5 najbardziej niezwykłych domków na drzewie na świecie”,

„W pewnym sensie domek na drzewie jest uosobieniem architektury: zakotwiczony w ziemi, a jednocześnie unoszący się nad wszystkim, bezpieczny i z szerokim widokiem."Philip Jodidio - Autor "Domków na drzewie"

Ale nie wszystkie domy na drzewie są takie same: od prostej drewnianej szopy w indonezyjskiej dżungli, przez herbaciarnie w Japonii, po futurystyczny profesjonalny budynek, w którym można spędzić noc – ilustrowana książka „Domy na drzewie” pokazuje, jak różnorodne są domy na drzewie bliżej natury. Oto nasze ulubione:

5 miejsce: Domek na drzewie w Osnabrück, Niemcy

Między olchą a dębem architekt Andreas Wenning zbudował to w pełni przeszklone wysokie siedzisko pięć metrów nad ziemią. Wewnątrz i na zewnątrz budynek wykonany w całości z dębu. We wnętrzu znajduje się duże podwójne łóżko, z którego przez świetlik można zobaczyć wierzchołki drzew w dzień, a gwiazdy nocą. Atrakcja: pod samym domkiem na drzewie znajduje się pośredni taras metr niżej, przez który rośnie dąb.

Ten domek na drzewie między dębem a olchą jest całkowicie przeszklony i oferuje wspaniały widok na las.

Zdjęcie: Alaisdair Jardine

4 miejsce: Domki na drzewie na wyspie Vancouver w Kanadzie

Nie latające oko olbrzyma, ale trzy „wolne kule ducha”, które można również wypożyczyć, zdecydowanie przyciągają wzrok. Kuliste domki na drzewie o średnicy 3,2 metra są rozciągnięte do trzech drzew za pomocą kabli i mogą unosić się na wysokości od 1,5 do 30 metrów nad ziemią, w zależności od wysokości drzewa. Architekt Tom Chudleigh nie tylko zainspirował się budownictwem okrętowym, jeśli chodzi o materiał użyty do budowy domów na drzewie (drewno cedrowe), ale także wyposażenie wnętrz w stylu kabiny z iluminatorami.

Okrągłe domki na drzewie wiszą do 30 metrów wysokości i można je również wynająć.

Zdjęcie: Tom Chudleigh

3. miejsce: Domek na drzewie w Yamanashi, Japonia

Filiżanka herbaty na dużej wysokości? Możliwe w Muzeum Kiyoharu Shirakaba. Sencha i Co. łyknij, gdy wokół kiełkują kwiaty wiśni. Ponieważ drzewa wiśni kwitną nie tylko w Japonii, ale także ziemia lubi się trząść, herbaciarnię na drzewie wbito w pień cyprysa, aby rezonować. Magiczne miejsce na wskroś i nasze trzecie miejsce wśród najbardziej niezwykłych domków na drzewie.

W otoczeniu kwitnących wiśni i na wysokich wysokościach nasze trzecie miejsce mogło pochodzić prosto z bajki.

Zdjęcie: Akihisa Masuda

Ranga 2: Domki na drzewie w Kaikoura w Nowej Zelandii

Symbol Nowej Zelandii, zabawny ptak kiwi, nie gubi się wśród wierzchołków drzewa manuka. W końcu kiwi nie może latać. Ale korony mirtu nowozelandzkiego, jak nazywa się również manuka, są idealne do domków na drzewie. W sumie pięć domków na drzewie należy do Hapuku Lodge na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej w Nowej Zelandii i unosi się na okazałych stalowych dźwigarach na wysokości 10 metrów. Wewnątrz oferują imponujący komfort, a dzięki przeszkleniom na całym obwodzie spektakularne widoki na przyrodę: zasłużone drugie miejsce!

Te pięć domków na drzewie oferuje spektakularny widok na przyrodę i dzieli nasze drugie miejsce wśród najbardziej niezwykłych okazów domków na drzewie.

Zdjęcie: Hapuku Lodge

1. miejsce: Domek na drzewie w Harads, Szwecja

Przedstawiamy naszego zwycięzcę najbardziej niezwykłych domów na drzewie na świecie: Lustrzany prostopadłościan o wymiarach 4 na 4 na 4 metry z „Mirrorcube Tree Hotel” w północnej Szwecji wydaje się prawie niewidoczny. Lustrzana fasada łączy domek na drzewie i naturę, a 360-stopniowy widok robi resztę. Domek na drzewie oferuje miejsce na podwójne łóżko, mini kuchnię, łazienkę, salon i taras na dachu dla dwóch osób.

Hotel z domkami na drzewie Mirrorcube w Szwecji jest jednym z najbardziej niezwykłych domów na drzewie i zajmuje 10. miejsce?.

Zdjęcie: Åke E: syn Lindman

Chcesz sam zbudować domek na drzewie?

Aby to zrobić, potrzebujesz najpierw odpowiedniego drzewa. Do budowy podniesionej skóry najlepsze są klon, dąb i lipa, świerk lub cykuta. Drewno topoli i robinii jest zbyt kruche, więc nie wchodzi w rachubę.
Szczególnie ważne przy budowie domku na drzewie: drzewo nie może być chore ani dotknięte zgnilizną. Sprawdź dokładnie plac budowy: gdzieś widzisz martwe lub gołe gałęzie? Wtedy lepiej poszukać innego drzewa. Zadaj sobie również pytanie: czy gałęzie są wystarczająco szerokie, aby pomieścić dom i kilku mieszkańców?? A jak wysoko muszą się wspiąć dzieci, aby dotrzeć do bezpiecznego rozwidlenia gałęzi? Nawet drzewa, które są zbyt młode lub zbyt stare, nie zapewniają wystarczająco bezpiecznego podparcia dla konstrukcji.

Jeszcze więcej pomysłów na niekonwencjonalne życie Trendy w mieszkaniu Domki na drzewie do wynajęcia: Nocleg pod baldachimem Glamping: luksusowy sposób na biwakowanie Wiedza o budowaniu Dlaczego Tchibo sprzedaje Tiny Houses

Nasza wskazówka dotycząca książki!

„Domy na drzewie” autorstwa Philipa Jodidio

Zdjęcie: Taschen Verlag Kolonia

Jeszcze więcej zdjęć prezentowanych domków na drzewie, a także innych spektakularnych domków na drzewie, można znaleźć w „Domy na drzewie” autorstwa Philipa Jodidio. W tej książce możesz podziwiać 50 najpiękniejszych, pomysłowych i niezwykłych budynków na tej planecie. Pozwól się zainspirować różnymi rodzajami gier i pomysłami na domki na drzewie i znajdź swoje ulubione.
Wydane przez Taschen Verlag; 352 strony; 49,99 euro. Książkę możesz zamówić tutaj na Amazon.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here