Classic Blue – kolor trendu Pantone 2020”,

Klasyczny niebieski odcień „Classic Blue” wydaje się prawie niespektakularny w przeciwieństwie do swoich poprzedników „Living Coral” i „Ultra Violet”. Powinna przypominać nam o „nieskończonej przestrzeni wieczornego nieba i skłaniać do refleksji”, jak opisuje Leatrice Eiseman, dyrektor Instytutu Pantone.
Niebieski zawsze oznaczał spokój, harmonię i bezpieczeństwo. Nic dziwnego, że to jeden z absolutnych ulubionych kolorów Niemców. Tak więc "Classic Blue" powinien również działać na nas odprężająco, abyśmy mogli "lepiej organizować i porządkować nasze myśli". Jednocześnie kolor powinien zachęcać nas do "przyjmowania nowych perspektyw i bezstronnej komunikacji". Więc żaden kolor nie może być bardziej odpowiedni na początek nowej dekady.
 

Classic Blue przypomina nieskończoną przestrzeń wieczornego nieba i głębię morza. Niemniej jednak rzadko występuje w naturze.

Zdjęcie: iStock / IrenaV

W obliczu postępu technologicznego i coraz bardziej gorączkowego świata oczywiste jest, według Pantone, że coraz bardziej tęsknimy za jednolitymi i spokojnymi kolorami. "Classic Blue" ma przypominać, że "każdej nocy jest inny poranek".

Konfiguracja za pomocą „Klasycznego niebieskiego”

W przeciwieństwie do "Living Coral", "Classic Blue" można optymalnie wkomponować we wnętrze. W sypialni kolor jest jednocześnie orzeźwiający i uspokajający. Unikaj jednak malowania pokoju całkowicie w tym samym kolorze, w przeciwnym razie szybko wyda się chłodny. W połączeniu z innymi kolorami są jednak świetne możliwości projektowe. Poniżej możesz zobaczyć najlepsze kombinacje kolorów.

Classic Blue można łatwo łączyć. Tworzy relaksującą atmosferę, szczególnie w sypialniach.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Najlepsze kombinacje kolorystyczne z „Classic Blue”

Abyś wiedziała, jak łączyć noworoczne modne kolory, Pantone co roku publikuje również pasujące palety kolorów. W ten sposób wszechstronne możliwości stają się naprawdę oczywiste. Więc daj się zainspirować!
Myśl z Pantone

Szczególnie piękną kombinację kolorów uzyskuje się przez zmieszanie „Classic Blue” z innymi chłodnymi niebieskimi tonami i dodanie akcentów w odcieniach nude lub jasnobrązowych. Więc niebieski ma kojący efekt.

Myśląca paleta kolorów Pantone

Zdjęcie: Pantone

Snorkel z Pantone
Ci, którzy lubią kolorowe i przyciągające wzrok kolory, z pewnością zainteresują się tą paletą kolorów. Klasyczne odcienie czerni i bieli tworzą „dramatyczne kontrasty” do „Classic Blue”. Mocna zieleń limonki i koral przypominają tropikalny raj.

Paleta kolorów Pantone Snorkel

Zdjęcie: Pantone

Pustynny Zmierzch z Pantone

Jak sama nazwa wskazuje, ta paleta kolorów z fioletowymi tonami w połączeniu z „Classic Blue” przypomina niekończące się wieczorne niebo na pustyni. Błyszczące złote odcienie emanują tym czymś i mają przypominać gwiazdy.

Paleta kolorów Pantone Desert Twilight

Zdjęcie: Pantone Uruchom galerię zdjęć 7 Pokaż wszystko

Classic Blue można łączyć z niemal każdym kolorem. W szczególności różowy ma swój własny.

Zdjęcie: Dekoria GmbH

Ci, którzy lubią prawdziwą eksplozję kolorów, mogą łączyć Classic Blue z innymi kolorami uzupełniającymi, takimi jak zielony, czerwony i money.

Zdjęcie: Dekoria GmbH

Jeśli cały pokój utrzymasz w kolorze niebieskim, musisz upewnić się, że pokój nie wygląda zbyt fajnie. Kwiatowe wzory rozluźniają cały wygląd i sprawiają, że meble wyglądają na bardziej zabawne.

Zdjęcie: Dekoria GmbH

Jeśli masz ochotę na coś bardziej subtelnego, możesz popracować z indywidualnymi akcentami, takimi jak poduszki czy zasłony, które w każdej chwili można wymienić.

Zdjęcie: Dekoria GmbH

Ten minimalistyczny, ponadczasowy zegar ścienny firmy Karlsson to właściwy wybór, jeśli chcesz ustawić tylko indywidualne akcenty w kolorze Classic Blue.

Zdjęcie: Karlsson

Tkanina od marki Lola & Mawu została wykonana ręcznie w Mali i idealnie pasuje jako narzuta na fotel lub sofę.

Zdjęcie: Lola i Mawu

Z tą pufą przywracasz do swojego domu złoty wiek disco chic.

Zdjęcie: Beaumonde

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here