Oto, co potrafi inteligentne sterowanie oświetleniem od Ikei”,

Jeśli chodzi o funkcje inteligentnego systemu oświetlenia, Ikea ograniczyła się do tego, co niezbędne. Oprócz funkcji ściemniania można ustawić trzy różne temperatury światła, od światła dziennego, przez ciepłe, po bardzo ciepłe. W przeciwieństwie do Z. B. Dzięki systemowi „Hue” firmy Philips technologia w Ikei znajduje się w samej lampie. Jest to rozwiązanie "Plug and Play", skomplikowana instalacja nie jest konieczna. Użytkownik po prostu wymienia swoje żarówki na lampy Tradfri i steruje za pomocą aplikacji Tradfri lub pilota. Również w ofercie: Centralna jednostka sterująca, za pomocą której można projektować i sterować grupami oświetlenia.

Według Ikei system Tradfri może być również wykorzystywany do sterowania innymi inteligentnymi systemami oświetleniowymi innych dostawców. To sprawia, że ​​prosta koncepcja inteligentnego domu firmy Ikea jest ekscytująca: w przyszłości Tradfri może zostać zintegrowany z innymi systemami inteligentnego domu, takimi jak Alexa firmy Amazon lub Apple Home dzięki prostej technologii i otwartemu systemowi. 

Lampy można ściemniać za pomocą systemu Tradfri, a nastrój kolorów można regulować za pomocą pilota

Zdjęcie: Ikea

Tradfri - Inteligentny dom dla początkujących

Ikea trafia w dziesiątkę dzięki prostemu systemowi oświetlenia. Mimo wszystko, choć wszyscy mówią o inteligentnym domu, to wielu konsumentów nadal nie ma odwagi skorzystać z rzekomo skomplikowanej technologii. W Apple Store użytkownicy chwalą łatwość obsługi, minimalistyczny design i stosunek ceny do wydajności. Prosta lampa LED do inteligentnego systemu oświetlenia zaczyna się w Ikei od 9,99 euro. Prosty kompletny zestaw ze źródłem światła i futurystycznie wyglądającym ściemniaczem kosztuje mniej niż 20 euro, za zestaw z pilotem, który oferuje więcej funkcji niż prosty ściemniacz, należy się niecałe 30 euro. Aplikacja na smartfony na Androida lub iOS jest oczywiście bezpłatna.

Ikea oferuje również centralną jednostkę sterującą dla koncepcji inteligentnego oświetlenia, która jest obsługiwana i programowana za pomocą aplikacji

Zdjęcie: Ikea

Wniosek

Ikea jest zatem znacznie tańsza niż konkurencyjne systemy oświetleniowe na rynku i stanowi dobry punkt wejścia dla inteligentnych użytkowników domów. Nie więcej (jeszcze)! Jeśli chcesz tworzyć zautomatyzowane sceny świetlne, bawić się różnymi kolorami RGB lub oświetlać swój dom w całkowicie sieciowy sposób, znajdziesz to, czego szukasz w Philips „Hue” lub „Lightify” firmy Osram. Jesteśmy pewni: Ikea będzie dodawać więcej i stopniowo rozszerzać asortyment Tradfri. 

Jako element systemu Tradfri Ikea oferuje panele świetlne, które można zintegrować pojedynczo lub, jak tutaj, jako drzwi do systemu Besta

Zdjęcie: Ikea

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here