Koszty i ceny dachówek”,

Dachówki: niedrogie pokrycie dachowe betonowe

Dachówki © roboriginal, fotolia.com

Dachówki to nie dachówki - nawet jeśli oba terminy są często używane jako synonimy: Dachówki są wykonane z gliny i gliny i były używane do pokrywania dachów od tysięcy lat. Z drugiej strony dachówki są wykonane głównie z cementu i dlatego są również znane jako dachówki betonowe. Dachówki dopiero od niedawna służą do pokrywania dachów i od dawna borykają się z uprzedzeniami. Zdecydowanie mają swoje zalety: dachówki betonowe są odporne na pękanie, trwałe, mają dobry bilans ekologiczny, a do tego są stosunkowo niedrogie. W tym artykule dowiesz się, jakich kosztów muszą się spodziewać budowniczowie stosując dachówki i co jeszcze należy wziąć pod uwagę decydując się na ten materiał budowlany.

Przegląd: produkcja dachówek

Pierwsze dachówki nadal wykonywano ręcznie: w połowie XIX wieku niejaki Adolph Kroher wynalazł dachówki betonowe. Jego pierwsze dachówki miały kształt rombu i były wykonane z cementu. Dostrzegł ogromny potencjał tego materiału budowlanego, który był niedrogi i szybki w produkcji. W toku uprzemysłowienia opracowano również proces mechanicznej produkcji dachówek betonowych. Teraz dachówki mogą być również produkowane w dużych ilościach. Niemniej jednak dopiero po II wojnie światowej dachówki mogły zapanować nad dachówką. Bo w tamtych czasach zapotrzebowanie na tanie, szybko dostępne materiały budowlane było niemal niewyczerpane.

Produkcja dachówek

Dachówki wykonane są z mieszanki piasku kwarcowego, cementu i wody. Uformowane dachówki są następnie po prostu utwardzane w komorze grzewczej w temperaturze 60 stopni, a swoją ostateczną wytrzymałość uzyskują dzięki przechowywaniu. Wypalanie jak przy dachówkach nie jest konieczne. Nowoczesne dachówki betonowe są uszlachetniane zaczynami cementowymi i dodanymi kolorowymi pigmentami. Powierzchnie są w ten sposób uszczelnione, a kamienie są dostępne w bardzo różnych kolorach.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w dachach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w dachach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Więcej niż standard: Dachówki dostępne w szerokiej gamie

Dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym, dachówki są teraz dostępne w różnych kształtach, kolorach, rozmiarach i dla różnych spadków dachu. Specjalne wykończenia powierzchni zapewniają również dachówkom betonowym nieprzywierającą powierzchnię. To znacznie zmniejsza akumulację mchu i glonów.

Rozróżnia się również dachówki betonowe profilowane i dachówki nieprofilowane. Profilowane dachówki obejmują w szczególności patelnię Finkenberger i patelnię Frankfurt. Tegalit jest powszechnym przykładem nieprofilowanych dachówek betonowych.

Ponadto różne dachówki betonowe nie są jednakowo odpowiednie dla wszystkich dachów: należy zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniej dachówki. Dla jakiego nachylenia dachu są one odpowiednie?.

Dachówki: zalety i wady

Dachówki betonowe i ich koszty - zestawienie cen

Główną zaletą dachówek betonowych, choć nie jedyną, jest ich niska cena. Pojedyncze dachówki są już dostępne za centy, właściciele budynków muszą przeliczyć kilka euro za metr kwadratowy. Ceny różnią się w zależności od cech jakościowych i producenta. Różnice w poszczególnych kamieniach dachowych nie są duże - ale po ekstrapolacji na całą powierzchnię dachu różnice są zauważalne.

  • Patelnia meklemburska w kolorze czerwonym, z zaokrągloną widoczną krawędzią: ok. 5 euro za metr kwadratowy
  • Kronen Pan Longlife matowy, granit: ok. 9 euro za metr kwadratowy
  • Po prostu S, genialny, łupkowy: ok. 12 euro za metr kwadratowy
Koszty dachówki i koszty dodatkowe Ceny dachówek za metr kwadratowy
Patelnia meklemburska w kolorze czerwonym z zaokrąglonymi krawędziami około. 5 euro
Kronen Pan Longlife mat, granit około. 9 euro
Po prostu S, genialny, łupkowy około. 12 euro

Planując budżet pokrycia dachowego, budowniczowie powinni wziąć pod uwagę, że oprócz dachówek istnieją dodatkowe koszty. Należą do nich w szczególności:

  • Koszty pokrycia dachowego
  • Koszty kamieni specjalnych, takich jak kamienie do pokrycia kalenicy, kalenicy i pobocza
  • W zależności od nachylenia dachu,. wymagana konstrukcja poddachowa.

Jeśli chcesz, aby budżet na pokrycie dachu był jeszcze niższy, możesz sięgnąć po używane dachówki. Ze względu na swoją wytrzymałość dachówki można kupić również od zaufanego dostawcy.

Dachówki betonowe są ciężkie Ważny: Przed podjęciem decyzji o wyborze bloczków betonowych jako materiału budowlanego ważne jest wyjaśnienie, czy konstrukcja dachu jest wystarczająco stabilna. Bo jedyną poważną wadą bloczków betonowych w porównaniu do dachówek ceramicznych jest ich wyższa waga.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here