Najlepsze piły do ​​przewijania w porównaniu testowym ”,

Dostępne są piły przewijające do prostych i złożonych zadań, a modele różnią się odpowiednio ceną. Więc pierwszą rzeczą, która ma znaczenie, jest to, co planujesz zrobić z piłą. Do pracy okazjonalnej wystarcza np. wersja bez możliwości ustawiania prędkości i częstotliwości skoków. Jeśli jednak pracujesz z różnymi materiałami, powinieneś wybrać dwubiegową lub bezstopniową wyrzynarkę. To samo dotyczy wydajności: im wyższa, tym twardsze materiały budowlane można z nim obrabiać. 100 do 200 watów pozwala na pracę z większością materiałów. Głębokość cięcia jest podobna dla wszystkich wyrzynarek i wynosi około 50 milimetrów dla drewna, 30 milimetrów dla plastiku i 10 milimetrów dla metalu. Wysokość podnoszenia różni się jednak znacznie i wynosi w przybliżeniu od 8 do 20 milimetrów.
Oprócz szczegółów technicznych ważna jest praktyczna i łatwa obsługa piły. Główny nacisk kładziony jest tutaj na wygodną wymianę brzeszczotów, usuwanie odpadów po cięciu i czyszczenie po pracy. Urządzenie ssące powinno zatem być nie tylko dostępne, ale również działać w taki sposób, aby trociny faktycznie trafiały do ​​worka na odpady, a nie na przykład do obudowy maszyny.
Na koniec należy zwrócić uwagę na kilka ważnych funkcji. Nie każda wyrzynarka umożliwia cięcie ukośne. Nie ma problemu, jeśli chcesz tylko wyciąć kształty, ale w zależności od wymagań, wyraźne ograniczenie. Różne brzeszczoty powinny być już dołączone do akcesoriów. Niektóre dodatki, takie jak oświetlenie powierzchni roboczej, mogą również znacznie zwiększyć łatwość użytkowania.

Trzy piły do ​​przewijania do wszystkich przypadków

Rynek pił w sektorze DIY jest prawie nie do opanowania. Co zaczyna się od rodzaju piły: piły taśmowe, piły stołowe, wyrzynarki, wyrzynarki, piły do ​​cięcia, ręczne piły tarczowe i piły do ​​przewijania są dostępne do wyposażenia warsztatu i maszyn. A każdy typ piły ma swoją własną klasę typu. Abyś mógł znaleźć piłę do przewijania, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, oceniliśmy liczne testy i porównania różnych portali internetowych. Wyniki uzupełniamy referencjami od kupujących i użytkowników na platformach sprzedażowych, takich jak Amazon. Oznacza to, że otrzymujesz ekspercką wiedzę i praktyczne doświadczenie z jednego źródła. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakup odpowiedniej piły zakończył się sukcesem.

Tabela testowa

 

Scheppach Deco-XL

Proxxon DS 460

Dremel MS20-1 / 5

Rodzaj bezstopniowa
Wyrzynarka
Dwie prędkości-
Wyrzynarka
bezstopniowa
2 w 1
Przewijanie i
Wyrzynarka
Wysokość podnoszenia 17,5 milimetrów 18 milimetrów 18 milimetrów
Częstotliwość skoku 550 do 1.600
Rewolucje /
minuta
900 i 1.400
Rewolucje /
minuta
1.500 do 2.250
Rewolucje /
minuta
moc 125 watów 205 watów 70 watów
Wymiary
(dł. x szer. x wys.)
63x32x
33 cm

64x37x
37 cm

40x21x
37 cm

waga

11,2 kg

19,9 kg 1,1 kg
Umeblowanie Regulacja kąta
do 45 stopni,
Prędkość-
regulacja pedałem,
Lampa robocza LED,
System szybkiego uwalniania,
Dysza ssąca
Mitra -5 do
50 stopni,
pięć brzeszczotów,
Urządzenie zdmuchujące

Urządzenie ssące,
elektroniczny
Kontrola prędkości,
cztery drewniane i jeden
Brzeszczot do metalu,
Rozerwij ogrodzenie,
Klipsy mocujące

Zalety
 • bezstopniowa
  Szybko-
  rządy prawa
  pedałem
  opuszcza ręce
  darmowy
 • oświetlony
  Powierzchnia robocza
 • dobre wyniki-
  nisse również w
  grubsze
  Materiały
 • bezpieczniejszy
  stał,
  Niska
  Wibracje
 • efektywny
  Zdmuchnij-
  przyrząd
 • idealny dla
  większy
  Kawałki pracy
 • kompaktowy,
  łatwe i
  elastyczne
 • praktyczny
  ekwipunek
 • bardzo prosta
  usługa
niekorzyść
 • skomplikowany
  Mocowanie
  brzeszczotu
 • Winkelein-
  pozycja bez
  atak
 • Odpady pił
  zbiera
  w urządzeniu
 • dla Feinara-
  nie działa
  optymalny
 • wysoka cena
 • Niska
  moc
 • Zapięcie-
  nie zacinaj się
  wystarczająco ciasno
 • bez kątów-
  cięcia
  możliwy

Wszechstronny: piła taśmowa Scheppach Deco-XL

Tradycyjny niemiecki producent Scheppach sprzedaje Deco-XL, wyrzynarkę, która wyróżnia się licznymi praktycznymi funkcjami. Jest szczególnie odpowiedni dla doświadczonych majsterkowiczów i hobbystów, którzy chcą produkować bardzo różne przedmioty z różnych materiałów. Scheppach jest specjalnie zaprojektowany do pracy precyzyjnej, ponieważ częstotliwość skoków, czyli prędkość, z jaką porusza się brzeszczot piły, można regulować bezstopniowo. Producent wymyślił coś wyjątkowego jako rozwiązanie: ustawienia można łatwo dokonać za pomocą pedału, w zasadzie jak maszyna do szycia. Dzięki temu zawsze masz ręce na obrabianym przedmiocie i zapewniasz płynne cięcie. Eksperci z HolzWerken są o tym całkowicie przekonani w teście praktycznym. Praktyczne oświetlenie powierzchni roboczej lampą LED jest również pozytywne, nawet jeśli testerzy i klienci narzekają, że oświetlenie nie jest podłączone do sieci, a raczej słabe dzięki zasilaniu bateryjnemu. W naszym zestawieniu nie znajdziesz jednak żadnego innego modelu z tym praktycznym rozwiązaniem. Niektórzy użytkownicy oceniają system szybkiego zwalniania brzeszczotów jako niewygodny, ale wszechstronne zastosowanie Scheppach jest pozytywnym czynnikiem: 125 watów mocy wystarcza do wszystkich popularnych materiałów, a ustawienie kąta do 45 stopni umożliwia również ukos cięcia. HolzWerken zauważa tutaj, że ze względu na brak ustawienia kąta pomiary należy zawsze wykonywać ręcznie.


Wniosek dotyczący Scheppach Deco-XL

Jeśli szukasz piły rolkowej do złożonej pracy na różnych materiałach, to Scheppach Deco-XL jest dla Ciebie modelem wąskim. Z jednej strony piła pozwala na cięcie grubych elementów, z drugiej strony sprawdza się również precyzyjnie przy małych i filigranowych operacjach piły.

Zamów Scheppach Deco-XL od 130 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Scheppach

Dla ambitnych hobbystów: piła taśmowa Proxxon DS 460

Proxxon DS 460 to dwubiegowa wyrzynarka, do wyboru 900 lub 1.Wykonaj 400 obrotów na minutę. Przy mocy 205 watów jest to najmocniejszy produkt w naszym przewodniku zakupowym, a przy wadze nieco poniżej 20 kilogramów jest najcięższy i jednocześnie największy. W związku z tym model idealnie nadaje się do większych i grubszych elementów, choć nadal jest piłą dla hobbystów. W praktycznym teście przeprowadzonym przez eksperckie testy, Proxxon zaimponował również materiałami, takimi jak skóra lub guma. Egzaminatorom szczególnie spodobała się bezpieczna podstawa i niskie wibracje podczas pracy, które zapewniają płynną pracę i precyzyjne wyniki. Do dobrej pracy jednak mocne urządzenie nie jest idealne - jeśli szukasz piły rolkowej przede wszystkim do modelarstwa, wystarczy mniejszy i tańszy produkt o mniejszej mocy. Podobnie jak Scheppach, Proxxon umożliwia cięcia ukośne, dzięki czemu można ustawić nachylenie od minus 5 do 50 stopni. Urządzenie zdmuchujące działa skutecznie. Użytkownicy Amazona zauważają jednak, że nie znajduje się on, jak w większości pił tego typu, nad obrabianym przedmiotem, ale z boku powyżej. Jeśli trzymasz bardzo mały przedmiot, często zdarza się, że twoja ręka wchodzi w drogę. Dodatkowo, jeśli brzeszczot się rozerwie, blok ślizgowy do mocowania go na dole jest wdmuchiwany do worka na śmieci.


Wniosek dotyczący Proxxon DS 460

Wysoka wydajność, dobre wykonanie, elastyczny obszar zastosowania: Proxxon DS 460 to idealna wyrzynarka dla każdego, kto z nią regularnie pracuje i zawsze szuka nowych wyzwań. Dość droga piła jest zwykle do tego. Jeśli pracujesz tylko w dobrym zakresie, wystarczy tańszy i mniej wydajny model.

Zamów Proxxon DS 460 za około 380 euro * tutaj w Amazon.

Zdjęcie: Proxxon

Do prac filigranowych: piła taśmowa Dremel MS20-1/5

MS20-1 / 5 amerykańskiego producenta Dremel, który jest teraz częścią firmy Bosch, to bezstopniowa wyrzynarka taśmowa ze specjalną cechą: piłę można zdjąć z podstawy i używać jako wyrzynarkę elektroniczną. Urządzenie 2 w 1 łączy w sobie stosunkowo niską moc wyjściową z wysoką częstotliwością skoku 1.500 do 2.250 obrotów na minutę i przebija się przez drewno, metal i plastik. Oczywiście, aby używać go jako piły ręcznej, musi być lekki: tylko 1.Piła waży 100 gramów i charakteryzuje się również poręcznością pod względem gabarytów. W teście praktycznym przewodnik po piłach do przewijania chwalił przede wszystkim szybką i łatwą wymianę brzeszczotów, prostą konwersję na piłę ręczną i jej poręczność. Drewniany przedmiot obrabiany nie powinien mieć więcej niż 2 centymetry grubości, w przeciwnym razie wyrzynarka Dremel osiągnie swoje granice wydajności. W wyposażeniu znajduje się prowadnica równoległa, pięć brzeszczotów i dwa zaciski mocujące, choć według przewodnika po piłach taśmowych te ostatnie utrzymują piłę w miejscu tylko w ograniczonym stopniu. Cięcia pod kątem nie są w nim możliwe, ale kompaktowa maszyna idealnie nadaje się do precyzyjnych i modelarskich prac konstrukcyjnych.


Wniosek dotyczący Dremel MS20-1 / 5

Dremel MS20-1 / 5 jest lekki, kompaktowy i mobilny dzięki dołączonej walizce do przenoszenia. Dlatego jest idealny dla rzemieślników hobbystów, którzy chcą robić rękodzieło, tworzyć modele lub wycinać małe kształty. Połączona wyrzynarka i wyrzynarka jest również polecana wszystkim, którzy nie mają dużo miejsca w domu, ponieważ małą piłę można zgrabnie schować w prawie każdym miejscu dzięki etui do przenoszenia.

Zamów elastyczny Dremel MS20-1 / 5 tutaj w Amazon od 100 euro *.

Zdjęcie: Dremel

FAQ

Co można ciąć za pomocą piły do ​​przewijania?
Drewno to materiał, który najczęściej poddaje się obróbce za pomocą piły taśmowej. W zależności od wydajności i brzeszczotu może być używany do czystego cięcia tworzyw sztucznych, pleksi i włókna szklanego, pianobetonu lub miękkich materiałów, takich jak skóra, guma czy korek.
Jak wygląda brzeszczot piły do ​​przewijania?
Wyrzynarki to w zasadzie wyrzynarki sterowane elektronicznie. W związku z tym można je zwykle obsługiwać za pomocą konwencjonalnych brzeszczotów do wyrzynarek. Specjalne ostrza są zalecane do specjalnych materiałów, takich jak metal lub rodzaje szkła. Brzeszczot do metalu powinien być dołączony do piły. Jeśli chcesz ciąć krzywe, możesz użyć pił tarczowych. Nadają się również do ciasnych kątów.
Jakie środki ostrożności należy podjąć podczas korzystania z niego??
Zalecamy noszenie okularów ochronnych podczas korzystania z wyrzynarki. Z drugiej strony rękawice nie są dobrym pomysłem, ponieważ nie chronią przed brzeszczotem, ale zapewniają, że nie masz bezpiecznego chwytu obrabianego przedmiotu. Zasadniczo: Jeśli w gospodarstwie domowym są małe dzieci, pilarki nigdy nie należy pozostawiać włączonego bez nadzoru i należy ją bezpiecznie schować po użyciu. W zależności od materiału należy również nosić maskę ochronną, aby uniknąć wdychania kurzu.
Maksymalna grubość obrabianego przedmiotu jest tylko wskazówką?
Nie można dokładnie określić, od jakiej grubości piła już nie działa. Powyżej podanych wartości maksymalnych należy jednak oczekiwać, że brzeszczot szarpie, wydajność jest zbyt niska lub nie są możliwe czyste cięcia.

* Wszystkie ceny z lutego 2021

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here