w starych budynkach. Wymagana jest do tego minimalna wysokość 227 centymetrów. Model dostępny w trzech kolorach i trzech szerokościach od 150 do 300 centymetrów. Według Sterna, projekt jest nie tylko piękny, ale także ma wartość ochrony przed promieniowaniem UV 50+. Oznacza to, że możesz jeszcze bardziej beztrosko cieszyć się cieniem pod empasą ILANGA. Długość przedłużenia jest stosunkowo niewielka i wynosi 120 centymetrów, a według niektórych klientów Amazon markiza zaciskowa jest dość wrażliwa na wiatr. Montaż nie jest łatwy dzięki mniej intuicyjnej instrukcji montażu. Solidna tkanina po założeniu zapewnia nie tylko niezawodny cień - można ją również z łatwością włożyć do pralki i wyprać.

Empasa ILANGA w lustrze testowym
Porównanie gwiazdki podkreśla również efekt ochronny i możliwość prania w pralce tkaniny markizy. Na Amazon są małe nadruki ze względu na skomplikowaną strukturę, ale średnia ocena to bardzo dobre 4,4 gwiazdki.

Markiza zaciskowa vidaXL: klasyczny design, praktyczna obsługa

Jeśli szukasz markizy zaciskowej o nostalgicznym uroku, polecamy model vidaXL. Wzór w paski w różnych kombinacjach kolorystycznych bardzo przypomina markizy, które ocieniały balkony i tarasy w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jednocześnie korzystasz z pokrowca z tkaniny wykonanej z poliestru z powłoką poliuretanową. Jest nie tylko odporny na zabrudzenia i wodę, ale można go również czyścić w pralce w 30 stopniach. Głównym punktem krytyki ze strony użytkowników na Amazonie jest obróbka stóp – są one wykonane z plastiku i są odporne na warunki atmosferyczne tylko w ograniczonym stopniu. Rama i poszycie z tkaniny obiecują relaksujące letnie dni w chłodnym cieniu.

Markiza zaciskowa vidaXL w lustrze testowym
Gwiazda lubi klasyczny wzór w paski markizy zaciskowej vidaXL. Klienci od czasu do czasu narzekają na Amazon, że instrukcje montażu niewiele pomagają. Ocena 4,2 na 5 gwiazdek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here