Porównanie najpopularniejszych pił taśmowych”,

Wydajność to nie wszystko, ale to ważne kryterium efektywnej piły taśmowej. W naszym przeglądzie modele wahają się od 250 do 900 watów. Szybkość cięcia i wysokość prześwitu mają również kluczowe znaczenie dla tego, co możesz zrobić z piłą. Szybkość cięcia w połączeniu z wydajnością i odpowiednim brzeszczotem decyduje o tym, czy oprócz drewna i tworzyw sztucznych można ciąć twardsze materiały, takie jak metal. Wysokość przejścia po prostu ogranicza rozmiar obrabianego przedmiotu, który można za jego pomocą obrabiać. Powierzchnia robocza maszyny powinna również zapewniać wystarczającą przestrzeń do wygodnego piłowania. Jeśli platformę roboczą piły taśmowej można przechylić, można wykonać dokładne cięcia ukośne. Jeśli masz mało miejsca w warsztacie lub pokoju hobby, a po pracy chcesz posprzątać piłę taśmową, Twoja nowa piła nie powinna być zbyt ciężka i nieporęczna.

Piły taśmowe w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Abyś mógł rozpocząć pracę z nową piłą taśmową i osiągnąć zadowalające wyniki, w naszym przeglądzie podajemy wszystkie ważne informacje o produktach. Przeszukaliśmy dla Ciebie w Internecie i zebraliśmy opinie ekspertów o modelach na portalach porównawczych i serwisach testowych. Przeanalizowaliśmy również referencje od użytkowników w życiu codziennym, takie jak te znalezione w opiniach klientów na Amazon. Dzięki tym raportom i informacjom z doświadczeń na pewno znajdziesz odpowiednią piłę taśmową do swoich potrzeb.

Tabela testowa

  silnik-
cięcie wydajności-
prędkość-
Praca-
obszar zalety wady

Metabo
BAS 261

400 watów 735 m / min

33x
33,5 cm

(Za pomocą-
lasshöhe
103 mm)

 • hojny
  Wysokość przejścia
 • wzrost
  bezpieczeństwo
  dzięki
  Wrócić do-
  ochrona przed bieganiem
 • Oświetlenie ledowe-
  cja
  do pracy-
  powierzchnia
 • Równoległe i
  Ogranicznik kąta
 • Adapter ssący
 • nie
  nastawny
  Piły-
  prędkość
 • za duży
  Kawałki pracy
  za mały
  Powierzchnia robocza

Einhell
TC-SB
200/1

250 watów 900 m / min

30,5 x
30,5 cm

(Za pomocą-
lasshöhe
80mm)

 • wzrost
  precyzja
  dzięki
  Równoległy-
  atak
 • liczny
  praktyczny
  ustawienia
 • mniej
  Cena £
 • Równoległy-
  atak
 • Ssanie-
  połączenie
  (36mm)
 • nie
  Prędkość-
  godność-
  rozporządzenie
 • ograniczony
  Przetwarzanie-
  jakość

Scheppach
HBS30

350 watów 900 m / min

30x38
do 52 cm

(Za pomocą-
lasshöhe
80mm)

 • dla drewna,
  Plastikowe i
  aluminium
  odpowiedni
 • dużo mniej
  Cena £
 • z możliwością przedłużenia
  Powierzchnia robocza
 • dokładny
  Praca
  tylko ograniczone
  możliwy
 • nie dla
  trudniejsze
  materiały

Makita
LB1200F

900 watów 400-
800 m / min

56x
40 cm

(Za pomocą-
lasshöhe
165 mm)

 • Zmiana pasma
  bez pracy-
  rzeczy możliwe
 • wysoka wydajność
 • zmienny
  Skaleczenie-
  prędkość
 • duży i
  ciężki
 • wzrost
  Zakup-
  koszty szkolenia

Holzmanna
HBS230HQ

300 watów 635 m / min

36x
32 cm

(Za pomocą-
lasshöhe
90 mm)

 • liczny
  Ekwipunek-
  cechy charakterystyczne
 • oświetlony-
  praca szkolna-
  powierzchnia
 • Równoległy-
  cios
 • kij do pchania
 • Mitra-
  atak
 • Światło robocze
 • Prędkość-
  wiek
  stały i
  porównawczy-
  mądry niski
 • Akcesoria
  z małym
  Wady

Zwycięzca testu w porównaniu testowym pił taśmowych: Metabo BAS 261

W naszym zestawieniu najmocniej zaprezentowała się piła taśmowa Metabo BAS 261. Dzięki mocy 400 watów i wygodnej wysokości przejazdu 103 milimetrów można nim również ciąć duże i wytrzymałe elementy - w większości kompaktowych pił taśmowych stołowych grubość 8 cm to granica. Jednak powierzchnia robocza jest nieco za mała w przypadku większych elementów. W tym celu można go pochylić do 45 stopni przy cięciu ukośnym. Szeroka gama akcesoriów jest świetna: oprócz ogranicznika kątowego, prowadnicy równoległej i adaptera ssącego do trocin piła taśmowa Metabo zdobywa punkty w portalu testowym Stern przede wszystkim dzięki ochronie przed ponownym uruchomieniem. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy! Kolejnym plusem jest oświetlenie LED powierzchni roboczej, które opiera się na opiniach.de i jest pozytywnie wyróżniony w eksperckich testach. Szkoda tylko, że nie można dostosować prędkości cięcia Metabo do materiału - taką opcję oferują zwykle tylko droższe piły taśmowe.


Metabo BAS 261 w lustrze testowym

W eksperckich testach Metabo uzyskało końcową ocenę 1,36. Szczególnie chwalona jest ich gładkość i wysokiej jakości stół. Raporty z testów.de przyznaje ocenę 1,6 i podkreśla bezpieczne oparcie i szeroką gamę akcesoriów. Gwiazdka chwali oświetlenie powierzchni roboczej. Na Amazon klienci dają średnio 4,4 na 5 możliwych gwiazdek i są przekonani o jakości wykonania i gładkości.

Zamów piłę taśmową Metabo BAS 261 za około 250 euro * teraz w Amazon.

Zdjęcie: Metabo

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu testowym pił taśmowych: Einhell TC-SB 200/1

Prowadnica równoległa, przyłącze ssące do usuwania trocin i pochylany blat do cięć ukośnych - nasz zwycięzca w zakresie ceny i wydajności łączy bogate wyposażenie z przystępną ceną. To, że jest to przede wszystkim piła dla hobbystów, widać po jej wydajności i wymiarach: 250 watów wystarcza na drewno i plastik, ale mniej na metal. Wysokość przejścia 80 milimetrów jest idealna dla mniejszych kawałków drewna. Powierzchnia robocza jest również dość mała. Jednak piła taśmowa firmy Einhell ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu w przypadku ograniczonej przestrzeni można ją nie tylko szybko schować, ale także można ją stosunkowo łatwo transportować przy wadze niespełna 17 kilogramów. Jedyny mankament: okazjonalni użytkownicy na Amazon krytykują obróbkę piły, co ma wpływ na precyzję podczas piłowania w szczególności.


Einhell TC-SB 200/1 w lustrze testowym

Dzięki naszemu zwycięzcy w zakresie ceny i wydajności gwiazda podkreśla, że ​​nie potrzebujesz żadnych narzędzi do zmiany taśmy piły. Raporty z testów.de przyznaje 1.6 na podstawie testu i licznych opinii klientów. Po stronie saegebibel.nazywa Einhell najlepszym wszechstronnym. Klienci Amazon są również w większości pozytywnie nastawieni i dają średnio 4,4 gwiazdki.

Zamów piłę taśmową Einhell TC-SB 200/1 za około 120 euro * teraz w Amazon.

Zdjęcie: Einhell

Inne dobrze ocenione piły taśmowe w teście

Jeśli żaden z naszych dwóch najlepszych kandydatów nie przekonał Cię do końca, nie martw się: oto trzy kolejne stołowe piły taśmowe, które dobrze radzą sobie w testach i porównaniach.

Inne interesujące artykuły testowe Budowanie z drewna Najlepsze piły do ​​przewijania w porównaniu testowym Budowanie z drewnianymi piłami tarczowymi do drewna Porównanie testu: Znajdź żądany model! Budowanie z drewna Najlepsze routery w porównaniu

Scheppach HBS30: model podstawowy w niskiej cenie

Jeśli szukasz piły taśmowej na początek, model HBS30 firmy Scheppach jest idealny. Moc silnika jest nieco wyższa niż u naszego zwycięzcy w zakresie ceny i wydajności, prędkość cięcia i wysokość przejścia są identyczne, waga jest porównywalna z wagą Einhell. Jednak w zestawie otrzymujesz trzy taśmy piły, a stół roboczy można wydłużyć do pół metra - praktyczna funkcja i wyjątkowy punkt sprzedaży Scheppach w naszym przeglądzie. Można nim również wykonywać cięcia ukośne, według Sterna, przynajmniej z drewna i pleksiglasu, ale mała piła taśmowa stołowa jest mniej odpowiednia do twardszych materiałów.
Scheppach HBS30 w lustrze testowym
Gwiazda poleca Scheppach hobbystom i modelarzom. Użytkownicy Amazona od czasu do czasu zwracają uwagę na brak precyzji piły, zwłaszcza przy filigranowej pracy. Nadal dają średnio 4,2 na 5 gwiazdek.

Zamów Scheppach HBS30 za niecałe 150 euro * teraz z Amazon.

Zdjęcie: Scheppach

Makita LB1200F: większa moc, elastyczna wydajność

Jeśli chcesz ciąć większe i twardsze elementy, polecamy piłę taśmową Makita LB1200F. Pełne 900 watów mocy i wysokość przejścia 165 milimetrów pozwalają na cięcie nawet masywnych kawałków drewna. Produkt mniej przeznaczony do prac precyzyjnych. Jednocześnie możesz regulować prędkość cięcia Makita, a tym samym piłować bardziej wrażliwe przedmioty. Waga ponad 80 kilogramów zapewnia wyjątkowo płynną pracę. Makita jest nadal mobilna dzięki stabilnym kółkom. Według Sterna pasek można wymienić bez dodatkowych narzędzi. Cena półprofesjonalnej piły taśmowej Makita jest znacznie wyższa, w zależności od jej wydajności. Jeśli nie pracujesz z nim regularnie, prawdopodobnie tańsza piła taśmowa się sprawdzi.
Makita LB1200F w lustrze testowym
Gwiazda chwali Makitę za bogate akcesoria, płynną pracę i oświetloną powierzchnię roboczą. ExpertTesten podkreśla praktyczną wymianę taśmy, a także elastyczną prędkość cięcia i przyznaje 1,44. Raporty z doświadczeń na Amazon pozytywnie oceniają wydajność zespołu Makita, ale krytykują jakość drobnych cięć.

Wysoka wydajność ma swoją cenę: zamów teraz piłę taśmową Makita LB1200F od Amazon za solidne 670 euro *.

Zdjęcie: Makita

Holzmann HBS230HQ: Idealny do rękodzieła

Piła taśmowa Holzmann HBS230HQ jest odpowiednia dla modelarzy: 300 watów mocy i wysokość przejścia dla detali do 90 milimetrów są wystarczające, podobnie jak powierzchnia robocza do precyzyjnej pracy. Stała prędkość cięcia jest stosunkowo niska 635 metrów na minutę i jest również bardziej odpowiednia do bardziej miękkiego drewna. Cięcia ukośne są łatwo możliwe dzięki Holzmann. Praktyczne akcesoria, takie jak prowadnica wzdłużna lub kij do popychania, są zawarte w zakresie dostawy, według Sterna. Jest mała wada z oświetleniem LED powierzchni roboczej: uchwyt do lampy jest dość słaby i niezbyt intuicyjny. Najważniejsze jest to, że kompaktowa piła taśmowa firmy Holzmann jest idealna do rękodzieła w warsztacie hobbystycznym.
Holzmann HBS230HQ w lustrze testowym
Gwiazda chwali wysokość przejścia i pochylany stół roboczy. Klienci firmy Tinkering Amazon są bardzo zadowoleni z Holzmanna i przyznają 4,5 na 5 gwiazdek. Są tylko odliczenia za jakość oświetlenia na powierzchni roboczej.

Zamów piłę taśmową Holzmann HBS230HQ za około 210 euro * teraz w Amazon.

Zdjęcie: Holzmann

* Wszystkie ceny z marca 2021

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here