Rozbudowa dachu: należy zaplanować te koszty ”,

O 10.000 do 30.Trzeba przeliczyć średnio co najmniej 000 euro na rozbudowę strychu. W przypadku lukarn, łazienki czy kuchni koszty są dużo wyższe. Jeśli chcesz również podnieść dach, aby uzyskać więcej miejsca, będziesz potrzebować około 5.000 do 12.Zaplanuj dodatkowe 000 EUR.

element

koszty

Ocieplenie dachu

60 do 100 euro za metr kwadratowy za izolację kombinowaną
lub 160 do 250 euro za bardziej skomplikowaną izolację nakrokwiową.

Okno i
uwierzyć

Od 300 euro za świetliki. Okna mansardowe są skomplikowane w montażu
i kosztują co najmniej 1.000 euro. Jednak szybko drożeje. Do
Płacisz wyjście na dach od około 2.500 euro.

ściany

Opcjonalna instalacja od około 15 euro za metr kwadratowy. Do dodania
Koszty tapetowania.

piętro

W zależności od wykładziny podłogowej opłata wynosi od 10 do 30 euro za metr kwadratowy.

podgrzewacz

Około 1 na grzejnik.000 euro

obecny

Stawka ryczałtowa około 500 do 1.000 euro

Kuchnia i łazienka

W zależności od potrzeb możesz 5.000 euro, 10.000 euro lub więcej
wyjście.

Schody i
Drzwi

Drzwi i schody można dostać za około 100 euro?.
Jednak klatka schodowa będzie miała około 1.Koszt 000 euro.

Ile kosztuje izolacja dachu w przypadku przedłużenia dachu?

W zależności od stanu i rodzaju dachu docieplenie więźby dachowej może być kosztowne. Izolacja nadkrokwiowa jest najbardziej skomplikowana, ponieważ dach wymaga ponownego pokrycia. Może wynosić od 160 do 250 euro za metr kwadratowy. Jeśli i tak planujesz remont dachu, może się to opłacać. Izolacja podkrokwiowa i międzykrokwiowa jest tańsza. Obecnie często stosuje się kombinację tych dwóch ostatnich rodzajów izolacji, która następnie spełnia również kryteria rozporządzenia w sprawie oszczędności energii i kwalifikuje się do finansowania z KfW. Średnio można spodziewać się tutaj około 60 do 100 euro za metr kwadratowy. Jeśli podczas renowacji dachu natkniesz się na starą wełnę szklaną sprzed 1995 r., jej utylizacja jest również bardzo kosztowna, ponieważ jest to odpad niebezpieczny. Taniej jest, jeśli musisz pozbyć się zwykłej waty szklanej. 

Cena za dobudówkę z lukarnami

Koszt przebudowy strychu może szybko wzrosnąć wraz z instalacją lukarn. Dlatego należy dokładnie rozważyć korzyści i cenę. Lukarny tworzą przestrzeń życiową i podnoszą wartość domu. Jednak płacisz również dodatkowo za połączenie dachu oraz izolację i uszczelnienie. Jeśli dach jest w bardzo dobrym stanie lub mimo to jest remontowany, koszty nadal mogą być opłacalne. Średnio, nawet w przypadku niedrogich lukarn, potrzebujesz co najmniej 1.Uwzględnij 000 euro za sztukę. Bardziej prawdopodobny jest koszt około 4.000 do 6.000 euro.

Okna mansardowe wyglądają świetnie - ale powodują, że koszt przebudowy loftu gwałtownie rośnie.

Zdjęcie: istock / U. J. Aleksandra

Tyle kosztują okna przy przebudowie dachu

Świetliki są dużo tańsze niż lukarny. Jednak ceny również tutaj są bardzo zróżnicowane - w zależności od rodzaju, szkła i rozmiaru. Możesz samodzielnie zamontować wiele okien dachowych, a tym samym zaoszczędzić na kosztach. Średnio należy spodziewać się około 300 do 500 euro za okno. Jeśli chcesz modele od podłogi do sufitu lub większe, musisz mieć co najmniej 800 do 1.Plan na 200 euro. Z wyjściem na dach można to zrobić szybko 2.500 do 3.000 euro lub więcej.

Koszty ścian przy przebudowie dachu

Jeśli chcesz zainstalować ściany działowe, możesz spodziewać się średnio około 15 do 20 euro za metr kwadratowy. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ściany z płyt gipsowo-kartonowych, ale także dodatkowy materiał, taki jak narzędzia i klej. Z rzemieślnikiem kosztuje około 60 euro za metr kwadratowy. Jeśli pozostaniesz przy tapetowaniu lub malowaniu, możesz również dużo zaoszczędzić, wykonując własną pracę. Rzemieślnik pobiera około 10 do 20 euro za metr kwadratowy.

Ile kosztuje podłoga przy przebudowie dachu?

Zaoszczędzisz dużo pieniędzy na podłodze, jeśli sam ją położysz. W zależności od materiału, na samą wykładzinę podłogową można wycenić od 10 do 30 euro za metr kwadratowy. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz również dobrej izolacji akustycznej od kroków, która kosztuje około 5 do 10 euro za metr kwadratowy. Jeśli zatrudnisz rzemieślnika, możesz spodziewać się średnio około 30 do 50 euro za metr kwadratowy. Płytki można układać za średnio około 50 do 70 euro za metr kwadratowy. Decydujący wpływ na koszt posadzki możesz mieć wybierając materiał lub złożoność wzoru płytek.

Elegancka wykładzina podłogowa i ogrzewanie zapewniają dodatkowe koszty rozbudowy dachu, ale także tworzą przyjemną atmosferę.

Zdjęcie: istock / hanohiki

Koszty rozbudowy dachu: ogrzewanie

Często pokusa jest duża, aby do ogrzewania poddasza zdać się na ogrzewanie elektryczne lub na podczerwień – w końcu nie ma tu żadnych problemów z podłączeniem. Jednak na dłuższą metę będzie to kosztowne. Dlatego przy przebudowie strychu na mieszkanie zazwyczaj warto zamontować grzejniki – zwłaszcza, jeśli jest już centralne ogrzewanie. Za sztukę można uzyskać około 1.Plan w 000 EUR, w tym podłączenie i orurowanie. W zależności od okoliczności może być też trochę więcej lub mniej.

Koszt prądu na poddaszu

Instalację elektryczną należy pozostawić ekspertowi tylko ze względów ubezpieczeniowych i ryzyka pożarowego. Stosunkowo tanie jest, gdy strych jest już zasilany prądem i brakuje tylko włączników światła i gniazdek. Tutaj jesteś w zależności od potrzeb za około 200 do 300 euro. Jeśli strych zostanie ponownie podłączony, będzie trochę drożej. Możesz uzyskać zryczałtowaną stawkę z kosztami około 500 do 1.Policz 000 EUR. 

Ile kosztuje adaptacja poddasza z łazienką lub kuchnią??

Instalacja urządzeń sanitarnych jest skomplikowana, a przez to kosztowna. Jednak koszty zależą w dużej mierze od wielkości i funkcji łazienki. Prysznic lub wannę do zabudowy za ok. 150 euro, toaletę za ok. 100 euro, a umywalkę za ok. 50 euro. W przypadku modeli o wyższej jakości i bardziej wyszukanych, należy użyć łączników i płytek z co najmniej około 1.Oblicz 000 euro za metr kwadratowy łazienki i około 500 euro za metr kwadratowy kuchni. Jeśli chcesz trochę więcej, możesz zapłacić łącznie 10 za łazienkę na poddaszu.000 do 15.Spodziewaj się w sumie 5000 euro za kuchnię na poddaszu.000 do 10.000 euro.

Przebudowa poddasza: koszty schodów i drzwi

Proste schody na poddasze można dostać już od około 100 euro. Często jednak znajdziesz się w przedziale od 1.000 euro, jeśli planujesz większą rozbudowę dachu i rozbudowę w tym czasie klatki schodowej. Oczywiście możesz po prostu obejść się bez drzwi podczas przebudowy strychu. Jeśli planujesz prawdziwą jednostkę mieszkalną, powinieneś spodziewać się około 100 euro za drzwi.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here