8 najlepszych wskazówek dotyczących małych łazienek”,

Dzięki tym wskazówkom małe łazienki mogą mieć duże znaczenie

Naturalne światło, jasne kolory i dużo szkła: za pomocą kilku sztuczek nawet małe łazienki można zamienić w biżuterię. Przedstawiamy sugestie, jak optycznie powiększyć swoją łazienkę, jednocześnie oferując wszystko, czego potrzebujesz do swojej oazy dobrego samopoczucia.

Średnia wielkość niemieckich łazienek to niecałe osiem metrów kwadratowych - każdy centymetr musi być rozsądnie wykorzystany. Praktyczna aranżacja obiektów sanitarnych, integracja światła i realizacja życzeń klientów w zakresie kolorów i materiałów stawiają wielkie wyzwania dla projektantów łazienek - z imponującymi wynikami. Profesjonaliści ujawniają tutaj swoje wskazówki dotyczące małych łazienek, które mają duży wpływ.

1. Projektuj małe łazienki ton w ton

Zaprojektuj swoją łazienkę w kolorowej rodzinie. Jej ulubiony kolor to beż? Wtedy można np. zabudować jasnobrązowe szafki stojące i kremowe umywalki, ułożyć białe kafelki i powiesić ręczniki w podobnym kolorze. W połączeniu z kabiną prysznicową wykonaną ze szkła oraz naturalnymi i sztucznymi źródłami światła, Twoja łazienka będzie błyszczeć jasno. Ważne jest, aby unikać silnych kontrastów. Czarna wanna na kremowej podłodze przyciąga uwagę, ale sprawia, że ​​reszta pomieszczenia wydaje się mniejsza.

Połączenie jasnych kolorów sprawia, że ​​mała łazienka nie wygląda na przysadzistą.cegła suszona na słońcu.com

2. Małe łazienki korzystają ze światła słonecznego

W moim mieszkaniu atmosfera powinna być jasna i przyjazna, a pomieszczenia najlepiej zalane światłem dziennym. Ale nawet jeśli w łazience nie ma okien, nie musisz rezygnować z naturalnych źródeł światła. Specjalne lampy LED o ciepłym świetle mogą wyczarować słońce w Twojej łazience. Dlatego warto zadbać o wystarczającą ilość światła, zwłaszcza w małych łazienkach. Gdy każdy zakątek jest oświetlony, pomieszczenie wydaje się znacznie większe.

Inteligentne: toaleta dla gości z wbudowanymi punktami świetlnymi © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: W wielu studiach oświetleniowych można znaleźć tak zwane lampy dzienne. Dzięki nim możesz zobaczyć swój makijaż i strój w idealnym świetle nawet w pochmurne dni.

3. Pomyśl na wielką skalę w małej łazience

Duże elementy na małej powierzchni – to, co samo w sobie brzmi sprzecznie, ma świetny efekt. Zredukuj swoją łazienkę do niezbędnego minimum i postaw na przestronną umywalkę o nowoczesnym designie z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania artykułów higienicznych i ręczników. Dzięki temu łazienka nie tylko wygląda schludnie i stylowo, ale także jest większa. Ten sam efekt dają płytki wielkoformatowe, które są dostępne zarówno na podłogę, jak i na ściany. Od rozmiaru 30 x 30 cm fugi optycznie wnikają w tło, obraz płytki jest równy i oszukuje kilka centymetrów kwadratowych.

Pomyśl na wielką skalę w małej łazience Te wielkoformatowe płytki na ścianie i podłodze tworzą niezwykle spokojny wygląd w małej łazience © Jodie Johnson, stock.cegła suszona na słońcu.chodź do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

4. Praca ze szkłem w małych łazienkach

Ścianki prysznicowe i ścianki działowe wykonane ze szkła umożliwiają widok na całą łazienkę i zapobiegają uczuciu ciasnoty. Nawet drzwi do łazienki mogą być wykonane z mlecznego szkła, przez które widać tylko kontury. Szkło zawsze ma szlachetny efekt, można je łączyć ze wszystkimi kolorami i wygląda na zwiewne.

Dzięki półokrągłemu brodzikowi przeszklona kabina prysznicowa zapewnia użytkownikom niezbędną swobodę ruchów w łazience © Photographee.ue, fotolia.com

5. Otwarte przestrzenie dają wspaniały efekt

Wolna podłoga i wolna przestrzeń do przechowywania sprawiają, że łazienka wygląda nie tylko schludniej, ale także jest większa. Na przykład wybierz szafki, które nie mają kontaktu z podłogą i toaletę wiszącą. Możesz także zamienić kilka małych dywaników łazienkowych na duży dywanik - lub pozostawić podłogę całkowicie wolną. W razie potrzeby matę prysznicową można wyjąć z szafy.

6. Rób bez akcesoriów

Unikaj umieszczania w łazience zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Lepiej ograniczyć się do kilku, ale wysokiej jakości akcesoriów, które łączą w sobie praktyczne zastosowanie i wygląd. Przydatne przybory, takie jak szczoteczki do zębów, słoiki po kremach i kosmetyki, można przechowywać w zamkniętych szafkach. Oprócz dozownika na mydło i kilku ręczników nic nie musi zasłaniać widoku i daje miejsce na efekt designerskiej umywalki lub przeszklonej kabiny prysznicowej.

Mała łazienka: bez dekoracji i akcesoriów

7th. Meble z miejscem do przechowywania w małych łazienkach

Mniej znaczy więcej – dotyczy to również mebli w małej łazience. Meble powinny jednak nie tylko pięknie wyglądać, ale także mieć jak najwięcej miejsca do przechowywania. Mobilny postument z poduszkami do siedzenia, szafką z lustrem o wielkości ściany lub szafami wnękowymi: dzięki kilku sprytnie dobranym indywidualnym elementom możesz przechowywać wszystkie przybory bez wizualnego obciążania łazienki. Bałagan nie ma szans, a Twoja łazienka wygląda nowocześnie i schludnie.

Miejsce do przechowywania jest wymagane nawet w najmniejszej łazience. Obszar pod zlewem prawie zawsze może być wykorzystany do tego celu © Dariusz Jarzabek, stock.cegła suszona na słońcu.com

ósmy. Połącz wannę i prysznic

Chcesz wannę i prysznic w małej łazience?? Dzięki wannie łączonej ze składaną szklaną ścianą możliwe są jedno i drugie. Wygląda elegancko i jest praktyczny.

Oszczędność miejsca: połącz wannę i prysznic Wskazówka: Możesz również przeczytać nasze porady, jak zaplanować idealną łazienkę dla gości i najlepsze wskazówki dotyczące problemów z prysznicem w małych łazienkach

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here