To sprawia, że ​​gulasz z fasoli jest sukcesem: porównanie 5 holenderskich piekarników ”,

Po pierwsze: oszczędzisz sobie żmudnego wypalania holenderskiego piekarnika olejem, co ma zwiększyć trwałość garnka. Większość produktów jest „sezonowana”, czyli już obrandowana i gotowa do natychmiastowego użycia. W przeciwnym razie najważniejszy jest rozmiar i waga. Powód jest jasny: pojemność, średnica wewnętrzna i pojemność użyteczna w garnku i pokrywce określają, co możesz zrobić ze swoim garnkiem i ile osób możesz nim napełnić. Waga odgrywa ważną rolę, zwłaszcza w przypadku żeliwnych przyborów kuchennych: holenderski piekarnik jest właściwie zawsze ciężki, ale waga pustego 6 lub 10 kilogramów robi różnicę. Klasyczny holenderski piekarnik ma trzy nóżki, dzięki czemu można go wygodnie umieścić w otwartym żarze. Jeśli chcesz również używać swojego modelu w piekarniku, a nawet na kuchence, upewnij się, że ma gładką podstawę. Przetestowaliśmy już grille elektryczne dla fanów grillowania. Poświęciliśmy również porównanie testowe z grillami na węgiel drzewny i grillami gazowymi.

Piekarniki holenderskie w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Aby skrócić drogę do pierwszego smacznego gulaszu z fasoli lub chilli nad ogniskiem lub na kuchence, przyjrzeliśmy się bliżej ofercie Dutch Ovens. Przeanalizowaliśmy raporty z testów na portalach porównawczych i oceniliśmy raporty z doświadczeń na Amazon. Rezultatem jest przejrzysty przegląd modeli, które znalazły wielu zadowolonych klientów.

Tabela testowa

  Wersja-
fortuna w środku-
za pomocą-
waga noża zalety wady
Petromax
garnek ognia
FT9
9,5 litra 33,0 cm 10,6 kg
 • bardzo
  hojny
  Ciemny-
  gen
 • naprawiony
  blisko-
  ßender
  pokrywa
 • Ausspa-
  cja dla
  Termo-
  licznik włączony
  Strona
 
 • nie
  pokrywa-
  złodziej
 • wysoka
  Własny-
  waga
grill
Premia
seria
DO45P
4,2 litra 23,5 cm 5,8 kg
 • stabilny
 • Termo-
  metr-
  za pomocą-
  przewodnik
 • porównawczy-
  sposób
  łatwo
 • pokrywa
  zamyka się
  nie
  zawsze
 • Móc
  szybki
  piec
Overmont
OM
Npot
6,7 litra 27,0 cm 6,4 kg
 • bardziej elastyczne
  misja
 • Stojak na doniczki
  w zestawie
 • dla Induku-
  ognisko
  odpowiedni
 • podatny na rdzę
 • bez uchwytu
ToCis
grill
Premia
holenderski
Piekarnik
6.0
7,3 litra 29,5 cm 8,6 kg
 • pokrywa
  zamyka się
  Dobrze
 • z pokrywką-
  stoisko
 • Podnośnik pokrywki
  chwieje się
 • częściowo wady
  w wersji-
  Praca
Klarstein
Gorący pręt
60
5,7 litra 29,5 cm 8,6 kg
 • dużo miejsca
  na węgle
  w pokrywie
 • dobra cena-
  Wydajność-
  relacja
 • nie
  Termo-
  zmierzyć-
  otwarcie
 • pokrywa
  nie do
  przygotowanie
  z jedzenia
  odpowiedni

Zwycięzca testu w porównaniu testu Dutch Oven: Petromax Dutch Oven FT9

Klasyczny holenderski piekarnik, który zaspokoi wielu gości - to nasz topowy model od Petromax. Garnek FT9 ma stosunkowo krótkie nóżki, które nadal zapewniają stabilność na węglu drzewnym, a także uchwyt do zawieszenia garnka nad ogniem. Nogi nie przeszkadzają w piekarniku, ale konstrukcja nie nadaje się do kuchenki. Plus to wycięcie z boku, które można wykorzystać na termometr. To, czego brakuje w zakresie dostawy, jest zgodne z porównaniem.zorganizuj podnośnik do pokrywek. Musisz to zdobyć sam. Piekarnik holenderski Petromax FT9 jest idealny dla większych grup, według GrillTiger 8 do 14 osób jest idealnych. Widać to już w imponującej średnicy wewnętrznej 33 centymetrów. Garnek mieści 8 litrów, pokrywkę można odwrócić do góry nogami jak patelnia o pojemności 2,5 litra. Minusem dużych rozmiarów: ważący ponad 10 kilogramów holenderski piekarnik Petromax jest bardzo ciężki.

Kocioł Petromax FT9 w lustrze testowym

porównanie.org chwali szczelnie zamykającą się pokrywę i wysoką jakość wykonania Petromax Dutch Oven FT9 i przyznaje ocenę „bardzo dobry”. „Pojemna” pojemność i praktyczna wnęka na termometr są punktowane gwiazdką. GrillTiger nazywa solidny garnek „najlepszym klasycznym holenderskim piekarnikiem”. Na Amazonie jest jednogłośna radość z zalet Petromaxa: wynikiem jest 4,9 na 5 gwiazdek.

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu z testami holenderskiego piekarnika: BBQ-Toro Premium Series DO45P

Piekarnik holenderski z najlepszym stosunkiem ceny do wydajności w naszym przeglądzie pochodzi z serii Premium firmy BBQ-Toro. Zdecydowaliśmy się na mały DO45P, model dostępny również w trzech innych rozmiarach. Mały Toro o łącznej pojemności 4,2 litra jest idealny dla mniejszych grup. Garnek mieści nieco ponad 3 litry, pokrywka zamienia się w patelnię o pojemności 1,1 litra. Kompaktowość jest szczególnie zauważalna na głębokości: jeśli nasz topowy model firmy Petromax ma ponad 23 centymetry wysokości, DO45P ma tylko 9,5 centymetra. Z drugiej strony według Stern . jest dość lekki, waży niecałe 6 kilogramów. Według Süddeutsche zarówno garnek, jak i pokrywka mają przepust termometru - przydatne, jeśli chcesz sprawdzić temperaturę w holenderskim piekarniku. Długie nóżki sprawiają, że BBQ Toro jest bardzo stabilne. Pokrywka przedstawia mały problem: według niektórych klientów Amazon nie zamyka się prawidłowo w niektórych modelach.

Grill-Toro Premium Series DO45P w lustrze testowym

Gwiazda wybiera BBQ-Toro Premium Series DO45P jako „wskazówkę”. GrillTiger określa go jako „najlepszy wszechstronny piekarnik holenderski” i jest przekonany o solidnym wykonaniu. Süddeutsche z pochwałami odnosi się do wykonania termometru. W porównaniu.org jest ocena "dobry" dla wersji 9-litrowej. Na Amazon od czasu do czasu odnotowuje się gwałtowne powstawanie rdzy, ale ogólna ocena to 4,8 na 5 gwiazdek.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj

Inne dobrze oceniane holenderskie piekarniki w porównaniu testowym

To były nasze dwa topowe modele. Ale trzy holenderskie piekarniki, które teraz przedstawiamy, są również wysokiej jakości. Oto wszechstronny piec indukcyjny, holenderski piekarnik z przydatnymi akcesoriami i purystyczny klasyk.

Overmont OM Npot: wszechstronne urządzenie do kuchenki indukcyjnej

Overmont OM Npot to w rzeczywistości mieszanka holenderskiego piekarnika i brytfanny. Piekarnik holenderski jest dostarczany bez nóżek i dlatego nadaje się do użytku na kuchence. Garnek, który waży nieco ponad 6 kilogramów, może być używany nie tylko na płytach kuchennych, ale również na kuchence indukcyjnej. Jednak do użytku na zewnątrz producent dostarcza stojak na garnki. Nawiasem mówiąc, Overmonta nie można zawiesić nad ogniem jak klasycznego holenderskiego piekarnika: model nie ma uchwytu.

Overmont OM Npot w lustrze testowym
Süddeutsche deklaruje Overmont OM Npot „końcówką” i chwali sprzęt z silikonowymi uchwytami, których można dotknąć. Porównując.org przekonuje przetwarzanie, ocena: "dobry". Niektóre raporty z doświadczeń Amazona wspominają o bardzo szybkim powstawaniu rdzy, ale holenderski piekarnik otrzymuje średnio 4,5 na 5 gwiazdek.

ToCis BBQ Premium holenderski piekarnik 6.0: Holenderski piekarnik z przydatnymi akcesoriami

Holenderski piekarnik ToCis BBQ Premium 6 może być używany elastycznie.0: ToCis dostarcza stojak na pokrywkę, dzięki czemu możesz używać pokrywki w podobny sposób jak garnka. Pokrywka może być umieszczona bezpośrednio na węglach jako patelnia. W zestawie znajduje się również podnośnik do pokrywy, ale niektórzy klienci Amazon narzekają na jego jakość. Przy 5,7 litra zawartość wystarcza dla czterech do sześciu dorosłych osób, z kolejnymi 1,6 litra w pokrywce. Kupujący czasami zgłaszają na przykład wady wykonania klamki. Jednak szczególnie ważny jest fakt pozytywny: pokrywka zamyka się bardzo dobrze, aby żywność nie wysychała ani nie przypalała się.

Holenderski piekarnik ToCis BBQ Premium 6.0 w lustrze testowym
porównanie.org podnosi nóżki holenderskiego piekarnika ToCis BBQ Premium 6.0 z wynikiem pozytywnym i ocenione na "dobry". W Süddeutsche palenisko zdobywa punkty dzięki praktycznemu otworowi termometru. Na Amazon klienci dają średnio 4,7 na 5 gwiazdek.

Klarstein Hotrod 60: purystyczny klasyk

Hotrod 60 z kuźni projektantów Klarstein jest przeznaczony do tego, aby poczuć autentyczne ognisko. Proste połączenie garnka, pokrywki i podnośnika do pokrywek najlepiej sprawdza się na statywie nad otwartym ogniem. Garnek mieści 5,7 litra, pokrywka jest po prostu taka: nie nadaje się jako patelnia. Ale krawędź jest bardzo wysoka, więc według Süddeutsche można tu wrzucić węgiel i brykiety. Oznacza to, że zawartość garnka gotuje się równomiernie. Przy okazji: według klientów Amazon Klarstein Hotrod 60 działa równie dobrze na grillu gazowym, jak na ognisku.

Klarstein Hotrod 60 w lustrze testowym
Süddeutsche pozytywnie podkreśla wyjątkowo szerokie rondo pokrywy kuchenki Klarstein Hotrod 60. Klienci na Amazon chwalą jakość wykonania i ogólnie stosunek ceny do wydajności holenderskiego piekarnika. Średnio dają 4,7 na 5 gwiazdek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here