Najlepsze pralki w 2021 roku w skrócie”,

Pralka: odpowiednia przegródka na każdy środek piorący Pranie 1x1: Utrzymuj włókna i kolory na stałe Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Korzystanie z pralki: Tak to działa

Porady dotyczące zakupu pralek: Należy na to zwrócić uwagę

Najlepsze na początek: wszystkie pralki wymienione w naszym przeglądzie charakteryzują się doskonałą wydajnością prania. To sprawia, że ​​najważniejszym kryterium jest wydajność: ile wody i prądu zużywa maszyna? Ekonomiczne urządzenie z pewnością może przeważyć wyższą cenę zakupu. Ważnym aspektem jest tutaj pojemność: wszystkie pralki w naszym porównaniu testowym mają maksymalne obciążenie 7 lub 8 kilogramów.
Oprócz wydajności, dużą rolę odgrywa również hałas generowany podczas prania, zwłaszcza gdy pralka jest w domu. W tym przypadku czynnikiem może być również wielkość maszyny. Ładowacze od góry, które napełniasz od góry, są często idealne do małych mieszkań. Większość urządzeń na rynku to jednak ładowacze czołowe z klasycznym iluminatorem z przodu.

Pralki w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Aby pomóc Ci w poszukiwaniach nowej pralki, przygotowaliśmy dla Ciebie najnowsze testy i porównania online, które oceniają modele niektórych z najpopularniejszych marek. Ograniczyliśmy się do średniej wielkości pralek ładowanych od przodu. Wyniki uzupełniają referencje od kupujących na portalach internetowych, takich jak Amazon. Wszystkie informacje potrzebne do znalezienia ekonomicznej, cichej i niezawodnej pralki znajdziesz poniżej.

Porównanie pralek stołowych

  energia-
wer-
potrzebować wody-
wer-
potrzebować

hałas-
rozwijać-
płuco

zalety wady

Siemens
WM14
G400
iQ500

196
kWh / rok
9.900
Litry / rok
47/74
decybel
 • sprawny dzięki
  liczniejsze,
  indywidualnego
  wymóg
  bardziej konfigurowalny
  program-
  Funkcje
 • tani
  Model marki
 • Niska
  hałas-
  rozwój
 • stosunkowo długi
  Czas mycia
 • dociera do
  wystawiany
  Mycie-
  temperatura
  nie do końca

AEG
L6FBA68

137
kWh / rok
9.999
Litry / rok
51/75
decybel
 • bardzo ekonomiczny
  w konsumpcji
 • liczny
  konkretny
  program-
  ustawienia
 • prosty
  usługa
 • Długie
  program-
  Trwanie
  (do 280
  Minuty)
 • Oszczędności pro-
  gram
  dotarł do
  Niska
  temperatura

Miele
WDB 330
WPS
prędkość
Opieka

149
kWh / rok
10.120
Litry / rok
50/74
decybel
 • stabilny
  temperatura
 • ekonomiczny
  Myć
 • wydajny
  Szybkie mycie-
  program
  QuickPower-
  Myć się
 • wysoka cena
 • CapDozowanie
  prowadzi za dużo
  marnotrawstwo
 • Proca-
  efektywność-
  klasa B

Bauknecht
WA miękkie
7F4

174
kWh / rok
10.874
Litry / rok
51/81
decybel
 • w szczególności
  niska cena
 • Różnorodność
  Programy
 • wzrost
  hałas-
  rozwój
  na
  temblak
 • porównawczy-
  sposób
  wyższy
  konsumpcja
 • Niska
  Proca-
  efektywność

Samsung
WW80K5
400WW

116
kWh / rok
ósmy.100
Litry / rok
53/74
decybel
 • bardzo
  Oszczędny
 • Wszyscy
  Programy
  Móc
  indywidualnie
  dostosowane
  Wola
 • rozmiar
  odchylenie
  z
  określony
  temperatura
 • Maksymalny-
  tylko ładowanie
  z odrobiną
  Programy
  możliwy
 • wzrost
  hałas-
  rozwój
  już w środku
  Cykl prania

Zwycięzca testu pralki: Siemens WM14G400 iQ500

Najlepsza pralka w naszym przeglądzie łączy rozsądną cenę z wysoką wydajnością we wszystkich istotnych obszarach. Siemens WM14G400 z serii modeli iQ500 myje do 8 kilogramów w wysokiej jakości, jak zauważył Stiftung Warentest. żeton.de podkreśla natomiast, że jest lepszy od innych urządzeń, zwłaszcza jeśli chodzi o spłukiwanie. Zużycie energii jest stosunkowo wysokie: 196 kilowatogodzin rocznie to najwyższa wartość w polu testowym. Jednak zużycie wody nadal mieści się w zakresie czterocyfrowym, a zatem jest niższe niż u niektórych konkurentów. Możesz użyć łącznie 15 różnych programów prania, aby indywidualnie dostosować zużycie energii do wymagań danego wsadu. Oprócz iQdrive, od którego pochodzi jego nazwa, za wydajne projektowanie programów i funkcje bezpieczeństwa, takie jak AquaStop, Siemens zdobywa również punkty dzięki szczególnie wytłumionemu bębnowi piorącemu za wyjątkowo płynną pracę: Jedyna maszyna na pierwszy rzut oka, objętość robocza jest poniżej 50 decybeli. Podsumowując, jakość jest imponująca we wszystkich ważnych obszarach w cenie około 600 euro *.
Siemens WM14G400 iQ500 w teście
W Stiftung Warentest pralka Siemens i Miele znajdują się na czele naszego przeglądu: A "dobry (1.6) „jest na końcu, przy czym szczególnie wyróżnia się spłukiwanie i gładkość. Koszty operacyjne są jednak nieco wysokie. Raporty z testów.de podkreśla tę wadę, że podana temperatura prania nie jest do końca osiągnięta w teście. Na Amazon 80 procent kupujących daje pięć z pięciu gwiazdek.

Zamów pralkę Siemens WM14G400 iQ500 za około 600 euro * od Amazon.

Zdjęcie: Siemens

Zwycięzca ceny i wydajności: pralka AEG L6FBA68

Pralka AEG L6FBA68 ma podobne wartości zużycia wody i maksymalnego obciążenia jak nasz zwycięzca testu, ale nieco wyższy poziom hałasu. Fakt, że wybraliśmy go jako zwycięzcę stosunku ceny do wydajności, wynika z faktu, że kontrastuje on wysoką jakość prania i dobre właściwości techniczne z bardzo niskim zużyciem energii: przy średniej rocznej wynoszącej zaledwie 137 kilowatogodzin, znajduje się w najniższym przedziale maszyny w naszym przeglądzie. Maksymalna moc wirowania jest nieco wyższa: Do 1.600 obrotów na minutę to rzuca ładunek. Cechą szczególną AEG są specjalne programy prania odzieży wierzchniej, chroniące impregnowane części oraz intensywny program higieniczny dla alergików. Wykrywanie obciążenia ProSense jest pomocne dla dodatkowego zwiększenia efektywności energetycznej. Czas trwania programu ma negatywny wpływ na naszego zwycięzcę w zakresie ceny i wydajności: pełne ładowanie działa przez ponad 3 godziny w trybie ekologicznym, podobnie jak raporty z testów.zauważyłem.
AEG L6FBA68 w teście
Na chipie.de są chwalone za łatwość obsługi i imponującą żywotność maszyny. Jednak według porównania AEG nie osiąga pożądanej temperatury w programie ekonomicznym, a także nie do końca przekonuje podczas płukania prania. Raporty z testów.de krytykuje, że funkcja programu "Oszczędność czasu" odbywa się kosztem wydajności prania. Jednak raporty z doświadczeń na Amazon pokazują wysoki poziom zadowolenia klientów: Klienci dają średnio 4,6 na 5 gwiazdek.

Zamów pralkę AEG L6FBA68 za 550 euro * od Amazon.

Zdjęcie: AEG

Pralki przetestowane przez Stiftung Warentest

Pralka jest jednym z urządzeń gospodarstwa domowego, które Stiftung Warentest regularnie poddaje testom. Najnowsze porównanie znajdziecie w numerze 11/2020. Skuteczność prania stanowi 40 procent ogólnej oceny, a kolejne 20 procent wynika z trwałości w teście wytrzymałościowym. Reszta oceny jest podzielona na obszary obsługi (instrukcje użytkowania, dozowanie detergentu, wkładanie i rozładowywanie prania) i właściwości środowiskowe (po 15 procent, ta ostatnia obejmuje hałas) i ochronę przed uszkodzeniem przez wodę (10 procent). Przy okazji: żaden z modeli w naszym przeglądzie nie skończył gorzej niż „dobry”. Kandydaci Siemensa i Samsunga przekonali Stiftung Warentest w szczególności w zakresie ochrony przed uszkodzeniami (klasa 1.2 i 1.3), Siemensa także w teście wytrzymałościowym (gładka 1.0).

Odkryj więcej interesujących testów tutaj

Inne dobrze oceniane pralki w teście

Oprócz dwóch zwycięzców porównania z firm Siemens i AEG przyjrzeliśmy się również trzem innym pralkom w naszym przeglądzie. Szlachetna Miele, niedrogi Bauknecht i wyjątkowo energooszczędny model Samsunga czekają na Ciebie w kolejnych sekcjach.

Ładowacz czołowy Miele WDB 330 WPS SpeedCare: Szlachetna technologia o wysokiej wydajności

Ładowacz czołowy Miele jest zdecydowanie najdroższym urządzeniem w porównaniu. Imponuje jednak napędem nastawionym na wydajność, dwunastoma indywidualnie dostosowywanymi programami, a przede wszystkim szybkim programem zmywania QuickPowerWash, który eksperci z testberichte.pod wrażeniem. Dzięki temu wyczyścisz średnią ilość prania w najwyższej jakości w zaledwie 60 minut. Bęben o strukturze plastra miodu zapewnia delikatne obchodzenie się z praniem. Precyzja techniczna i czystość wsadu bębna przekonują również na chipie.de. Przy 7 kilogramach ilość napełnienia jest nieco mniejsza niż w przypadku większości innych urządzeń na pierwszy rzut oka. Oraz: własny system detergentów Miele z przewodami CapDosing, jako raporty z testów.de zauważa, że ​​istnieje wysoki poziom odpadów.
Ładowacz czołowy Miele WDB 330 WPS SpeedCare w teście
Model został zwycięzcą testu w Stiftung Warentest w październiku 2019 r. Ocenę końcową „dobry (1,6)” zawdzięcza m.in. 1,0 w kategorii testu wytrzymałościowego. żeton.de podkreśla łatwość obsługi, ale narzeka na wysoką cenę zakupu. Model otrzymuje 4,7 na 5 gwiazdek na Amazon.

Zamów pralkę z ładowaczem czołowym Miele WDB 330 WPS SpeedCare za około 900 euro * od Amazon.

Zdjęcie: Miele

Ładowacz czołowy Bauknecht WA Soft 7F4: wszechstronny w przystępnej cenie

W pralce Bauknecht WA Soft 7F4 można prać maksymalnie 7 kilogramów. Łącznie 16 programów pozwala dostosować zużycie energii dokładnie do Twoich wymagań. Podobnie jak AEG, Bauknecht ma również automatyczną kontrolę ilości. Dwa programy są również specjalnie zaprojektowane do usuwania plam. Według raportów z testów.pl cykl wirowania jest bardzo głośny, pralka podnosi głośność do 81 decybeli. Kolejna mała wada: chociaż cena zakupu jest bardzo niska, koszty operacyjne są stosunkowo wysokie. Prawie 11.Bauknecht połyka 000 litrów wody rocznie, a zużycie energii elektrycznej również znajduje się w górnym zakresie naszego pola porównawczego. To sprawia, że ​​urządzenie nadaje się szczególnie do mniejszych gospodarstw domowych, w których niska cena zakupu nie jest szybko zjadana przez ciągłą pracę.
Ładowacz czołowy Bauknecht WA Soft 7F4 w teście
Ze względu na wysokie zużycie Süddeutsche poleca Bauknecht również dla mniejszych gospodarstw domowych. Liczne programy podkreślają raporty z testów.de pozytywnie, ale też krytykuje powstawanie hałasu podczas wirowania. Klienci Amazon wydają się być zadowoleni z modelu i dają mu 4,6 na 5 gwiazdek.

Zamów pralkę ładowarkę czołową Bauknecht WA Soft 7F4 już za 350 euro * od Amazon.

Zdjęcie: Bauknecht

Samsung WW80K5400WW: Niezwykle ekonomiczne urządzenie klasy średniej

Model Samsunga w naszym przeglądzie imponuje imponującymi właściwościami zużycia: zarówno roczne zużycie wody ze średnią 8.100 litrów i zużycie energii tylko 116 kilowatogodzin są bezkonkurencyjnie niskie. Programy, które można indywidualnie dostosować do obciążenia, pozwalają na dalsze zwiększenie wydajności. Według zwycięzcy testu maksymalne obciążenie wynosi 8 kilogramów.de jednak możliwe tylko w przypadku programów do prania bawełny. Ponadto temperatura prania różni się: przy 6 stopniach w cyklu prania 60 stopni Samsung jest najsłabszym urządzeniem w tej kategorii w Stiftung Warentest. Ponieważ czystość jest nadal wysoka, maszyna jest idealna dla gospodarstw domowych z dużą ilością prania.
Samsung WW80K5400WW w teście
Wartości zużycia przekonują w Süddeutsche i raporty z testów.de testerzy, ci drudzy chwalą łatwość obsługi. Stiftung Warentest nadaje maszynie ocenę „dobrą (2.1)”, z najlepszymi ocenami częściowymi za jakość prania i ochronę przed uszkodzeniem przez wodę. Cena jest z górnej średniej półki.

Zamów pralkę Samsung WW80K5400WW za około 600 euro * od Amazon.

Zdjęcie: Samsung

* Wszystkie ceny na grudzień 2020 r

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here