Dach skośny i efekt kolorystyczny”,

Nachylenie dachu i efekt kolorystyczny - jak pomieszczenia pod dachem wydają się większe

Pomieszczenia pod dachem to bardzo szczególna fascynacja: czasami są one używane jako skład drewna, w którym ukryte są małe skarby, czasami jako przestronne, jasne studia i pokoje dla dzieci. Pokoje na poddaszu stanowią poważne wyzwanie dla większości ludzi, zwłaszcza gdy są zajęte: zbocza sprawiają, że pokój jest bardzo mały, wąski i ciasny. Prawie nic nie da się z tym zrobić. Ale przynajmniej wizualnie masz kilka opcji, aby uzyskać większy rozmiar z pokoju na poddaszu.

Na efekt kolorystyczny nachylonych sufitów duży wpływ ma światło — zarówno światło dzienne, jak i oświetlenie © 4th Life Photography, stock.cegła suszona na słońcu.com

Z odpowiednim zrozumieniem Efekt kolorystyczny pod dachem znajdź stylowe i praktyczne rozwiązania takie jak Ty Wizualnie powiększ pomieszczenie o pochyłości. Wyjaśniamy, jak działają kolory pod dachem, jaką rolę odgrywa światło i jak można ukryć skosy, aby pomieszczenie powiększało się i wyglądało na większe.

Skośne sufity powinny być zasłonięte przed wzrokiem

Pochyłe sufity stanowią szczególne wyzwanie: albo ustawiasz zbocza w centrum uwagi, albo możesz je ukryć, ukrywając zbocza za pomocą sprytnego efektu kolorystycznego. W pierwszym przypadku pokój na poddaszu wygląda bardzo przytulnie i jak przytulna jaskinia, ale jednocześnie jest niesamowicie mały i ciasny.

W prawie wszystkich przypadkach jest to: Pokój na poddaszu wygląda na większy, gdy zbocza są niewidoczne i znikają w tle.

Widok całkowicie zależy od szmaragdowozielonej ściany, zbocza są ledwo zauważalne © Dariusz Jarzabek, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jak możesz to robić?

Użyj do tego efektu kolorów. Kolory dodają głębi pomieszczeniu. Prowadzą i kierują naszym wzrokiem. Kolorowa ściana przyciąga wzrok, dzięki czemu niekolorowe (głównie białe) przesuwają się w tło. W przypadku pomieszczeń ze spadkiem należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny fakt: Im bardziej strome nachylenie, tym większy efekt głębi koloru.

Wskazówka: Inne czynniki wpływające na wizualną wielkość pomieszczenia na poddaszu? Meble i styl umeblowania. Polegaj na niskich i płaskich meblach do siedzenia i schowkach, a także na zredukowanym stylu umeblowania zgodnie z mottem „mniej znaczy więcej”.

Jaki kolor wybrać do skośnego sufitu?

Bez względu na to, jakie trendy kolorystyczne wyznaczają obecnie rynek - odcienie klasyczne i stonowane zawsze kwitnie. Szczególnie w małych i wąskich pomieszczeniach, jak to często bywa pod dachami, rzadko można uniknąć aranżacji ścian w jasnych i delikatnych kolorach.

Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z mocnych i ciemnych kolorów. W przypadku pomieszczeń ze skośnymi sufitami po prostu zwróć uwagę na znajome efekty kolorystyczne, które dotyczą również małych pomieszczeń.

aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

3 pomysły kolorystyczne na pokoje na poddaszu ze spadkiem

:

 • Kremowo biały - Białe ściany to klasyka i łatwo ją znaleźć w każdym mieszkaniu. Jednak biel kliniczna zbyt szybko staje się nudna, a nawet sterylna. Przyciemniona biel jak kremowa biel zachowuje lekki i otwierający przestrzeń charakter, ale wygląda znacznie bardziej elegancko i rustykalnie. Wyraża ciepło i przytulność.
 • Pomaluj zbocza na przytulną kremową biel: pomieszczenie pozostaje jasne, ale traci swój sterylny charakter © artursfoto, stock.cegła suszona na słońcu.com
 • Zieleń pistacjowa - Delikatne zielone odcienie mają chłodny, naturalny i uspokajający efekt. Promują koncentrację i pozytywnie wpływają na umysł. Idealny do jasnego pokoju na poddaszu, ponieważ pastelowy odcień jest wciąż na tyle ciemny, że nie błyszczy w naturalnym świetle słonecznym.
 • Naturalna zieleń w pastelowym odcieniu wspiera klimat wnętrza pod dachem. Szczególnie latem, kiedy temperatura jest wysoka, polecane są chłodne kolory © krooogle, stock.cegła suszona na słońcu.com
 • pastelowy żółty - Wyciszone żółte odcienie oznaczają lato, lekkość i aktywujące uczucie. Ten pozytywny odcień jest idealny do małego pokoju na poddaszu. Jeśli z. B. tylko chcesz wyeksponować ścianę szczytową, możesz też wybrać mocniejszy odcień żółci, np. B. Słonecznikowy żółty.
Delikatny pastelowy żółty podkreśla letni i przyjazny wygląd. Ciemne i niskie meble dodają okazjonalnych akcentów bez przeciążania pomieszczenia © Günther Menzl, stock.cegła suszona na słońcu.com

Projekt ściany ze skośnymi sufitami: sprytne wykorzystanie efektu kolorystycznego

W zależności od tego, które ściany zaprojektujesz w kolorze, efekt będzie inny. Te efekty mają zarówno zalety, jak i wady. Albo zawężają przestrzeń, albo sprawiają, że wygląda jak wąż. Z drugiej strony mogą też wyglądać przytulnie i opiekuńczo. Dwa najbardziej typowe efekty to:

 • ten Efekt tunelu

  Efekt tunelu powstaje w wąskich korytarzach - a nawet na poddaszu. Czy ściany boczne są pomalowane na ciemny kolor, a czoło?. Ściana szczytowa pozostaje jasna, wtedy będziesz miał wrażenie bycia w tunelu, którego wyjście świeci jasno w oddali. Zapewnia to krępujący charakter węża i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się wyjątkowo wąskie.

  Aby uniknąć tego efektu, użyj Czoło lub. Pomaluj ścianę szczytową ciemniej niż ściany boczne lub skarpy. Podkreśla to głębię pomieszczenia i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się dłuższe i większe.

 • ten Efekt namiotu

  Efekt namiotu pojawia się po pomalowaniu bocznego spadzistego dachu na ciemny i odważny kolor. Czujesz się jak pod namiotem. Z jednej strony może to wyglądać bardzo przytulnie i przytulnie, ale może też pozostawić uczucie krępowania i ograniczania. Ważne jest, aby jasno określić, w jaki sposób chcesz głównie korzystać z pomieszczenia pod dachem. Jako prywatne odosobnienie lub kącik do czytania? A raczej jako miejsce pracy lub studio?

Pochyłe sufity, które są ustawione w ciemniejszym odcieniu, często tworzą „efekt namiotu” - przytulny, ale zmniejszający przestrzeń. © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

Światło dzienne i oświetlenie - w pochyłym pokoju na poddaszu musi być jasno

Jeśli chcesz wykorzystać pomieszczenie pod dachem nie tylko jako śmietnik, ale także do zamieszkania, musisz dużo światła opiekować się. Ale „dużo światła” to za mało. Ogromny reflektor sufitowy oświetla pomieszczenie, ale także – w pewnych okolicznościach – sprawia, że ​​narożniki rzucają ciemne cienie. Może to sprawić, że pokój na poddaszu będzie wyglądał na bardzo mały.

Duże świetliki zapewniają dużo światła dziennego © VELUX Deutschland GmbH

Jednym z najskuteczniejszych środków jest zaprojektowanie skośnych sufitów w jasnych kolorach. Odbijają one naturalne światło dzienne wpadające przez świetlik i otwierają pomieszczenie. Obowiązuje następująca zasada: Im jaśniejsze skośne sufity i sufit, tym większy wydaje się pokój. Możesz optycznie zrekompensować brakującą przestrzeń życiową i powierzchnię podłogi ze względu na skosy z otwartym sufitem.

3 cenne wskazówki, jak wykorzystać kolory w pomieszczeniu pod dachem

 1. Pomaluj sufit i zbocza na ten sam jasny kolor. Zapewnia to przestrzenny wygląd, ponieważ „niebo” jest rozmyte i nie ma krawędzi, które ograniczałyby zagospodarowanie pomieszczenia.
 2. Zaprojektuj zakończenie szczytu w mocnym odcieniu. To usuwa zbocza z widoku. Pomieszczenie nabiera głębi i struktury. Przeciwdziała „efektowi tunelu” (ciemne zbocza, jasne szczyty).
 3. Pokoloruj ścianę pod zboczem! Krótka ściana między listwą przypodłogową a wysokością kolan może wytrzymać mocne kolory. Dla całego pomieszczenia ważne jest, aby dołem zastosowano ciemniejsze kolory niż powyżej. To rozciąga pokój.
Czytaj dalej tutaj:

 • Wybór koloru - jaki kolor do którego pomieszczenia
 • Dobór kolorów do kuchni
 • Dobór kolorów w przedszkolu
 • Kolory do sypialni
 • Kolory do łazienki
 • Wskazówki dotyczące kolorów dla małych pomieszczeń
 • Kolor do piwnicy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here