Znajdź odpowiedniego malarza ”,

Znajdź odpowiedniego malarza: profesjonalistów w zakresie koloru, wzornictwa, konserwacji i ochrony

Malarz i lakiernik z zawodu potrafi nie tylko malować ściany. Więc możesz być mistrzem malarstwa lub. Przypisz malarza do wszystkich rodzajów powłok powierzchniowych na wszystkich ścianach i sufitach.

Malarze i kolory: znajdź profesjonalistów © Marco2811, fotolia.com

Szukając profesjonalnego malarza, zwykle w grę wchodzi następująca praca:

 • Upiększające i dekoracyjne powłoki malarskie i lakiernicze wszelkiego rodzaju (od malowania renowacyjnego w wynajmowanym mieszkaniu przez malowanie kreatywne i artystyczne po realizację wyszukanych koncepcji kolorystycznych i projektowych),
 • Malowanie drzwi i okien, bram, ogrodzeń itp.,
 • Tapety lub. Tapetowanie,
 • Powłoki specjalne (np. B. Folie, wykładziny i okładziny),
 • Powłoki ochronne do wewnątrz i na zewnątrz (m.in. B. Farba elewacyjna, bariera nikotynowa, ochrona przed wilgocią i pleśnią),
 • Osuszanie budynków (m.in. B. odwodnienie ścian murowanych lub piwnicznych) oraz
 • Izolacja (termiczne systemy kompozytowe, pełna izolacja termiczna).

Układanie wykładzin podłogowych, takich jak wykładzina dywanowa, laminat, linoleum czy PCV jest również oferowane jako usługa przez wiele firm malarskich. I oczywiście możesz uzyskać poradę od malarza. Jako specjalista w zakresie projektowania, konserwacji i ochrony doskonale zna się na:

 • Efekt kolorystyczny i aranżacja pomieszczeń w starych i nowych budynkach o różnych stylach,
 • specjalne i/lub stare techniki takie jak wycieranie szpachelką/ szpachelką dekoracyjną, malowidła ścienne, freski, tynki gliniane, marmurki, złocenia,
 • Właściwości materiału (np. B. kompatybilność środowiskowa, aspekty zdrowotne, przydatność na różnych podłożach),
 • Środki zachowania i ochrony budynków i innego mienia oraz
 • Efektywność energetyczna (w przypadku działań renowacyjnych i remontów energetycznych)
Zespół malarzy przy pracy © photographee.ue, fotolia.chodź do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Zakup materiałów, przygotowanie, sprzątanie: czym zajmuje się malarz?

Na życzenie malarz przejmie wszelkie prace przygotowawcze i porządkowe takie jak:

 • Zakup materiałów (zakup farb, tapet itp.)
 • Mieszanie kolorów,
 • Przygotowanie podłoża (m.in. B. Naprawa ścian, szpachlowanie, szlifowanie, gruntowanie, usuwanie starej tapety),
 • Zakrywanie i maskowanie również
 • Usuwanie resztek farby lub starej tapety.

Jeśli szukasz malarza do jakiejś pracy, ale chciałbyś sam zająć się innymi, to oczywiście też jest możliwe. Zanim podpiszesz zlecenie, i tak omówisz z malarzem różne szczegóły. Następnie po prostu powiedz mu, co chcesz zrobić sam – np. kupić farbę, wypełnić ścianę lub nałożyć podkład.

Zasadniczo możesz zaoszczędzić na kosztach malowania własnym wkładem, ale to działa tylko wtedy, gdy używasz materiałów, które są tak samo dobre jak profesjonalne i wykonujesz swoją część pracy dobrze i szybko. Jeśli zabraknie doświadczenia, ambicji, czasu lub umiejętności manualnych, prawdopodobnie nie tylko będziesz jeździł lepiej, ale i taniej, jeśli pozwolisz malarzowi zrobić wszystko całkowicie. Oszczędza to stresu i błędów na budowie, możesz precyzyjnie zaplanować czas i koszty prac oraz mieć pewność uzyskania pożądanego efektu.

Co może zrobić malarz, czego nie może zrobić majsterkowicz??

Pomoc malarza i lakiernika jest najczęściej wykorzystywana w sektorze prywatnym przy malowaniu i tapetowaniu. Tutaj profesjonalista zapewnia, że ​​farba jest nakładana równomiernie i pięknie, nawet w trudnych miejscach. Tapety naklejane są wszędzie czysto, dokładnie i trwale - bezbłędna praca jest szczególnie pożądana w przypadku wysokiej jakości i drogich tapet, tapet próbnych i fototapet oraz przemysłowych tapet z włókna szklanego. Jeśli przyjrzysz się pracy mistrza malarza, szybko zobaczysz, że profesjonalizm tkwi w tysiącu detali - a przede wszystkim na krawędziach. To, co jest wyzwaniem o niepewnym wyniku, nawet dla ambitnych majsterkowiczów, jest łatwe i bezpieczne dla mistrza.

Jeśli chodzi o harmonijne koncepcje kolorystyczne, techniki mieszania, precyzję lub projektowanie motywów, wzorów, gradientów lub ornamentów, nawet laicy z wyobraźnią szybko osiągają swoje granice techniczne. Znalezienie na miejscu dobrego malarza, który profesjonalnie zrealizuje pomysł, jest często łatwiejsze niż samodzielne wypróbowanie. Zaczyna się od wielu specjalnych narzędzi, które malarz zawsze ma pod ręką i których może używać rutynowo. Zrób to sam musiałby znaleźć odpowiednie narzędzia (które:?) najpierw, potem sobie z tym radzić (podczas pracy!) nadal ćwiczę.

Zawsze należy szukać malarza do prac na zewnątrz, aby upiększyć dom lub chronić fasadę przed upałem, zimnem i wilgocią. Często konieczna jest praca na drabinie na niebezpiecznej wysokości lub ustawienie rusztowania. Niektóre firmy malarskie mają własne rusztowania, inne współpracują z konstruktorem rusztowań. Malarze i lakiernicy są na ogół specjalistami w pracy na drabinach i z nimi – kolejna kwestia, której nie należy lekceważyć.

Prace zewnętrzne na elewacji zawsze powinna wykonywać specjalistyczna firma © Eleonore H, fotolia.com

Zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych projektów, nietypowych zapytań i zamówień handlowych - takich jak wyposażenie i renowacja pomieszczeń biznesowych - niezbędne są kompetencje zawodowe, wiedza podstawowa i ręczne rzemiosło. To samo dotyczy renowacji starych budynków i konserwacji zabytków – tutaj prawidłowe planowanie i wykonanie zależą również od przestrzegania specyfikacji lub. przepisy ustawowe. Na dużym lub. Na skomplikowanych budowach malarze współpracują z innymi grupami zawodowymi, takimi jak tynkarze, projektanci wnętrz czy architekci, pomagają w organizacji i koordynacji różnych branż.

Znajdź odpowiedniego malarza - jak to działa?

Niezależnie od tego, czy prywatny, czy komercyjny: Jeśli szukasz malarza, zacznij w swoim mieście lub miasteczku. Region. W ten sposób można uniknąć wysokich kosztów podróży, a także skrócić czas oczekiwania. Szybko znajdziesz kilka firm, które nadają się do Twojego projektu remontowego lub remontowego. Następnie możesz je porównać i na koniec wybrać ten, który Twoim zdaniem jest najlepszy.

Narzędzia malarskie z drabiną © visivasnc, fotolia.com

Wstępna selekcja nie jest taka prosta, bo firm malarskich jest bardzo dużo. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci szybciej znaleźć odpowiedniego malarza:

Porada nie. 1: Pytaj i przeglądaj oferty.

Szukasz malarza? Z pewnością ktoś z Twojego kręgu przyjaciół i znajomych ma dla Ciebie wskazówkę lub miał doświadczenie z konkretną firmą. Nadal masz żółte strony? Spójrz na reklamy. Coraz więcej firm rzemieślniczych ma również atrakcyjne strony internetowe, na których można się wiele dowiedzieć. Porównaj co najmniej trzy do pięciu firm, aby uzyskać dobry przegląd. Lub po prostu skorzystaj z naszego bezpłatnego porównania ofert i otrzymaj do trzech różnych ofert od lokalnych malarzy w Twojej okolicy. Oszczędza to dużo czasu i do 30 procent kosztów.

Jeśli lubisz firmę, skontaktuj się z nami i

..

Porada nie. 2: Bądź osobisty.

Nic tak nie pomaga w podejmowaniu decyzji, jak osobiste wrażenie i bezpośrednia komunikacja. Odwiedź firmy malarskie w Twojej okolicy, aby poznać szefa i jego zespół, zobaczyć referencje lub uzyskać porady. Umówienie się na spotkanie na miejscu, podczas którego można pokazać mistrzowi malarza swoją budowę i omówić pierwsze szczegóły, jest zazwyczaj możliwe w krótkim czasie.

Porada nie. 3: Zadaj malarzowi właściwe pytania.

Szukasz wykwalifikowanego malarza, ponieważ jest on o wiele bardziej obeznany z pracą do wykonania niż ty. Więc zaufanie jest tutaj ważniejsze niż kontrola: jako laik nie możesz z góry ocenić mistrza w swojej dziedzinie, ale tylko to ocenić. W tym celu poproś go m.in. B.:

 • zgodnie z jego kwalifikacjami (certyfikaty, dyplom mistrza rzemieślniczego itp.). A. zazwyczaj spędzam czas w firmie),
 • W przypadku próśb indywidualnych lub nietypowych: czy i jak często realizował już podobne zlecenia,
 • jak postępować i ile to będzie kosztować,
 • jeśli nie rozumiesz ceny lub usługi: dlaczego jest tak drogo/tak tanio/tak ważna. Dobry malarz chętnie wyjaśni to w zrozumiały i przyjazny sposób.
 • jak długo jest malarzem / mistrzem,
 • za referencje, np. projekt, z którego jest szczególnie dumny,
 • jakie są specjalności jego firmy (lub w czym jest szczególnie dobry),
 • czy możesz oglądać jego lub jego czeladnika w pracy.

Jeśli rozmowa przebiegnie pomyślnie, poczujesz się zrozumiany, a przewidywane koszty malowania pasują do Twojego budżetu

..

Porada nie. 4: Uzyskaj ofertę.

Jak najdokładniej wejdź w jak najwięcej szczegółów nadchodzących prac, gdy otrzymasz konkretną ofertę. Aby znaleźć odpowiedniego malarza, powinieneś być w stanie wypowiedzieć się jasno przy pierwszym zapytaniu i być w stanie odpowiedzieć na często zadawane pytania. Tutaj możesz przeczytać, jak obliczane są koszty powierzchni ściany i malowania.

Jeśli to możliwe, zdobądź kilka ofert, zanim zdecydujesz się na biznes malarski. Im bardziej szczegółowe oferty, tym łatwiej porównać szczegóły, m.in. B. w pracach przygotowawczych i dodatkowych. A także, jeśli chcesz znaleźć taniego malarza, cena nie powinna być jedynym kryterium decyzji przy porównywaniu malarzy. Niedroga to usługa warta swojej ceny - więc jakość też musi być przekonująca.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here