Devolo Smart Home Control: kompatybilne urządzenia i przegląd testów ”,

Nawet jeśli Devolo ma tendencję do bycia systemem zamkniętym, nadal istnieje możliwość sterowania głosowego przez Amazon Alexa - a tym samym również połączenie z urządzeniami kompatybilnymi z Alexa. Jeśli nie czujesz się komfortowo ze sterowaniem głosowym, możesz oczywiście zautomatyzować system za pośrednictwem platformy przeglądarki Home Control lub sterować nim za pomocą aplikacji.
Devolo Smart Home Control jest zalecany do automatyzacji dużych domów oraz dla początkujących inteligentnych domów, którzy chcą poruszać się w systemie.

Dusza systemu: Devolo Home Control Gateway

Brama Home Control Gateway jest sercem systemu Smart Home. Dostępny jest asystent i łatwa do zrozumienia konfiguracja krok po kroku do nauczania różnych czujników do centrum radiowego.
Centrum sterowania Devolo Home jest podłączone do routera i steruje wszystkimi komponentami w tle, takimi jak sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem. Technologia radiowa Z-Wave zapewnia centrali Devolo Home Control Central bezpieczeństwo i elastyczność.

Kup teraz "Devolo Home Control Central" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Mózg systemu: portal internetowy i aplikacja myDevolo

Urządzenia można inteligentnie łączyć ze sobą w oprogramowaniu Devolo Home Control za pomocą reguł, lokalizacji, scen i grup. Podsumowano etapy pracy. Np. aktywując scenę „Film włączony” włącza się telewizor z płaskim ekranem, opuszczane są rolety i włączane jest ogrzewanie.
Grupowanie umożliwia jednoczesne sterowanie wieloma urządzeniami, takimi jak termostaty grzewcze. Dowolne produkty można łączyć ze sobą za pomocą reguł. Dziennik domu i statystyki pokazują aktualny stan modułów sterowania domem.
Aplikacja myDevolo kontroluje i automatyzuje wszystkie funkcje na urządzeniu mobilnym. W przypadku braku dostępu do Internetu, Home Control System można nadal kontrolować za pomocą aplikacji, jeśli jednostka centralna Devolo Home Control i smartfon lub tablet działają w tej samej sieci. Nie można tego brać za pewnik w porównaniu z innymi systemami inteligentnego domu.

Dzięki aplikacji Develo wszystkimi funkcjami można sterować i automatyzować za pomocą jednego urządzenia końcowego.

Zdjęcie: Devolo AG

Devolo Smart Home Control: kompatybilne urządzenia w skrócie

Alarm wody Devolo Home Control

Detektor wody Devolo Home Control stale sprawdza w pobliżu urządzeń AGD takich jak zmywarki czy pralki czy nie ma wycieku wody. W łazienkach, kuchniach, piwnicach i innych pomieszczeniach czujnik wykrywa uszkodzenia wody, a także zalania spowodowane burzami.
Powiadomienia alarmowe można ustawić indywidualnie. Po drodze użytkownicy otrzymują powiadomienie alarmowe, jeśli na przykład pralka przecieka.

Kup teraz "Devolo Home Control Watermelder" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Termostat grzejnikowy Devolo Home Control

Termostat grzejnikowy Devolo Home Control opiera się na stałym planie automatyzacji lub można nim sterować w ruchu. Po podłączeniu do styku okiennego Devolo ogrzewanie wyłącza się, gdy tylko okno jest otwarte. To oszczędza środowisko i twój portfel.
Termostat można ustawić indywidualnie na wszystkie dni tygodnia i steruje temperaturą w pomieszczeniu na podstawie pory dnia.

Kup teraz „Termostat grzejnikowy Devolo Home Control” w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Devolo Home Control termostat pokojowy

Termostat pokojowy Devolo Home Control zapewnia dostosowanie temperatury do ogólnego klimatu w pomieszczeniu zamiast korzystania z czujnika na samym grzejniku.

Kup teraz "termostat pokojowy Devolo Home Control" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Bezprzewodowa czujka dymu Devolo Home Control

Bezpieczeństwo w przypadku pożaru zapewnia czujnik dymu Devolo Home Control. Alarm pożarowy natychmiast powiadomi Cię komunikatem ostrzegawczym o pojawieniu się dymu. W połączeniu z systemem Philips Hue, który jest kompatybilny z Devolo Home Control, mieszkańcy są również świadomi niebezpieczeństwa za pomocą czerwonego światła ostrzegawczego i oświetlonego korytarza.

Kup teraz "termostat pokojowy Devolo Home Control" od Amazon.

Zdjęcie: Devolo

Przełącznik radiowy Devolo Home Control

Bezprzewodowy przełącznik Devolo Home Control może być używany jako prosty włącznik światła WLAN, do obsługi systemu kina domowego lub do sterowania różnymi trybami. Zdefiniowany scenariusz jest aktywowany jednym naciśnięciem przycisku. Przełącznik można przymocować w dowolnym miejscu w domu za pomocą folii samoprzylepnej, a każdy z czterech przycisków można zaprogramować za pomocą funkcji.

Kup teraz "przełącznik radiowy Devolo HomeControl" od Amazon.

Syrena alarmowa Devolo Home Control

Syrena alarmowa Devolo Home Control wydaje głośność 110 decybeli w przypadku włamania, pożaru, zalania i innych niebezpieczeństw. Do wyboru jest sześć różnych sygnałów alarmowych oraz dodatkowo alarm optyczny w postaci czerwonej diody LED. Jednocześnie można ustawić różne scenariusze alarmowe. Zintegrowana bateria wystarcza nawet na 24 godziny w przypadku awarii zasilania.

Kup teraz syrenę alarmową Devolo Home Control od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Detektor wilgotności Devolo Home Control

Detektor wilgotności Devolo Control oferuje czujnik termiczny, który stale monitoruje zarówno wilgotność, jak i temperaturę dla wartości zadanych. Dostarcza informacji o aktualnym klimacie w pomieszczeniu i wysyła powiadomienia push, jeśli temperatura jest za wysoka lub za niska.

Kup teraz "Detektor wilgoci Devolo Home Control" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Przełącznik Devolo Home Control i gniazdo pomiarowe 2.0

Włącznik i gniazdo pomiarowe Devolo to przejściówka, do której można podłączyć dowolne urządzenie gospodarstwa domowego. Adapter jest podłączony między urządzeniem a gniazdkiem, zamieniając każde urządzenie gospodarstwa domowego w inteligentne urządzenie domowe.
Sterowanie czasowe można wykorzystać np. do ustawienia ekspresu na start o 6:30 przed śniadaniem. Alternatywnie można go włączyć lub wyłączyć za pomocą aplikacji. Zużycie energii jest mierzone w tle. Pobór mocy w trybie czuwania przez urządzenia w gospodarstwie domowym kończy się po włożeniu adaptera.

Kup teraz „Devolo Home Control Switch Socket” w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Devolo Home Control styk drzwiowy / okienny

Styk drzwiowy / okienny Devolo Home Control monitoruje drzwi, okna, szuflady i inne krytyczne otwory. Może być używany dyskretnie. Użytkownicy otrzymują informacje o podejrzanych procesach poprzez powiadomienia push lub e-mail.

Kup teraz "Devolo Home Control Door Contact" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Przełącznik Devolo Home Control podtynkowy

Urządzenia elektroniczne, lampy i wentylatory sufitowe można kontrolować za pomocą aplikacji Home Control lub sterowanie czasowe za pomocą przełącznika podtynkowego Devolo Home Control. Moduł radiowy nie jest widoczny po instalacji.

Kup teraz "podtynkowy przełącznik Devolo Home Control" w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Devolo Home Control sterowanie roletami podtynkowe

Dzięki podtynkowemu sterowaniu roletami Devolo Home Control oszczędzasz cenny czas rano i zmniejszasz zacienienie podczas pracy, gdy świeci słońce: Rolety są sterowane centralnie za pomocą aplikacji lub alternatywnie za pomocą sterowania czasowego.

Kup teraz od Amazon „Devolo Home Control podtynkowy sterownik rolet ”.

Zdjęcie: Amazonka

Pilot Devolo Home Control

Pilot Devolo Home Control działa jak zwykły kluczyk samochodowy. W ten sposób można zdalnie sterować wszystkimi pomieszczeniami i np. wyłączyć oświetlenie lub przełączyć na tryb nocny.

Kup teraz "Devolo Home Control Remote Control" od Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Inne kompatybilne urządzenia Devolo Home Control to ściemniacz Devolo Home Control (podtynkowy) i czujnik ruchu Devolo Home Control. Urządzenia dostępne są w różnych pakietach startowych lub pojedynczo.

Devolo Smart Home Control: Lista kompatybilnych systemów Smart Home

 • Strona główna Google
 • Amazonka Alexa
 • Philips Hue
 • D-Link
 • TechniSat

Sterowanie głosowe za pomocą Alexa

Po aktywacji umiejętności lampy i grzejniki można obsługiwać za pomocą prostych poleceń głosowych. Aktywacja umiejętności w aplikacji Alexa oraz link do konta Devolo są wymagane z wyprzedzeniem. Możliwe polecenia głosowe to np. „Alexa, włącz światło Devolo” lub „Alexa, uruchom Devolo i uzbrój system alarmowy”.

Przegląd testów

PC-Welt pisze o Devolo Home Control (2017): „Devolo oferuje inteligentny dom bez plątaniny kabli, z konkretnymi filmami instruktażowymi i przejrzystymi instrukcjami obsługi w skrzynkach z komponentami oraz intuicyjnym kreatorem konfiguracji - który jest również dostępny w podróży i daje cenne wskazówki, jeśli coś pójdzie nie tak. Dostępna jest też przyzwoita aplikacja na smartfona. Znane jest to również z konkurencyjnych rozwiązań. Devolo oferuje również kompatybilność z Powerline."
Po teście (2016) RP-Online napisał: „Home Control od Devolo imponuje nieskomplikowaną instalacją. Nie jest do tego wymagana wiedza techniczna. Liczne komponenty z jednego źródła zapewniają dobrą interakcję między komponentami. Ze względu na powszechny standard Z-Wave można zintegrować również produkty smart home innych producentów."
Magazyn PC.de dochodzi do następującego wniosku (2016): „Pomimo potencjału optymalizacji aplikacji na smartfony i tablety: dzięki Devolo Home Control każdy może cieszyć się inteligentnym i bezpiecznym domem przy niewielkim wysiłku."

Zalety Devolo Smart Home Control

 • Urządzeniami inteligentnego domu można sterować za pomocą aplikacji i kontroli czasu
 • Stabilna komunikacja radiowa przez Z-Wave i Powerline
 • Łatwość użycia
 • Bezpłatna aplikacja do zdalnego sterowania

Wady Devolo Smart Home Control

 • Stosunkowo wysoka cena wywoławcza
 • Stosunkowo mało kompatybilnych systemów w porównaniu do Magenta lub innogy


Wniosek: Devolo Smart Home Control nadaje się do prostego łączenia urządzeń gospodarstwa domowego w sieć, do automatyzacji oświetlenia i zacienienia oraz do ochrony przed włamaniem za pomocą smartfona. Jego modułowa konstrukcja umożliwia obsługę do 232 modułów, co oznacza, że ​​nawet większy dom rodzinny można w pełni zautomatyzować za pomocą komponentów Devolo. Jeśli chcesz zaprojektować swój inteligentny dom nieco bardziej kreatywnie, lepiej skorzystaj z bardziej towarzyskich systemów, takich jak Magenta Smart Home i innogy lub system zrób to sam homee. Tutaj kompatybilność z urządzeniami innych producentów jest po prostu większa.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here