Najpopularniejsze boxy dachowe z aktualnych testów”,

W przypadku boxu dachowego bezpieczeństwo jest najważniejsze z oczywistych powodów: jest częścią Twojego pojazdu i nie powinno stanowić zagrożenia podczas jazdy lub w sytuacjach awaryjnych lub wypadkowych. W przypadku hamowania awaryjnego skrzynia nie może się poluzować ani otworzyć. W tym kontekście waga boxa dachowego jest czynnikiem decydującym, ponieważ maksymalne obciążenie dachów samochodów jest ograniczone. Często jest to 75 kilogramów. Obejmuje to oczywiście wagę pudełka. Jeśli więc producent reklamuje maksymalne obciążenie 75 kilogramów, oznacza to obciążenie plus waga boxa dachowego. Objętość z kolei nie zależy od obciążenia: duży namiot może zajmować więcej miejsca niż cztery pary butów narciarskich, ale waży mniej. Na koniec ważne jest, aby przymocować bagażnik dachowy: Do bagażnika dachowego możesz wybierać spośród klap, gałek, pazurów lub pasów.

Boxy dachowe w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Aby znaleźć odpowiedni box dachowy na dach samochodu, oceniliśmy liczne testy i porównania, na przykład Stiftung Warentest lub ADAC. Ponadto przyjrzeliśmy się bieżącym raportom na portalach internetowych. Poprosiliśmy również o opinie klientów użytkowników, którzy kupili boxy dachowe w naszym przeglądzie na Amazon. Wynik: wszystko, co musisz wiedzieć o pięciu modelach dostosowanych do różnych potrzeb, które mają jedną wspólną cechę – wszystkie uzyskują dobre oceny w testach praktycznych.

Tabela testowa

  Własna objętość-
mocowanie ciężaru zalety wady

Thule
Turystyka
tytan
Aeroskin

400 litrów 13 kg PowerClick-
Pokrętło
 • wysoka jakość
  obrobiony
 • prosty
  Załącznik
 • Wady centralne-
  zamykający,
  dwustronny
  otwarty
 • hałas-
  rozwój
  na wyższym
  Szybko-
  możliwości
 • w pełni
  Ładowanie
  silniejszy
  przyłączeniowy-
  konsumpcja

Rotenbach
Box dachowy
Węgiel 320

320 litrów 11,5 kg Wspornik w kształcie litery U
 • nie
  Jeździć-
  hałas
 • szybki
  montaż
 • Wady centralne-
  zamykający,
  Zabezpieczenie przednie
 • Oszczędny
  obrobiony
 • silniejszy
  Plastikowy-
  zapach
  na początku

Thule
Ruch
XT L

450 litrów 19,5 kg PowerClick-
Pokrętło
 • skrajny
  przestronny
 • praktycznie
  na
  Chować
  i otwarcie
 • wzrost
  Bezpieczeństwo jazdy
 • Blokada slajdów-
  Zamykający,
  trzy paski,
  zamknięte z obu stron
  otworzyć
 • Świetnie
  posiadać wagę
 • wyższy
  Zakup-
  Cena £

Rafa G3
Cartrend

220 litrów 9 kg Zestaw mocujący 1
z paskiem,
Zestaw mocujący 2
za szybko-
montaż
 • UV i
  pogoda-
  odporny
 • mały
  waga
 • atrakcyjnie cenowo
 • mały
  Objętość ładowania
 • tylko jednostronne
  otworzyć
 • ograniczony
  materiał-
  jakość

Rybak
126000
składany
Box dachowy

270 litrów 5,5 kg Wspornik w kształcie litery U
 • odpływ wody-
  wskazywanie
  materiał
 • mały
  posiadać wagę
 • oszczędzanie przestrzeni
  schować
 • Trzymać-
  torba
 • skomplikowany
  w
  montaż
 • pochyla się
  wysokie obciążenia
  za pomocą

Zwycięzca testu w porównaniu z testami boxów dachowych: Thule Touring Titan Aeroskin

Box dachowy Thule Touring Titan Aeroskin, podobnie jak wiele innych modeli, jest dostępny w różnych rozmiarach. Wariant 400 litrów łączy w przekonujący sposób przestrzeń do przechowywania, kompaktowość i bezpieczeństwo. Ponieważ skrzynia o długości 170 cm jest zamontowana stosunkowo daleko z przodu na dachu, nie przeszkadza w tylnej klapie. Przy masie własnej wynoszącej zaledwie 13 kilogramów i ładowności 50 kilogramów pozostaje również w pełni zapakowany pod zatwierdzonymi kilogramami 75. Testerzy z ExpertTesten szczególnie chwalą solidne wykonanie i praktyczny system PowerClick, za pomocą którego można bezpiecznie i szybko zamocować skrzynkę na dachu. Kupujący na Amazon są również pod wrażeniem prostej instalacji Thule. Eksperci Testen zauważyli negatywny rozwój hałasu przy wyższych prędkościach - ale i tak nie powinieneś jeździć na barana szybciej niż 130 km/h z boxem dachowym. Ponadto, jak dodaje wiele raportów z doświadczeń, następuje znaczny wzrost zużycia pojazdu przy pełnym załadowaniu.
 

Thule Touring Titan Aeroskin w lusterku testowym

ExpertTesting umieszcza Thule Touring Titan Aeroskin pod mikroskopem w teście praktycznym i ostatecznie wieńczy go zwycięzcą testu z oceną 1,04. Klienci Amazona są pod podobnym wrażeniem, przyznając średnio 4,8 na 5 możliwych gwiazdek.

Zamów teraz naszego zwycięzcę testu od Thule od Amazon od 370 euro *.

Zdjęcie: Thule

Zwycięzca w zakresie ceny i wydajności w porównaniu z testami boxów dachowych: box dachowy Rotenbach Carbon 320

Nasz zwycięzca w zakresie ceny i wydajności, Rotenbach Carbonbox 320, jest mniejszy i znacznie tańszy niż Thule. Dzięki pojemności 320 litrów oferuje miejsce na przedmioty o maksymalnej długości 130 centymetrów, ale pozwala na obciążenie o 5 kilogramów więcej niż zwycięzca testu Thule. Ponieważ masa własna jest dość łatwa do opanowania przy 11,5 kilogramach, zwykle można w pełni załadować Rotenbacha, nie martwiąc się o maksymalne obciążenie. Boks dachowy mocowany jest za pomocą wsporników w kształcie litery U, które według Sterna wchodzą w zakres dostawy. Na Amazon kupujący chwalą dobrą kompatybilność Rotenbacha z systemami mocowania dachowego innych producentów. Kolejna zaleta: nawet przy wyższych prędkościach pudełko prawie nie hałasuje. Trzeba jednak iść na kompromis w kwestii materiału – węgiel w nazwie produktu opisuje tylko wygląd, mówi gwiazda, bo Rotenbach jest zrobiony z polipropylenu. W związku z tym niektórzy użytkownicy wspominają na początku o silnym zapachu plastiku.


Box dachowy Rotenbach Carbon 320 w lusterku testowym

Gwiazda chwali akcesoria montażowe i proste zamocowanie naszego zwycięzcy w zakresie ceny i wydajności. Box dachowy otrzymuje średnio 4,4 gwiazdki na Amazon. Czasami krytykuje się, że poszczególne elementy, takie jak zamek i zawiasy, mogłyby być lepiej obrabiane.

Zamów Rotenbach Carbon 320 za około 140 euro * teraz z Amazon.

Zdjęcie: Rotenbach

Boxy dachowe przetestowane przez Stiftung Warentest

W wydaniu 3/2020 Stiftung Warentest dokładnie przyjrzał się dwunastu boxom dachowym. We współpracy z ADAC testerzy przetestowali produkty w takich kategoriach, jak właściwości jezdne (w tym zachowanie podczas hamowania, stabilność jazdy podczas manewrów wymijających oraz hałas podczas jazdy), bezpieczeństwo w razie wypadku i konstrukcja, tj. konstrukcja, obróbka i odporność na zimno i deszcz. Podczas gdy każda z kategorii miała 20 procent wkładu w ocenę końcową, pozostałe 40 procent stanowiła obsługa. Oprócz instrukcji użytkowania obejmuje to przede wszystkim montaż oraz załadunek i rozładunek. Zwycięzcą testu został Thule Motion XT L z naszego przeglądu z ogólną oceną „dobry (1,9)”. Otrzymał najlepsze oceny za właściwości jezdne (1,6, zwłaszcza hamowanie i zachowanie na zakrętach były przekonujące) i prowadzenie (1,7).

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Testowanie łańcuchów śniegowych: Znajdź swoje ulubione! Life Praktyczne torby rowerowe z aktualnych testów Wskazówki gospodarstwa domowego Praktyczne przyczepki rowerowe z aktualnych testów

Inne dobrze ocenione boxy dachowe w teście

Nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego modelu? Nie martw się, mamy dla Ciebie jeszcze trzy boxy dachowe. Dowiedz się więcej o małym pudełku na długi weekend, wyjątkowo przestronnym rozwiązaniu do pakowania większych pojazdów i składanej, wodoodpornej torbie dachowej.

Thule Motion XT L: maksymalne bezpieczeństwo, duża przestrzeń

Pełna pojemność 450 litrów Thule Motion XT L wystarcza również na dłuższe rodzinne wakacje. Uważaj jednak na wagę: chociaż Thule utrzymuje do 75 kilogramów, sam waży prawie 20 kilogramów. Przy długości prawie 2 metrów nie zmieści się na każdym dachu samochodu. Wyposażenie z trzema paskami do mocowania ładunku, centralnym zamkiem SlideLock i otwieraniem z obu stron jest wygodne. W teście bezpieczeństwa w Stiftung Warentest Thule szczególnie zaimponował hamowaniem i wymijaniem, a także w teście pękania. Mocowanie, obsługa oraz załadunek i rozładunek to kolejne atuty. Jedynym minusem jest wysoka cena: prawie 520 euro * to nie lepki kij. Jeśli potrzebujesz mniej miejsca do przechowywania, możesz użyć mniejszej wersji Thule Motion Box.
Thule Motion XT L w lusterku testowym
W Stiftung Warentest Thule Motion XT L prezentuje się przekonująco w każdej kategorii: zwycięzca testu w zakresie prowadzenia i zachowania podczas jazdy, w każdym obszarze jest „dobry”. Tak więc zwycięstwo w teście z końcową oceną „dobry (1,9)” nie dziwi. Podobnie wygląda w ADAC. Testerzy Yellow Angel chwalą m.in. obsługę, montaż i bezpieczeństwo. Recenzje na Amazon otrzymały 4,9 na 5 gwiazdek.

Zamów Thule Motion XT L już teraz od Amazon od 520 euro *.

Zdjęcie: Thule

G3 Reef Cartrend: łatwe rozwiązanie na krótkie przerwy

Model G3 Reef jest dostępny w różnych rozmiarach. Kompaktowa wersja 220 litrów jest idealna na krótkie wakacje - a także do krótkich samochodów. Jak wiele małych boxów dachowych, G3 Reef można otworzyć tylko z jednej strony. Trudno przechowywać narty w pudełku, które ma mniej niż 120 centymetrów długości. Można go również szybko zamontować pod zadaszeniem i nie przekracza wartości zalecanej dla obciążenia dachu nawet przy pełnym obciążeniu. Włoski producent oferuje dwie opcje mocowania: za pomocą wspornika w kształcie litery U i paska oraz jako szybki montaż na istniejących belkach skrzydłowych, Twój samochód je ma. Jak opisują użytkownicy Stern i Amazon, materiał jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i wytrzymały.
G3 Reef Cartrend w lustrze testowym
Gwiazdka pozytywnie podkreśla niską wagę i 5-letnią gwarancję na wszystkie komponenty. Klienci Amazon czasami zgłaszają wady materiałowe, ale w większości są przekonani 4,4 na 5 gwiazdek.

Zamów bagażnik dachowy G3 Reef Cartrend za około 130 euro * teraz od Amazon.

Zdjęcie: Cartrend

Fischer 126000: Składany box dachowy w niskiej cenie

Wreszcie bez boxu dachowego: Fischer 126000 jest wykonany z poliamidu ze wzmocnioną podstawą i jest rodzajem plecaka na dach samochodu. 1 metr długości, mieści 270 litrów, a dzięki zastosowanemu tworzywu poliamidowemu waży tylko 5,5 kilograma. Jest przymocowany za pomocą wsporników w kształcie litery U. Twój duży plus: po rozłożeniu można go złożyć i zajmuje niewiele miejsca. W zestawie torba do przechowywania. Maksymalne obciążenie 50 kilogramów wystarczy, jak twierdzi gwiazda, na dłuższe wakacje. Jednak niektóre raporty z doświadczeń krytykują fakt, że wzmocniona podłoga ugina się, gdy obciążenie jest zbyt duże. Dodatkowo montaż okazuje się dla niektórych użytkowników dość skomplikowany. Wodoodporna torba nadal dobrze nadaje się na krótkie wycieczki.
Fischer 126000 w lustrze testowym
Gwiazda chwali nowatorskie rozwiązanie pod względem budowy i składania, ale zwraca uwagę, że jest ono zamykane jedynie za pomocą małego zamka zabezpieczającego. Klienci Amazona narzekają na montaż wsporników w kształcie litery U, ale w większości są zadowoleni ze średniej 4,3 gwiazdki.

Zamów składaną torbę dachową od Fischera za niecałe 90 euro * teraz od Amazon.

Zdjęcie: Fischer

* Wszystkie ceny z lutego 2021

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here