Deszczownica – zalety i wady”,

Deszczownica – zalety i wady na pierwszy rzut oka

Nikt nie lubi stać w deszczu. Chyba że możesz regulować temperaturę, że nie nosisz ubrań i możesz się potem wysuszyć. Właściwie jest coś takiego, w postaci deszczu deszczowego, zwanego również deszczowym deszczem. Coś takiego można - w większości - zainstalować we własnym domu. Ale jak zawsze przy takich projektach, warto wcześniej dowiedzieć się więcej. Tutaj możesz przeczytać wszystko, co ważne.

Armatura prysznicowa: jakim typem prysznica jesteś?

Zanim zbliżysz się do tematu, zastanów się dwa razy, czy deszcz naprawdę to robi indywidualne potrzeby jest równa. Czy chodzi o szybkie sprzątanie?? Wtedy wysiłek nie jest naprawdę tego wart. Prysznice deszczowe są bardziej dla przyjemności.

Jest coś relaksującego w nadchodzącym prysznicu jak ciepły deszcz © kontrastwerkstatt, fotolia.com

Głowica prysznicowa lub system prysznicowy?

Przede wszystkim trzeba rozróżnić dwa rodzaje, a mianowicie głowicę prysznicową i system prysznicowy. Głowica prysznicowa jest? mocno na suficie Zainstalowane. Ma dużą powierzchnię, dzięki czemu pojedyncze strumienie wody wypływają z prysznica w wielu miejscach na całej powierzchni. W ten sposób powstaje efekt otulania – w całe ciało uderzają strumienie wody w tym samym czasie, tak jak wtedy, gdy na dworze pada deszcz.

Deszczownica: głowica prysznicowa lub system prysznicowy?

Wraz z montażem na suficie ujawnia się znacząca wada głowicy prysznicowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewód zasilający znika w ścianie. W ten sposób kolejna instalacja staje się jednym żmudna sprawa, ściana musi być otwarta. Ponieważ te ściany są zwykle wyłożone kafelkami, ale rzadko masz wystarczającą ilość płytek zastępczych w piwnicy, zwykle cała ściana musi zostać ponownie wyłożona płytkami - przynajmniej.

Wiąże się to ze sporymi kosztami. Głowica prysznicowa jest szczególnie przydatna, gdy łazienka ma być gruntownie wyremontowana lub gdy planowany jest nowy dom. W takim przypadku jednak powinieneś podjąć decyzję za lub przeciw na wczesnym etapie. Gdy zamkniesz ściany prysznica, wysiłek znów się zwiększy.

Deszczownicę w formie systemu prysznicowego łatwiej zamontować. Mocuje się ją do ściany jak konwencjonalną armaturę prysznicową i często łączy się ją z prysznicem ręcznym. Montaż na ścianie odbywa się dokładnie tam, gdzie wcześniej znajdowały się przewody zasilające.

Prysznic ręczny w systemie prysznicowym pokazuje różnicę w stosunku do deszczownicy © Alena Ozerova, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wadą systemu prysznicowego jest to, że powierzchnia Głowica prysznicowa mniejsza niż deszczownica montowana na suficie. Dlatego ciało zwykle nie jest całkowicie wychwytywane przez wodę deszczową. Jak poważna jest ta wada, każdy użytkownik musi zważyć indywidualnie dla siebie. Wadę tę można częściowo zrekompensować tym, że dostępne są obrotowe głowice prysznicowe.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Więcej luksusu z głowicą prysznicową

Właściwe poczucie luksusu podczas kąpieli pod prysznicem z większym prawdopodobieństwem zapewni zamontowana do sufitu głowica prysznicowa. Takie słuchawki prysznicowe oferowane są w wymiarach do 60 na 60 centymetrów. Niektóre są wyposażone w funkcje mgły, niektóre diody LED zapewniają pozornie kolorową wodę. Dalej Gadżety są do pomyślenia. Dostępne są między innymi prysznice z regulowanymi rodzajami strumienia – od wodospadów po ulewne deszcze, wszystko jest w cenie.

Deszczownica na suficie to bardziej elegancki wariant © Lucian Milasan, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wiadomo, że coś takiego ma swoją cenę. Należy jednak wziąć pod uwagę, że pod prysznicem musi być na to wystarczająco dużo miejsca. I nie każdy sufit nadaje się do ciężaru 25 kilogramów lub więcej - wymagana jest duża ostrożność, szczególnie w przypadku tak zwanych sufitów podwieszanych.

Wreszcie, wybór odpowiedniego prysznica ze strumieniem deszczowym nie jest łatwiejszy dzięki jego posiadaniu różne projekty czy to głowica prysznicowa, czy system prysznicowy. Wiele, ale nie wszystkie głowice prysznicowe są okrągłe; może być również kanciasty, w kształcie rombu lub owalny. Jeśli chodzi o materiał, zwykle masz wybór między metalem a plastikiem, niektóre modele również to łączą.

Czy ciśnienie wody jest wystarczające??

Woda z konwencjonalnego prysznica ma oczywiście znacznie większe ciśnienie niż deszczownica. Zależy to głównie od tego, jak duże jest ciśnienie wody w rurze. W przypadku deszczu ciśnienie rozkłada się na dużą liczbę strumieni wody. Trzeba to wziąć pod uwagę - bo jeśli ciśnienie w domu jest już niskie, to deszczownica nie będzie już działała prawidłowo, nie nastąpi kompleksowe doznanie deszczu, zamiast tego do brodzika spływa seria smutnych strumyków. To nie jest zabawne. Wystarczy ciśnienie wody około 3 bar.

Deszcz: warunki muszą być słuszne

Innym czynnikiem ograniczającym jest to, że Podgrzewanie wody. Jeśli odbywa się to za pośrednictwem centralnego ogrzewania, deszcz nie stanowi problemu. Jeśli używany jest podgrzewacz wody, powinien mieć moc co najmniej 18 kilowatów. Ale nawet najlepsze urządzenia nie radzą sobie z więcej niż 20 litrami na minutę. To za mało przy naprawdę dużych opadach deszczowych - w przypadku zastosowania podgrzewacza przepływowego warto ograniczyć się do mniejszej wersji.

Kiedy robi się głośno

W większości zaniedbany efekt polegający na tym, że niektóre deszcze są znacznie głośniejsze niż zwykła głowica prysznicowa. Może to stanowić problem, zwłaszcza w budynku mieszkalnym, ponieważ dźwięk jest dobrze przenoszony do innych mieszkań przez wodociągi i rury kanalizacyjne. Objętość faktycznie zależy od modelu głowicy prysznicowej; są duże różnice.

Niestety w opisach produktów nie ma na ten temat informacji. Możesz zapytać pracowników w sklepie z narzędziami lub w sklepie specjalistycznym - wtedy dowiemy się, czy dostępna jest niezbędna wiedza specjalistyczna. Istnieje tendencja do zakładania, że ​​modele wykonane z tworzywa sztucznego są głośniejsze niż te wykonane z metalu, a produkty markowych producentów mają się lepiej niż produkty tańsze. Jeden jest gwarantowany cichy prysznic nie z tym.

Zużycie wody - nie kwestia poboczna

Kolejnym kryterium decyzyjnym jest zużycie wody. Duży deszczownica naturalnie zużywa więcej wody niż mała głowica prysznicowa. Przy dużym deszczu może to być 30 litrów na minutę, ekonomiczna konwencjonalna głowica prysznicowa radzi sobie z trzecią. Znajduje to odzwierciedlenie w rachunku za wodę - w zależności od tego, jak często bierzesz prysznic. Duży prysznic ze strumieniem deszczowym nie spełnia wymagań oszczędnego korzystania z wody.

Deszcz: spodziewaj się wyższych kosztów wody

Dobrym kompromisem może być montaż deszczownicy z tzw Funkcja eko być. Prysznice te mieszają strumień wody z powietrzem, czego użytkownik prawie nie zauważa. Ale zużycie wody jest znacznie mniejsze. Jednocześnie strumień wody staje się bardziej miękki. Te prysznice są trochę droższe niż inne deszczówki, ale koszt wody jest niższy. To, czy i jak szybko wyższa inwestycja się zwróci, zależy od częstotliwości i długości prysznica oraz lokalnej ceny wody.

Nawiasem mówiąc, woda musi nie tylko wejść pod prysznic, ale także ponownie wyjść. Oznacza to, że Wystarczająco zwymiarowany odpływ musi być. Jeśli to konieczne, musisz zrobić test. Wlewasz odmierzoną ilość wody pod prysznic i zatrzymujesz czas, aż zniknie. Następnie możesz obliczyć, ile wody może obsłużyć odpływ i zobaczyć, która słuchawka prysznicowa pasuje. Oczywiście w razie potrzeby pod prysznic można też przepuścić mniej wody, ale to ogranicza przyjemność kąpieli.

Luksus ma swoją cenę

Po raz kolejny zakresy kosztów są znaczne. Jeśli zastąpisz konwencjonalny zestaw prysznicowy systemem prysznicowym z deszczownicą, możesz znaleźć modele już za 100 euro. Ale ty też możesz sumy czterocyfrowe wyjście. W większości przypadków rozsądnie wykwalifikowany majsterkowicz również będzie w stanie go zainstalować - jeśli nie, zostaną dodane koszty dla rzemieślnika.

Montaż deszczownicy jest zwykle droższy niż montaż zwykłej głowicy prysznicowej

Dotyczy to oczywiście również głowicy prysznicowej zainstalowanej na stałe na suficie - z tą różnicą, że obciążenie może być znacznie większe w przypadku konieczności ponownego ułożenia rur. Wtedy ceny samych pryszniców nie mają większego znaczenia, można znaleźć coś już za 200 euro. Oczywiście nie ma górnych granic.

Wskazówka: Przeczytaj także nasze porady prysznic zamiast wanny i remont łazienki z prysznicem na poziomie podłogi

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here