Tyle psy kosztują miesiąc ”,

Początkowe wyposażenie można kupić przed wprowadzeniem się. Ceny są oparte na jakości i wzornictwie akcesoriów dla psów.
 

 • Legowisko i kocyk dla psa: od 30 do 120 euro
 • Miski na jedzenie i wodę: od 6 do 30 euro
 • Karmnik jako alternatywa dla pojedynczych misek: od 30 do 100 euro
 • Pierwsza zabawka (wersja miękka dla szczeniąt): od 2 do 20 euro
 • Karma dla psów lub szczeniąt (po konsultacji z hodowcą): od 20 do 80 euro
 • Smakołyki: od 10 do 20 euro
 • Smycz i obroża: od 15 do 70 euro
 • Narzędzia do pielęgnacji psów: od 15 do 50 euro, w zależności od sierści

Kup teraz "Ortopedyczne legowisko dla psa Knuffelwuff" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Przedziały cenowe na niezbędne akcesoria dla psów są ogromne. Rozmiar, jakość, użyte materiały i konstrukcja mają wpływ na cenę. Jeśli jednak postawisz na proste projekty, nawet za niewielki budżet otrzymasz cały podstawowy sprzęt.
Wskazówka: szelki lub obrożę dla psa należy kupić razem z czworonożnym członkiem rodziny, aby móc je przymierzyć na miejscu. Tylko wtedy siedzi niezawodnie i dobrze, nie przeszkadzając w bieganiu i szaleństwie.

Na pierwszy podstawowy sprzęt dla Twojej ukochanej składają się m.in. smakołyki, miski i zabawki.

Zdjęcie: iStock / Miras Wonderland

Łatwo obliczyć miesięczne koszty paszy

Koszt karmy można najbardziej wiarygodnie obliczyć, ponieważ pies zwykle otrzymuje zawsze to samo jedzenie. To, jak wysokie koszty ostatecznie zależą od tego, jak karmisz psa i od jakości karmy.
W przypadku karmy bardzo dobrej jakości dla dorosłego psa średniej wielkości średnie miesięczne koszty kształtują się następująco.
 

 • Karmienie na surowo: 85 euro
 • Konserwy: 70 euro
 • Sucha karma: 40 euro


Wskazówka: nie należy iść na kompromis, jeśli chodzi o jakość karmy, ale kładź nacisk na jakość - to nie tylko przyczynia się do zdrowia Twojego psa.

Kup teraz "Kerbl Futterbar" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Koszty psa dla weterynarza

Koszty regularnych szczepień można dobrze oszacować. Wymagane co trzy lata szczepienie przeciwko wściekliźnie kosztuje około 30 euro. Wszystkie inne szczepienia, z których niektóre są wymagane corocznie lub co drugi rok, wahają się od 40 do 60 euro.
Choroby i wypadki psów są znacznie droższe. W takich sytuacjach koszty mogą szybko wzrosnąć do 1.000 euro i więcej, gdy wymagana jest operacja lub rozległe leczenie, w tym fizjoterapia. Badania takie jak prześwietlenie lub USG kosztują średnio 50 euro w budżecie. Jeśli konieczna jest antybiotykoterapia wraz z badaniem krwi, całkowity rachunek wynosi średnio 130 euro. To samo dotyczy leczenia po zjedzeniu przez czworonożnego przyjaciela trujących roślin. W przypadku fizjoterapii możesz spodziewać się od 40 do 60 euro za jednostkę leczenia.
Chirurgia psa lub ubezpieczenie zdrowotne chroni przed wysokimi nieplanowanymi kosztami, a w razie nagłego wypadku pokryje rachunki do uzgodnionej kwoty.

Rutynowe kontrole lub szczepienia u weterynarza są regularnie konieczne dla psów i można je dobrze obliczyć. Wypadki i choroby nagle wywierają presję na bank.

Zdjęcie: iStock / shironosov

Bezpieczny w ruchu w samochodzie

Na rynku dostępne są specjalne szelki i pasy, takie jak pas bezpieczeństwa Real DogZ do transportu na tylnym siedzeniu samochodu, które niezawodnie zabezpieczają psa za pomocą łącznika pasa bezpieczeństwa. Te specjalne szelki dla psów kosztują od 25 do 60 euro, a w razie wypadku lub gwałtownego hamowania zapobiegają wyrzuceniu psa przez pojazd i zranieniu siebie lub innych pasażerów.

Kup teraz „Pas bezpieczeństwa samochodowego Real DogZ” w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Specjalne koce dla psów na tylne siedzenie zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo dzięki swojemu hamakowemu kształtowi i utrzymują tylne siedzenie w czystości. Te koce dla psa kosztują od 30 do 50 euro.
Najbezpieczniejszy transport jest w stabilnym pudełku dla psa. Jak w przypadku każdego psiego akcesorium, przedziały cenowe są bardzo wysokie. Dostępne są niedrogie plastikowe pudełka w cenie 60 euro dla średnich psów lub solidne aluminiowe pudełka do bagażnika. W tym przypadku właściciele psów muszą liczyć się z kosztami 160 euro i więcej za bezpieczne i dobrej jakości pudło.
Dobrze wiedzieć: jeśli zdarzy się wypadek, istnieje bardzo duże ryzyko, że niezabezpieczony lub słabo zabezpieczony pies ucieknie w szoku i dozna poważnych obrażeń. 

Nasi czworonożni przyjaciele czują się jak w domu w dodatkowym psim boksie do bagażnika i są bezpieczni podczas jazdy.

Zdjęcie: iStock / K_Thalhofer

Jazda na rowerze z psem w przyczepce

Jeśli jazda na rowerze z psem jest częścią aktywnego spędzania czasu wolnego przez właściciela psa, niezbędny jest również środek transportu dla psa. Specjalny kosz dla psa na rower wystarcza dla małych psów do maksymalnie ośmiu kilogramów. Psy ważące więcej niż osiem kilogramów muszą być bezpiecznie przewożone w przyczepce rowerowej, takiej jak przyczepka dla psa Pawhut, aby móc odpocząć między biegami.
Entuzjastycznych rowerzystów nie należy jednak kusić tanimi ofertami. Ponieważ im droższa przyczepa, tym wyższa jakość wykonania. Dotyczy to zwłaszcza ruchomych części, takich jak koła. Im lepsze wbudowane łożyska, tym łatwiejsza przyczepka dla psa. W przypadku psów małych ras może to być jeszcze mniej istotne. Pies ważący od 25 do 30 kilogramów w przyczepce już wnosi zauważalny wkład w kondycję rowerzysty, jeśli przyczepka nie działa dobrze. 
Ceny koszyków rowerowych i sakw dla psów wahają się w zależności od wersji od 30 do 70 euro. Specjalne przyczepki rowerowe dla psa kosztują dużo więcej. Szczególnie niedrogie wersje dla średnich psów są już dostępne za około 100 euro. Właściciele psów mogą obliczyć od 280 do 400 euro za wysokiej jakości zawieszki marki tej wielkości.
Wskazówka: wielu właścicieli psów sprzedaje swoje wysokiej jakości markowe przyczepy dla psów za ułamek ceny.

Kup teraz "przyczepkę rowerową dla psa Pawhut" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Koszty szkolenia psów

Kontynuacja obejmuje koszty szkoły szczeniąt, specjalnego szkolenia psów lub hobby z psem w psim klubie sportowym.
Szkoły dla szczeniąt pobierają średnio 10 euro za lekcję za lekcje grupowe. Jeśli wymagane jest szkolenie indywidualne, koszty za psa i jednostkę szkoleniową wynoszą od 30 do 60 euro. Jeśli właściciel psa będzie chciał w przyszłości uprawiać psie sporty, poniesie dodatkowe opłaty za członkostwo w klubie, specjalne nagrody i mniejsze elementy wyposażenia. Z reguły można się spodziewać dodatkowych kosztów od 100 do 200 euro za psa.

Szkoła dla szczeniąt i późniejsze szkolenie psów również powodują koszty, ale w żadnym wypadku nie należy ich lekceważyć. 

Zdjęcie: iStock / Highwaystarz-Photography

Ubezpieczenie dla psa

Na koniec kilka słów o nieuniknionych kosztach stałych, takich jak ubezpieczenie psa i podatek od psów. Podatek od psa różni się w zależności od gminy i wynosi od 30 do 120 euro za pierwszego psa. Tak zwane psy z listy są opodatkowane znacznie wyżej.
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla psów o wzroście w kłębie co najmniej 40 centymetrów lub minimalnej wadze 20 kilogramów. Powoduje to roczne koszty psa w wysokości około 50 euro.
W sumie właściciele psów, w tym ubezpieczenie, podatki, weterynarz i żywność, mogą obliczyć koszty 105 euro miesięcznie i psa. Ponadto ponoszone są wydatki na zabawki, przyczepki rowerowe lub inne przybory, takie jak nowe smycze, obroże lub uprzęże.
 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here