Maluj sufit

Pomaluj sufit - szybko uzyskasz czysty efekt

Pomaluj również sufit podczas remontu? Wielu majsterkowiczów nie ma na to ochoty – albo nie ma odwagi, bo malowanie sufitów to czasochłonna, trudna i męcząca praca nad głową. Ale najpóźniej po kilkukrotnym przejściu sufitu podczas remontu nie ma co go obejść. Tutaj wyjaśniamy, jakie materiały są potrzebne do pomalowania sufitu i jak najlepiej wykonać pracę, aby szybko uzyskać rozsądny efekt.

Malowanie sufitu - potrzebujesz tych materiałów

Do sufitu najlepiej zastosować kolor biały lub jasny o wysokim stopniu krycia (klasa krycia 1). Wtedy wystarczy tylko raz pomalować lub - jeśli chcesz kolorowy sufit - masz najlepszy podkład pod jasną farbę. Jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego zakończenia tej pracy, nie powinieneś oszczędzać na kolorze.

Podczas malowania sufitu zalecamy farbę o wysokim stopniu krycia, dzięki czemu można osiągnąć zadowalający efekt już po nałożeniu jednej warstwy.© Imaginis, stock.cegła suszona na słońcu.com

To samo dotyczy narzędzi: użyj dobrego, szerokiego wałka z jagnięcej skóry (z drążkiem teleskopowym) i dobrej szczotki do krawędzi - płaska szczotka, która nie jest zbyt wąska, ładnie gęsta i z długim, załamanym uchwytem jest idealna. W żadnym wypadku nie powinieneś kupować najtańszych pędzli, w przeciwnym razie będziesz irytował przez cały czas fantazyjne włosie pędzla. Potrzebna będzie również ściągaczka pasująca do rozmiaru rolki i wiadra, wystarczająca folia ochronna i kilka rolek dobrej taśmy maskującej.

Aby naprawić drobne uszkodzenia tynku, można użyć wypełniacza z tuby lub wewnętrznej szpatułki do wymieszania. I oczywiście do malowania sufitu potrzebna jest również drabina - najlepiej antypoślizgowy, stabilny model, na którym można również postawić lub zawiesić wiadro z farbą u góry. Jest to szczególnie przydatne przy wstępnym malowaniu krawędzi.

Malowanie sufitu: będziesz potrzebować do tych materiałów 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Malowanie sufitu – prace przygotowawcze

Jeśli nie ma możliwości wyniesienia wszystkich mebli z pokoju, zsuń meble na środku pokoju i przykryj wszystko folią ochronną. Bez względu na kupiony kolor: nie ma koloru, który nie kapie ani nie rozpryskuje się podczas malowania blatu. Uważaj więc przy maskowaniu i zakrywaniu – zaoszczędzisz sobie dużo pracy.

Dzięki wysokiej jakości farbie ściennej o klasie krycia 1 możesz pomalować trochę kurzu i pajęczyn, niezauważalnie później. Lub możesz zainwestować pięć dodatkowych minut na szczotkę ręczną lub odkurzacz. Jeśli jednak sufit jest naprawdę zabrudzony, np. od nikotyny lub tłustych oparów, należy go wyczyścić przed malowaniem, aby farba dobrze się trzymała. Jeśli brud nie zejdzie wodą z mydłem, wyczyść sufit ługiem / odtłuszczaczem ze sklepu z narzędziami. Pęknięcia, dziury lub miejsca naprawić luźnym tynkiem i wygładzić szpachelką naprawczą.

Malowanie sufitu: te przygotowania są konieczne

Jeśli nie chcesz malować ścian po suficie, przyklej górną część ściany taśmą samoprzylepną, aby uzyskać czystą krawędź. Im bardziej hojni są (lub. im szersza taśma maskująca, tym szybciej można pomalować krawędzie, ponieważ nie trzeba tak uważać. Jeśli ściany są wytapetowane, użyj delikatnej taśmy malarskiej, aby nie podrzeć tapety podczas odklejania.

Lampy, lampy sufitowe lub spoty należy usunąć przed malowaniem sufitu (wcześniej wyłączyć bezpieczniki i upewnić się, że nie ma napięcia). Jeśli nie jest to możliwe, zamaskuj je jak najdokładniej folią i taśmą malarską.

Malowanie sufitu - instrukcje i wskazówki

Podczas malowania kieruj się padaniem światła, aby na suficie nie było smug - więc zawsze zaczynaj od okna, a następnie idź do przeciwległej ściany.

Najpierw należy pomalować pędzlem narożniki i krawędzie, dopiero potem większe obszary © VRD, stock.cegła suszona na słońcu.com

Najpierw pomaluj rogi i krawędzie. Upewnij się, że nakładasz sporą ilość farby, wtedy wystarczy to zrobić tylko raz. Następnie pomaluj sufit dużym wałkiem - każda sekcja najpierw wzdłuż, a następnie w poprzek, aby uzyskać ładne, równomierne nałożenie farby. Nigdy nie maluj rolki całkowicie opróżnionej, ale nakładaj farbę obficie ("mokro na mokro").

Aby pomalować sufit bez smug i widocznych krawędzi, użyj farby o jak najdłuższym czasie otwartym. Im dłużej pozostaje mokra, tym mniej problemów z nieestetycznym podejściem wałka i pędzla. Nie przegrzewaj pomieszczenia (optymalnie 16-18°C) i unikaj przeciągów, ponieważ wiele nierówności powstaje tylko wtedy, gdy farba schnie zbyt szybko lub nierównomiernie.

Malowanie sufitu: oto jak to zrobić Ważny: Usuń taśmę maskującą, gdy farba jest jeszcze trochę wilgotna. Zapobiega to odpryskiwaniu kolorowych krawędzi i zapewnia czysty efekt. Zabrudzoną taśmę klejącą najlepiej zgnieść zaraz po jej oderwaniu i natychmiast wyrzucić.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here