7 największych zalet robotów próżniowych”,

Jeśli w domu są zwierzęta lub dzieci, wydaje się, że można ssać codziennie. Tam wylądowała sierść zwierzęca, do domu wciągnięto trochę ziemi. Czy to dlatego sięgasz po odkurzacz każdego wieczoru, kiedy jest to konieczne? Prawdopodobnie nie. W końcu to walka z wiatrakami, którą czasami można się zmęczyć – to tylko ludzka. I dokładnie to nie dzieje się z robotem próżniowym. Niestrudzenie wykorzystuje swoją siłę ssania każdego dnia, jeśli chcesz – a Ty nawet tego nie zauważasz. Zaprogramuj robota odkurzającego tak, aby odkurzał, gdy nie ma Cię w domu. Więc prace domowe naprawdę biegną na boku.

3. Zaleta: Czujesz się bardziej komfortowo w domu

Inny scenariusz: otwierasz frontowe drzwi swojego mieszkania i widzisz całkowicie czystą podłogę. Brak kłaczków zbierających się w kącie, brak sierści zwierzęcej na dywanie w salonie. Jeśli masz czyste cztery ściany, po prostu czujesz się bardziej komfortowo. Tym lepiej, jeśli uzyskasz ten czynnik dobrego samopoczucia za pomocą urządzenia, bez konieczności aktywnego robienia z tym niczego.

4. Zaleta: możesz sterować robotem próżniowym z dowolnego miejsca

Całkiem sprytne: większością modeli robotów mopujących i odkurzających można sterować za pomocą aplikacji na telefon komórkowy lub tablet. Bez względu na to, gdzie jesteś, zawsze masz kontrolę nad tym, czy i jak Twój robot odkurza podłogę. Oprócz różnych trybów sprzątania możesz także kontrolować, kiedy Twój pomocnik domowy powinien wykonać pracę, abyś nie zauważył jak najwięcej odkurzania. Niektóre roboty próżniowe można nawet ustawić za pomocą sterowania głosowego za pomocą umiejętności Alexa. To jest takie proste.

5. Zaleta: ułatwia życie alergikom i seniorom

Robot próżniowy to idealne rozwiązanie do niektórych prac domowych, zwłaszcza dla osób mniej mobilnych. Osoby starsze nie muszą już ciągnąć odkurzacza i przesuwać ciężkich mebli na bok lub stale schylać się, aby odkurzać np. pod sofą. Alergicy również odnoszą korzyści z pracowitego małego pomocnika. Bo nawet jeśli są prawie niewidoczne, pyłki, roztocza i co. życie często było dla nich trudne – mimo, że były dokładnie odkurzane i wymyte. Unoszą się w powietrzu lub chowają w dywanie. Dlatego wiele odkurzaczy automatycznych jest wyposażonych w filtr drobnopyłowy, przez który te alergenne substancje są bezpiecznie przechowywane po odkurzeniu.

6. Zaleta: nawet trudno dostępne rogi są czyste

Jedną z zalet odkurzaczy zrobotyzowanych jest ich płaski kształt. O ile z konwencjonalnym odkurzaczem trudno się dostać pod głębokie półki czy łóżko, to zazwyczaj nie stanowi to problemu dla inteligentnego urządzenia. Przed zakupem robota odkurzającego koniecznie zmierz jego wysokość, aby mógł on również pracować pod twoimi meblami.

Możesz być także zainteresowany Test odkurzania robotów - porównanie 9 popularnych pomocników do czyszczenia Dom i technologia Porównanie inteligentnych robotów odkurzających z kontrolą Alexa Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Odkurzacze do sierści zwierząt: najlepsze z testów 2021

7th. Zaleta: odstrasza włamywaczy

Chociaż wiele robotów odkurza stosunkowo cicho, hałasy powodowane przez robota próżniowego mogą również zapewnić większe bezpieczeństwo i odstraszyć włamywaczy. Jeśli zauważą, że coś się porusza lub wydaje dźwięki w Twoim domu podczas Twojej nieobecności, jest bardziej prawdopodobne, że nie zaczniesz włamywać się.

Wady robota próżniowego

Oczywiście każda moneta ma dwie strony, więc robot próżniowy ma też kilka wad, które warto rozważyć przed zakupem. Po pierwsze, robot najlepiej nadaje się do Twojego domu, gdy podłogi są tak płaskie, jak to możliwe. Większość urządzeń z łatwością pokonuje małe przeszkody, ale robot jest bezsilny wobec lądowania. To nie znaczy, że twoje mieszkanie w ogóle nie nadaje się dla mądrego pomocnika. Należy jednak pamiętać, że może być konieczne przeniesienie odkurzacza robota. To samo dotyczy dywanów wykonanych z głębokiego włosia: popychają one wiele robotów do granic ich mocy ssania.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here