Pomysł na dekorację śródziemnomorskiego projektu ściennego ”,

 • Formy odlewnicze i masa do odlewania reliefowego (dostępne w dostawach rzemieślniczych)
 • Naczynie i łyżka do mieszania
 • Taśma malarska
 • Farba emulsyjna lub kredowa (na przykład w odcieniach żółtych)
 • Rola malarza
 • pędzel
 • gąbka
 • Pistolet do klejenia lub listwy zasilające

Elementy stiukowe wylewane do śródziemnomorskiego projektu ściennego

 • 1. Krok: Mieszanie
  Wymieszaj masę do odlewania reliefowego zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Wskazówka: użyj do tego pojemnika z dziobkiem, dzięki czemu formy można łatwiej napełnić.
   
 • 2. Krok: wlej formy
  Wylej formę po brzegi. Masa reliefowa musi twardnieć przez co najmniej pół godziny, zanim będzie można usunąć motywy gipsowe. Powtarzaj ten proces, aż będziesz mieć wystarczającą ilość kwiatów lub innych motywów do projektu ściany śródziemnomorskiej.

Do elementów sztukatorskich wybierz motywy roślinne lub ozdobne - według własnego gustu. Formy można dostać w sklepie rzemieślniczym.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Przygotuj ścianę do techniki wycierania

 • 3. Krok: Przygotowania do malowania
  W czasie wiązania tynku można przygotować ścianę do malowania. W tym celu usuń gniazda lub zamaskuj je taśmą malarską. Należy również starannie zamaskować listwy przypodłogowe i drzwi oraz wyłożyć podłogę folią lub wykładziną malarską. Następnie zaznacz położenie obramowania ołówkiem i poziomicą. Zakryj brzeg taśmą maskującą i mocno dociśnij paski samoprzylepne na swoim miejscu. Po pomalowaniu te dwa białe paski wyznaczają granice granicy.

Zaznacz położenie granicy dwoma paskami samoprzylepnymi.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de
 • 4. Krok: zastosuj technikę szczotkowania i wycierania
  Pomaluj ścianę równomiernie farbą emulsyjną lub kredową - łącznie z obszarem między dwoma paskami kleju. Jeśli chcesz, aby ściana miała strukturę śródziemnomorską, nałóż dwa kolory w glazurze jeden na drugim: Pozostaw pierwszą warstwę do wyschnięcia, a następnie przetrzyj ją w kilku kierunkach gąbką. Jeśli chcesz, możesz pomalować ścianę na dwa różne kolory. W takim przypadku należy wybrać ciemniejszy, mocniejszy kolor poniżej krawędzi niż powyżej. W każdym razie pozostaw ścianę do wyschnięcia na kilka godzin lub na noc.

Technika wycierania to popularny sposób projektowania ścian w stylu śródziemnomorskim.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Maluj i mocuj elementy stiukowe

 • 5. Krok: malowanie w reliefowych kształtach
  Wyciśnij wszystkie motywy gipsowe z formy i pomaluj je w odcieniu bordiury, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Następnie zanurz suchą końcówkę pędzla w jaśniejszym odcieniu i ponownie rozprowadź kolor na kartce papieru. Teraz luźno nanieś resztę jasnego koloru na relief tynku: motywy uzyskają efekt trójwymiarowości.

W przypadku śródziemnomorskiego projektu ścian można pomalować odlewane elementy stiukowe po ich wyschnięciu.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

6. Krok: przymocuj elementy sztukatorskie 
Ostrożnie ściągnij taśmę maskującą ze ściany i przyklej elementy tynku do kolorowego obrzeża pistoletem do kleju w regularnych odstępach od 20 do 30 cm. Jeśli chcesz później poprawić motywy, powinieneś użyć listew zasilających.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here