Najlepsze gramofony na rok 2021 w porównaniu”,

Wysoka jakość i czyste przetwarzanie komponentów technicznych to podstawa, jeśli chodzi o zapewnienie jak największej przyjemności z dźwięku z winylu. W centrum jest odbiór. Jest to precyzyjny instrument, którego wartość określa, jaka część informacji zebranych na płycie jest faktycznie zamieniana na dźwięk. Z kolei obudowa i gramofon zapewniają, że ani mechanizm gramofonu, ani zewnętrzne wibracje nie zakłócają odbioru dźwięku. Wreszcie, możesz wybierać spośród różnych typów napędu. Idealnie, jeśli urządzenie posiada przedwzmacniacz, który umożliwia elastyczną regulację mocy. Dzięki temu możesz łatwo podłączyć urządzenie do swojego systemu hi-fi. Ale nowoczesne gramofony potrafią jeszcze więcej: zazwyczaj mają rozbudowane wyposażenie i pozwalają na przykład na digitalizację płyt LP lub nawiązanie połączenia między urządzeniem odtwarzającym a smartfonem lub głośnikami Bluetooth. Jest to szczególnie wygodne, jeśli możesz zintegrować gramofon z systemem multiroom.

Gramofony w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, musisz najpierw zapoznać się z tym, co faktycznie produkuje rynek. Aby to zapewnić, przyjrzeliśmy się bliżej aktualnym porównaniom produktów. Obejmuje to testy portalu porównawczego Süddeutsche Zeitung, wydanie online Computer-BILD i raporty z testów.de. Ponadto zbadaliśmy raporty z doświadczeń na Amazon, abyś mógł uzyskać wrażenia z pierwszej ręki od zweryfikowanych użytkowników urządzeń. Przygotowane według odpowiednich kryteriów produktowych, poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszych gramofonach na rynku.

Tabela testowa

  test-
zwycięska cena-
Wydajność-
Dźwięk zwycięzcy-
Technica SONY 1 BY ONE
Nazwa modelu

Podwójny DTJ
301.1 USB

VOKSUN
Zabytkowe
Odtwarzacz

Technika audio
AT-LP120XUSB

SONY
PS-LX310BT

1osoba
471DE-0002

Typ napędu Napęd bezpośredni Napęd pasowy Napęd bezpośredni Napęd pasowy Napęd pasowy
Ramię gramofonowe ręcznie ręcznie ręcznie całkowicie automatyczny ręcznie
Prędkość-
wiek
33 1/3 i
45 obr/min z
Poziom
33 1/3, 45
i 78 obr/min
33 1/3, 45
i 78 obr/min
ze smołą
33 i
45 obr/min
33 1/3,
45 i
78 obr/min
Wymiary 45x13,9
x 35 cm
38x33
x 9 cm
45x35
x 14 cm
43x37
x 11 cm
43x35
x 16 cm
waga 5,4 kg 4,1 kg 8 kg 3,5 kg 3,2 kg
Okładka-
kaptur
tak nie tak tak tak
Umeblowanie Przedwzmacniacz,
USB-
połączenie
oraz
Kabel USB
Bluetooth USB-
połączenie,
Podatek od boisku-
eracja,
bardziej zintegrowany
Przedwzmacniacz
Bluetooth,
Przedwzmacniacz
przełączalny
Bluetooth,
MP3-
digitalizacja
przez USB,
głośnik,
krążek do hokeja
Zalety

kontrolowane kwarcem-
erter
Napęd bezpośredni
Regulacja wysokości dźwięku-
płuco
wzrost
Wibracja-
opór
darmowy
Digitalizacja-
oprogramowanie do zarządzania

wbudowany
Głośne stereo-
głośnik z
Bluetooth-
funkcjonować
indywidualny
Projektuj z
Panele drewniane
niska cena

wyższa jakość
Ramię gramofonowe
wzrost
Jakość dźwięku
pośrodku
oraz
górny
powierzchnia
wibracyjny-
słaby
podwozie

prosty,
pełny samochód-
Matematyka
usługa
jakość
Jakość dźwięku
we wszystkim
Obszary

wzrost
Łączność
dla cyfrowego
głoska bezdźwięczna
szlachetny
Projekt drewna

niekorzyść

Ramię mało
solidny
digitalizacja
on podąża
wolny

Łapacz kurzu,
nie ma żadnego
okładka
częściowo mało
odporny
przetwarzanie

płaski dźwięk
w głębokim
powierzchnia
dla
Kategoria
porównawczy-
sposób
wysoka cena

zareagował
wrażliwy
na
Potrząsnąć-
zmagania

bardziej zintegrowany
głośnik
z góry-
łatwiejszy w zarządzaniu
Jakość dźwięku
przetwarzanie
w kawałkach
nie
wysoka jakość

Test gramofonu: Zwycięzca testu Dual DTJ 301.1 USB

Podwójny DTJ 301.1 USB przekonało testerów Süddeutsche, którzy głosowali na model w porównaniu do ich końcówki. Wyposażony w bezpośredni napęd sterowany kwarcem, urządzenie jest odpowiednie zarówno dla melomanów, jak i dla DJ-ów. Oprócz dwóch standardowych prędkości dla płyt LP i singli, Dual ma ustawienie wysokości dźwięku, za pomocą którego można zmieniać prędkość w krokach co 10 procent. W urządzenie wbudowany jest przedwzmacniacz, który pozwala na dużą elastyczność w ustawianiu dźwięku. Technologia została umieszczona w stabilnej obudowie o wysokiej odporności na wibracje. Skutkuje to bardzo płynną pracą, co wraz z bogatym dźwiękiem jest pozytywnie oceniane w licznych opiniach klientów na Amazon. Jeśli chcesz zdigitalizować swoje długo odtwarzane nagrania, możesz podłączyć Dual do laptopa za pomocą gniazda USB i kabla USB dołączonego do zestawu; wymagane oprogramowanie Audacity jest dostępne do bezpłatnego pobrania. Jednak według kilku głosów na Amazon digitalizacja jest stosunkowo powolna.
Podwójny DTJ 301.1 USB w teście
Stabilny, dobrze wykonany i łatwy w obsłudze - to cechy Dual DTJ 301.1 USB u testerów Süddeutsche. Imponująca jest również zmienność działania. Doniesienia z doświadczeń Amazona negatywnie odnotowują jednak jakość ramienia, w tym zbyt lekkiego mechanizmu blokującego.

Gramofon Dual DTJ 301.Zamów teraz 1 USB w Amazon.

Zdjęcie: Podwójny

Test gramofonu: zwycięzca ceny i wydajności VOKSUN Vintage

Gramofon vintage firmy VOKSUN już przyciąga wzrok swoją konstrukcją wykonaną z paneli z prawdziwego drewna i elementów obsługi w estetyce lat 70. Model nie tylko skupia się na wyglądzie, ale jest również pełen nowoczesnych technologii. Możesz podłączyć odtwarzacz MP3 do VOKSUN, a urządzenie obsługuje również Bluetooth. Jest też radio analogowe. Głośnik stereo jest wbudowany w gramofon, aby zapewnić wrażenia dźwiękowe. Fakt, że nie powoduje to zakłóceń pomimo wytwarzanych wibracji, wynika z konstrukcji obudowy z prawdziwego drewna i wyściełanych nóżek. To, czego brakuje ze względu na projekt, to jednak okładka. Urządzenie ma tendencję do zbierania kurzu. Ewentualnie możesz go przykryć ściereczką, gdy nie jest używany, ale też nie wygląda zbyt fantazyjnie. Niektóre raporty z doświadczeń na Amazon mówią również o wadach przetwarzania i technicznych przy dostawie. Ponieważ jednak większość zadowolonych klientów to dla nas równowaga między funkcjonalnością a niską ceną: już za 80 euro VOKSUN Vintage jest naszym zwycięzcą w zakresie ceny i wydajności.
Gramofon vintage VOKSUN w teście
W swojej ocenie testerzy z Süddeutsche koncentrują się na mieszance nostalgicznej optyki i współczesnej technologii, która wyróżnia VOKSUN. Z drugiej strony zwracają uwagę na brak okładki. W Amazonie opinie nieco się różnią. Chociaż niektórzy klienci wskazują wyraźne wady przy dostawie, średnia ocena wynosi 4,1 na 5 gwiazdek, przy czym ponad trzy czwarte użytkowników przyznaje cztery lub pięć gwiazdek. Możesz zdobyć naszego zwycięzcę w zakresie ceny od VOKSUN za 80 euro na Amazon.

Zamów teraz gramofon VOKSUN Vintage od Amazon.

Zdjęcie: VOKSUN

Gramofon w teście

Portal porównawczy Süddeutsche Zeitung przetestował w 2020 roku łącznie jedenaście gramofonów. Zbadano jakość dźwięku, działanie, estetykę, cenę i funkcje. W maju 2020 komputer BILD porównał dziesięć urządzeń odtwarzających w kategoriach wyposażenia, typu napędu i odbioru, uzupełnione krótkimi indywidualnymi recenzjami wybranych modeli. Oprócz tych porównań mamy informacje o poszczególnych modelach w raportach z testów.de pod mikroskopem. Wyniki składają się z kilku testów i ocen klientów oraz krótkiej samooceny opartej na wszystkich ważnych kryteriach technicznych

Inne dobrze oceniane gramofony w teście

Wśród naszych zwycięzców porównania wciąż nie ma dla Ciebie odpowiedniego produktu? Do wyboru mamy jeszcze trzy inne gramofony. Każdy model ma swoje mocne strony. Być może znajdziesz tutaj urządzenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i pragnienia.

Audio-Technica AT-LP120XUSB: Stylowy i wysokiej jakości

Japońska firma Audio-Technica zaopatruje w technologię ramion wielu czołowych producentów gramofonów. Nie trzeba dodawać, że jest to atrakcja modelu AT-LP120XUSB nie tylko dla testerów z Computer BILD, ale także dla wielu użytkowników Amazon. Ale w urządzeniu jest jeszcze więcej wysokiej jakości technologii, od precyzyjnego napędu bezpośredniego z precyzyjną regulacją wysokości tonu po zintegrowany przedwzmacniacz. Jednak można również odróżnić od 8 kilogramów wagi. Ponadto za tę kategorię jest dość wysoka cena 230 euro. Estetycznie Audio-Technica bazuje na klasycznych gramofonach DJ-skich.
Audio-Technica AT-LP120XUSB w teście
Wśród dziesięciu gramofonów w teście Computer BILD urządzenie uzyskało notę ​​końcową 1,7 i zajęło drugie miejsce. Sprzęt i pickupy mają tu szczególnie pozytywny wpływ. Z raportami z testów.de średnia ocena wynosi 1,6, a kupujący na Amazon AT-LP120XUSB otrzymuje mocne 4,7 na 5 gwiazdek. Model Audio-Technica jest dostępny w Amazonie od 230 euro.

Zamów teraz gramofon Audio-Technica AT-LP120XUSB w Amazon.

Zdjęcie: Audio-Technica

SONY PS-LX310BT: Idealny dla początkujących winyli

Zewnętrznie SONY wygląda trochę jak laptop z przykręcanym gramofonem. Ale to nie umniejsza dobrego wykonania i zrównoważonej jakości dźwięku. Według magazynu Stereo model z Bluetooth, w pełni automatycznym ramieniem i przełączanym przedwzmacniaczem jest skierowany przede wszystkim do młodszej grupy docelowej. Jedyny mankament zarówno w porównaniu z opiniami.de oraz w niektórych raportach z doświadczeń na Amazon: gramofon i obudowa są nieco zbyt wrażliwe na wibracje. Połączenie ze współczesną technologią mobilną i łatwość obsługi sprawiają, że urządzenie jest idealnym produktem dla początkujących w branży winylowej.
SONY PS-LX310BT w teście
Najważniejszą cechą SONY jest zgodnie z oceną raportów z testów.de jego nieskomplikowane działanie. Tam model otrzymuje średnią ocenę 1,7 z istniejących porównań i opinii klientów. Kilku klientów Amazon zauważyło negatywnie, że w pełni automatyczne urządzenie nie jest przeznaczone do dysków 10-calowych. SONY PS-LX310BT jest dostępny za 160 euro na Amazon.

Zamów teraz gramofon SONY PS-LX310BT od Amazon.

Zdjęcie: Sony

1byone 471DE-0002: Różnorodność techniczna w klasycznym wzornictwie

Lekkie urządzenie z napędem pasowym - waży tylko nieco ponad 3 kilogramy - ma konstrukcję z prawdziwego drewna, ale zawiera więcej opcji technicznych niż jakikolwiek inny model w naszym przeglądzie. Oprócz używania go jako głośnika Bluetooth, możesz także zdigitalizować swoją kolekcję winyli za pomocą gramofonu - bez laptopa lub zewnętrznego programu. Wystarczy włożyć pamięć USB, nacisnąć „nagraj” i pozwolić na nagrywanie. Trzeba iść na kompromisy w dwóch aspektach: obróbki gramofonu i ramienia oraz zintegrowanego głośnika. W przypadku tych ostatnich obowiązuje następująca zasada: Jeśli cenisz sobie pierwszorzędną jakość dźwięku, powinieneś użyć zewnętrznego głośnika.
1byone 471DE-0002 w teście
W porównaniu z gramofonami Süddeutsche szczególnie podkreśla techniczne możliwości 1byone w dziedzinie mediów cyfrowych. Testerzy na raportach z testów.W swojej krytyce podkreślają raczej wykonanie ruchomych elementów, którym brakuje stabilności. Raporty z doświadczeń na Amazon różnią się znacznie. W końcu około 80 procent ocen klientów na Amazon w porównaniu z 1byone, ale cztery i więcej gwiazdek. Urządzenie w stylu retro z wieloma opcjami technicznymi jest dostępne w Amazon już za 100 euro.

Zamów teraz gramofon 1byone 471DE-0002 w Amazon.

Zdjęcie: 1 BY ONE

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here