Nowe elementy Gigaset dla seniorów: Kompatybilne urządzenia i przegląd testów 2020”,

Ogromną zaletą do życia na starość jest sterowanie przez asystenta głosowego.

Zdjęcie: Gigaset

Gigaset Smart Speaker konkuruje z Amazon Echo

Gigaset wprowadza w tym roku własny głośnik do inteligentnego domu z funkcjami Alexa i DECT. Nie tylko można wykonywać połączenia z asystenta głosowego do asystenta głosowego, ale także z asystenta głosowego do telefonu stacjonarnego i komórkowego. Gigaset wypełnia w ten sposób lukę, której Amazon nie był jeszcze w stanie wypełnić swoimi głośnikami Echo w Niemczech.

Komu polecane są elementy Gigaset??

Gigaset elements Smart Home jest przedmiotem zainteresowania następujących grup docelowych:

 • Każdy, kto szuka niezawodnego, opartego na aplikacji systemu bezpieczeństwa z opcją nadzoru wideo
 • Seniorzy, którzy chcą żyć dłużej we własnych czterech ścianach
 • Użytkownik europejskiej platformy inteligentnego domu „Conrad Connect” (jako alternatywa dla amerykańskiego IFTTT)

Serce: baza elementów Gigaset

Stacja bazowa Gigaset elements (na zdjęciu po prawej) łączy wszystkie urządzenia inteligentnego domu elementów z Internetem, dzięki czemu można sterować i automatyzować system bezpieczeństwa za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie. W tym celu stacja bazowa jest podłączona do domowego routera internetowego za pomocą kabla LAN. Do 48 elementów czujników może być połączonych ze sobą za pośrednictwem stacji bazowej i sterowanych indywidualnie lub grupowo.

Wszystkie urządzenia inteligentnego domu są połączone z Internetem za pośrednictwem dużej stacji bazowej.

Zdjęcie: Gigaset

Aplikacje elementów Gigaset: Smart Home lub Smart Care?

Gigaset oferuje dwie różne aplikacje do sterowania systemem inteligentnego domu:

 • Aplikacja inteligentnego domu do łatwego sterowania i automatyzacji funkcji bezpieczeństwa
 • Aplikacja Smart Care do dyskretnej opieki nad seniorami i osobami cierpiącymi na demencję

Aplikacja inteligentnego domu

Aplikacja Gigaset elements Smart Home jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze – duży plus za Gigaset elements. Tutaj można tworzyć procedury i grupy, a także oglądać transmisję na żywo z kamery monitorującej.
W trybie wakacyjnym symulowana jest obecność w celu odstraszenia włamywaczy. Praktyczne jest również to, że nie musisz otwierać aplikacji, aby zmienić tryby alarmu, ponieważ możesz do tego użyć elementu na ekranie startowym.
Jak już wspomniano, aplikację można również połączyć z Amazon Alexa. Jednak system alarmowy można przełączyć tylko w wyższy tryb bezpieczeństwa za pomocą polecenia głosowego, a nie niższy. Uniemożliwia to osobie nieupoważnionej wyłączenie systemu alarmowego dzwoniąc przez uchylone okno lub drzwi.
Z aplikacji Gigaset elements można korzystać bezpłatnie, ale na różne funkcje kamery należy wykupić abonament. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo pakiety usług i związane z nimi koszty.

W aplikacji Gigaset Smart Home można tworzyć rutyny i grupy, a także oglądać transmisję na żywo z kamery monitorującej.

Zdjęcie: Gigaset

Aplikacja Smart Care

Gigaset opracował nową aplikację Smart Care specjalnie dla seniorów. Do systemu monitorowania elementów można zaprosić do czterech członków rodziny. Zostaniesz wtedy poinformowany, jeśli użytkownik wywoła alarm lub jeśli system wykryje nieprawidłowości w codziennej rutynie.
System Smart Care wymaga rezerwacji taryfy Smart Care: Można ją anulować co miesiąc za 14,99 euro miesięcznie lub 12,99 euro miesięcznie, jeśli jest opłacana corocznie.

Aplikacja Smart Care została opracowana specjalnie dla seniorów.

Zdjęcie: Gigaset

Sterowanie ogrzewaniem: urządzenia kompatybilne z elementami Gigaset

Dzięki inteligentnemu sterowaniu ogrzewaniem nie musisz się już ruszać. Możesz łatwo wyregulować termostat za pomocą aplikacji.

Zdjęcie: Gigaset

Termostat elementów Gigaset

Termostat grzejnikowy Gigaset elements jest przykręcony do normalnego zaworu grzejnikowego. Ogrzewanie można następnie kontrolować za pomocą aplikacji lub zaprogramować zgodnie z codzienną rutyną. Możliwa jest również interakcja z innymi urządzeniami, takimi jak kontakt drzwiowy elementów. Jeśli czujnik wykryje, że drzwi tarasowe lub okno są otwarte, ogrzewanie zostanie automatycznie wyłączone.

Tutaj możesz zamówić termostat Gigaset z Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Gigaset elementy drzwi i elementy okna

W przeciwieństwie do większości styków drzwiowych i okiennych, czujnik Gigaset elements nie tylko wykrywa, czy drzwi lub okno są otwarte, czy zamknięte, ale także czy są otwierane siłą. W zależności od konfiguracji styk drzwiowy/okienny wysyła wiadomość push do mieszkańca w przypadku alarmu lub aktywuje inne urządzenia, takie jak syrena alarmowa lub kamera monitorująca. Praktyczne jest, że czujnik na baterie można łatwo zainstalować za pomocą pasków samoprzylepnych bez wiercenia. Styk drzwiowy i okienny jest również użytecznym rozszerzeniem sterowania ogrzewaniem, aby uniknąć przegrzania podczas wentylacji.

Tutaj możesz zamówić czujnik drzwi Gigaset od Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Elementy Gigaset uniwersalne

Podstawowa funkcja uniwersalnego czujnika Gigaset elements nie różni się od styku drzwiowego lub okiennego. Można go przymocować zarówno do drzwi, jak i okien, aby sprawdzić ich stan. Czujnik rozróżnia otwarte i uchylone okna lub drzwi tarasowe. Aby zasłużyć na miano „Uniwersalny”, Gigaset wyposażył czujnik w trzy dodatkowe funkcje: wyświetlanie temperatury w pomieszczeniu, ciśnienie powietrza i pre-alert. Podobnie jak elementy drzwi i okna, czujnik uniwersalny komunikuje się z termostatem grzejnikowym, gdy pomieszczenie jest wentylowane, dzięki czemu ogrzewanie jest odpowiednio obniżane.

Tutaj możesz zamówić uniwersalny czujnik Gigaset firmy Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Bezpieczeństwo: urządzenia kompatybilne z Gigaset Elements Smart Home

Syrena elementów Gigaset

Syrena żywiołów odgania włamywaczy z ogłuszającym 100 decybelami. To sprawia, że ​​jest o 10 do 20 decybeli głośniejszy w porównaniu z wieloma porównywalnymi systemami. Wyjątkowe jest również to, że syrenę można obsługiwać nie tylko za pomocą aplikacji, ale także ręcznie za pomocą jednego przycisku. Baterie nie są potrzebne, ponieważ syrena alarmowa jest umieszczona bezpośrednio w gnieździe.

Syrenę alarmową Gigaset można zamówić w Amazon tutaj.

Zdjęcie: Gigaset

Inteligentny aparat Gigaset

Kamera WiFi przesyła do aplikacji strumień na żywo w jakości HD i umożliwia włączenie w domu w dowolnym momencie. Jednak zakup aparatu z elementami ma sens tylko w przypadku pakietu, który można zarezerwować - mały minus dla skądinąd przekonującej oferty Gigaset. Jednak miesięczne koszty są do opanowania.

Możesz zamówić inteligentną kamerę Gigaset z Amazon tutaj.

Zdjęcie: Gigaset

Dostępne są następujące pakiety:

 • Pakiet bezpieczeństwa: Pięć minut obrazów jest zapisywanych w chmurze Gigaset w przypadku alarmu. Cena: 0.89 euro miesięcznie.
 • Inteligentny pakiet: Zapisz dowolną liczbę 30-sekundowych nagrań w chmurze. Cena: 1.79 euro miesięcznie.
 • Pakiet reżyserski: Zapisuj i pobieraj nagrania na żywo o dowolnej długości w chmurze. Cena: 4.49 euro miesięcznie.

Elementy Gigaset dymią

W najgorszym przypadku elementowy czujnik dymu uruchamia alarm za pomocą zintegrowanej syreny i, w razie potrzeby, aktywuje również syrenę elementów zewnętrznych. Dym elementów nie zależy od połączenia WLAN, więc ostrzega również, jeśli internet zacznie strajkować. Jak zwykle w przypadku czujek dymu, trzeba go wymienić po dziesięciu latach - tyle starcza na wbudowaną baterię.

Czujkę dymu Gigaset można zamówić w Amazon tutaj.

Zdjęcie: Gigaset

Ruch elementów Gigaset

Czujnik ruchu wykorzystuje czujnik podczerwieni do wykrywania przechodniów. Czujnik na baterie można przymocować taśmą samoprzylepną w odpowiednich miejscach. Podczas gdy ruch elementów nie jest skierowany na koty, psy powyżej 25 kg mogą wywołać alarm. W takim przypadku czujkę należy zamontować w miejscach niedostępnych dla psa.

Czujkę ruchu Gigaset można zamówić w Amazon tutaj.

Zdjęcie: Gigaset

Elementy Gigaset woda

Czujnik wody z elementów Gigaset nie tylko ostrzega przed przedostawaniem się wody z pralek, zmywarek i tym podobnych., pokazuje również temperaturę i wilgotność względną w aplikacji;. Tak więc piwnica jest również idealnym miejscem do wykorzystania elementów wody.

Tutaj możesz zamówić urządzenie Gigaset watermelder od Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Sterowanie oświetleniem: urządzenia kompatybilne z elementami Gigaset Smart Home

Systemy bezpieczeństwa doskonale uzupełnia inteligentny system oświetlenia: w przypadku pożaru mieszkanie jest natychmiast oświetlane, w przypadku włamania nieproszony gość znajduje się bezpośrednio w świetle reflektorów.
W tym celu elementy Smart Home System można podłączyć do sterowania oświetleniem Philips Hue. Jeśli nie chcesz inwestować w nowy system oświetleniowy, możesz również pracować z wtykami elementów Gigaset. Nie integrujesz lamp sufitowych, ale wszystkie lampy zasilane z sieci, takie jak lampy stołowe i lampy podłogowe.

Wtyczka elementów Gigaset

Wtyczka Gigaset elements to adapter, który łączy lampy i inne urządzenia sieciowe z aplikacją Gigaset elements. Normalne światła, pralki, telewizory i ekspresy do kawy można uruchamiać w drodze lub z sąsiedniego pokoju dzięki wtyczce. Możliwe jest również włączenie zasilania tylko w określonych przedziałach czasowych, aby oświetlenie dopasowywało się do rytmu dobowego.

Tutaj możesz zamówić sterowane radiowo gniazdo Gigaset firmy Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Inteligentne urządzenia pielęgnacyjne do życia przyjaznego seniorom: urządzenia kompatybilne z Gigaset Elements Smart Home

Przycisk elementów Gigaset

Przycisk elementów umożliwia sterowanie elementami systemu Smart Home za naciśnięciem jednego przycisku. Przycisk może zapisać i uruchomić cztery funkcje, na przykład włączenie i wyłączenie systemu alarmowego lub natychmiastowe uruchomienie syreny;. Dzięki temu przycisk ten nadaje się jako przycisk napadowy do życia na starość i jest częścią pakietu Gigaset Smart Care.

Tutaj możesz zamówić włącznik światła Gigaset z Amazon.

Zdjęcie: Gigaset

Inteligentny głośnik Gigaset

Dzięki Gigaset Smart Speaker rodzice, dziadkowie i dzieci mogą z łatwością pozostać w kontakcie. Połączenia można inicjować za pomocą poleceń głosowych i wykonywać za pomocą funkcji głośnomówiącej - zarówno w sieci stacjonarnej, komórkowej, w domu, jak i między różnymi urządzeniami Alexa. Przykładowe polecenia głosowe to: „Alexa, zadzwoń do Tomasza” lub „Alexa, zadzwoń do pokoju babci”. Technologia mikrofonów umożliwia również prowadzenie rozmów w większych grupach, np. na spotkaniach rodzinnych lub spotkaniach zespołowych.
Dzięki kompatybilności z Alexą wszystkie inne umiejętności Alexy mogą być również używane z głośnikiem Gigaset, na przykład do sterowania muzyką za pomocą głosu, inteligentnego sterowania domem lub planowania.

Rodzice, dziadkowie i dzieci mogą z łatwością pozostać w kontakcie z Gigaset Smart Speaker. 

Zdjęcie: Gigaset

Gigaset Smart Home: Lista zgodnych systemów Smart Home

 • Amazonka Alexa
 • Asystent Google
 • Philips Hue
 • Conrad Connect

Połącz elementy Gigaset z Conrad Connect

Conrad Connect to platforma inteligentnego domu, która łączy wiele różnych systemów inteligentnego domu. Produkty i aplikacje różnych producentów można łączyć z elementami Gigaset Smart Home i komunikować ich status. Kompatybilne systemy to np. Spotify, fitbit, Google Calendar, Honeywell, Twitter, homematic, innogy, Logitech, Netatmo i wiele innych.

Tutaj możesz zamówić zestaw Philips Hue LED, popularne rozszerzenie do Gigaset Smart Home, od Amazon.

Zdjęcie: Philips Hue

Elementy Gigaset Smart Home w przeglądzie testów

Techstage.de pisze po teście (2018): „Czujniki sprawdziły się w praktyce i wydają się działać niezawodnie. Podoba nam się koncepcja, że ​​detektory mogą rozróżniać otwieranie, wiercenie i kopanie. Ponadto, po początkowych problemach z ząbkowaniem, aplikacja wypaliła się w naszych sercach jako niezwykle przejrzysta i przyjazna. Stosunek ceny do wydajności również wydaje się być spójny."
Giga.de wyciąga wniosek po teście (2018): "Konfiguracja jest kłopotliwa, ale jeśli system działa, może pokazać swoje zalety: czujniki wykrywają więcej niż tylko "otwarte" i "zamknięte", połączenie ze smartfonem działa bezproblemowo, a dostarczona syrena jest tak głośno, że odstrasza włamywaczy już po kilku pierwszych sekundach. Jednak jak tylko włamywacz znajdzie skrzynkę zasilającą, alarm jest wyłączony, bo w stacji bazowej nie ma baterii.
Myślenie podstawowe.de mówi po teście (2018): „Jeśli wykluczysz żmudną instalację i niepotrzebnie skomplikowany proces aktualizacji, pozostaje solidne technicznie wrażenie. System rozpoznaje wszystkie zdarzenia i działa płynnie. A jeśli pojawią się problemy, można szybko skontaktować się z niemieckim zespołem serwisowym."
Czasopisma testowe.de mówi: „Dzięki niskiej cenie, prostej instalacji i obsłudze, ten system ma już wysoki stopień przydatności masowej. Zakup elementów Gigaset to inwestycja w przyszłościowy system inteligentnego domu."

Tutaj możesz zamówić stację pogodową Netatmo, popularne rozszerzenie dla Gigaset Smart Home, od Amazon.

Zdjęcie: Netatmo

Zalety Gigaset Elements Smart Home

 • Czujniki działają niezawodnie
 • Możliwość rozbudowy do systemu nadzoru dla seniorów
 • Kompatybilny z asystentem głosowym Gigaset do telefonowania bez barier
 • Kompatybilny z ważnymi systemami innych firm, takimi jak Philips Hue, Amazon Alexa i Google Assistant
 • System jest atrakcyjny wizualnie i dobrze pasuje do domu
 • Dobra jakość obrazu z kamery monitorującej i niedroga usługa w chmurze do przechowywania nagrań wideo
 • niemiecki serwis

Wady Gigaset Elements Smart Home

 • Stacja bazowa nie posiada baterii, w przypadku awarii zasilania system ulega awarii
 • Polecenia głosowe Alexa do tej pory kontrolują tylko tryby systemu bezpieczeństwa, a nie poszczególne urządzenia
 • Konfiguracja wymaga czasu i skupienia

Tutaj możesz zamówić Echo Show, jako popularne rozszerzenie dla Gigaset Smart Home, od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Gigaset Smart Home w porównaniu z iSmartAlarm

iSmartAlarm to kusząca alternatywa dla elementów Gigaset. Z jednej strony początkowy zakup jest nieco tańszy, a z drugiej strony przechowywanie w chmurze na filmy z monitoringu jest bezpłatne. W zamian system jest ogólnie nieco prostszy. Dostępnych jest mniej czujników, a elementy Gigaset nie mają sobie równych pod względem wyglądu. ISmartAlarm jest interesujący dla użytkowników kamery Nest Cam, ponieważ jest kompatybilny z iSmartAlarm.
Dzięki opcjonalnemu rozszerzeniu o system asystujący dla seniorów i Gigaset Smart Speaker, który umożliwia kontakt z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi, elementy Gigaset wydają się obecnie najlepszym systemem. W końcu jednak do dokonania właściwego wyboru liczy się indywidualny obszar zastosowania. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim nadzór wideo, masz więcej opcji z iSmartAlarm; jeśli interesuje Cię ogólna ochrona domu i życie przyjazne seniorom, nie możesz się pomylić z elementami.
Aktualna oferta Amazon dla pakietu startowego iSmartAlarm.

Wniosek: Gigaset Elements to wszechstronny system bezpieczeństwa

Elementy Gigaset uzyskiwały konsekwentnie pozytywne wyniki w teście – to rzadka sprawa. Często systemy inteligentnego domu są wciąż pełne błędów oprogramowania. Z wyjątkiem nieco kłopotliwej instalacji, elementy to niezawodna, dobrze przemyślana koncepcja bezpieczeństwa, która z pewnością będzie ewoluować w przyszłości. Świadczy o tym nowy asystent głosowy z Internetem i telefonią DECT.

Pakiety startowe Gigaset Elements

 • Zestaw Gigaset do inteligentnego domu z alarmem w drzwiach i syreną
 • Zestaw Gigaset inteligentnego domu z czujnikiem wody i dymu
 • Gigaset Smart Home Set z dwoma inteligentnymi gniazdami
 • Gigaset Smart Home Alarm System L (kompletny system)
 • Pakiet Gigaset Smart Care Senior
 • Pakiet Gigaset Smart Care Plus dla seniora

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here