Te akcesoria należą do walizki narzędziowej

Jeśli chodzi o jakość walizki to nie ma jednoznacznych stwierdzeń, co jest lepsze, a co gorsze.

Niektórzy wolą, aby ich walizka była uporządkowana i chcą systemu, w którym każde narzędzie ma swoje miejsce w walizce, inni wolą przechowywanie, w którym mogą po prostu wrzucić wszystko, co im się podoba. Istnieją skrzynki z różnie podzielonymi podstawami, które można rozłożyć i wyjąć. Gdzie możesz być pewien, że żelazna walizka narzędziowa jest znacznie cięższa, ale także bardziej stabilna niż wariant plastikowy. Tutaj musisz ważyć się w zależności od własnych uczuć.
Wskazówka: Walizka narzędziowa wykonana ze stali lub żelaza często rdzewieje, jeśli jest przechowywana w miejscu o dużej wilgotności, ponieważ materiały utleniają się w połączeniu z tlenem i wodą. Aby chronić swoje narzędzia przed rdzą, po prostu włóż kredę do skrzynki narzędziowej. Pochłania to wilgoć, a tym samym zapobiega korozji.

Ile może kosztować dobra walizka narzędziowa??

Na rynku dostępny jest duży wybór skrzynek narzędziowych różnych producentów i różnych urządzeń. Istnieją również znaczne różnice w materiale, tj. jakości narzędzia. Standardowa walizka narzędziowa jest wystarczająca dla sektora DIY. Wersje podstawowe zazwyczaj zawierają wszystkie narzędzia potrzebne do mniejszych prac. Tutaj możesz spodziewać się od 50 do 100 euro. Nie należy wydawać mniej, w przeciwnym razie zauważalna będzie znaczna utrata jakości. Ci, którzy chcą sobie pozwolić na trochę więcej i korzystać z profesjonalnego sprzętu, mogą spodziewać się kosztów nawet do 250 euro.

Tych narzędzi nie powinno zabraknąć w żadnej skrzynce narzędziowej

Dobry podstawowy zestaw wyposażenia jest dość przejrzysty, ponieważ służy przede wszystkim do pokrycia większości projektów i prac, które często występują w gospodarstwie domowym. Dlatego w żadnym przypadku nie powinno zabraknąć następującego narzędzia:

W walizce z narzędziami musisz znaleźć: Młotek

Młotek jest potrzebny w wielu sytuacjach i dlatego jest ważną częścią walizki narzędziowej. Przy wyborze zwracaj uwagę na pewną wagę i stabilność. To, czy uchwyt jest wykonany z tworzywa sztucznego, czy z drewna, zależy od Twojego gustu i uczucia.

Wybierając młotek, zwróć uwagę na odpowiednią wagę i stabilność.

Zdjęcie: TARIK KIZILKAYA / iStock

Szczypce: uniwersalne i niezbędne w walizce narzędziowej

Istnieje wiele szczypiec, które wykonują różne usługi. Kilka z nich jest szczególnie ważnych i dlatego niezastąpionych w walizce narzędziowej. Należą do nich szczypce półokrągłe, szczypce, kombinerki i szczypce do pomp wodnych.

Czy to szczypce półokrągłe, szczypce, kombinerki czy szczypce do pomp wodnych - są szczypce do każdego zastosowania.

Zdjęcie: Fotolia / donatas1205

Podstawa walizki narzędziowej: śrubokręt

Zestaw wkrętaków w różnych rozmiarach i kształtach wykonanych z łba krzyżakowego i rowkowego to zdecydowanie element podstawowego wyposażenia dobrej walizki narzędziowej. Wysokiej jakości próbki wykonane ze stali chromowo-wanadowej z hartowanym ostrzem nie skręcają się podczas użytkowania i nie odkształcają się podczas dokręcania śrub. Dwukomponentowe uchwyty zapewniają większą moc podczas wkręcania. Alternatywnie, śrubokręt z grzechotką dwukierunkową i powiązany zestaw bitów pozwoliłoby zaoszczędzić miejsce.

Wkrętaki to podstawa dobrej walizki narzędziowej. Jeśli są wykonane ze stali chromowo-wanadowej i mają hartowane ostrze, nie odkształcą się.

Zdjęcie: Mehmet Hilmi Barcin / iStock

Również ważne w walizce: klucze

Istnieje kilka fraz kluczowych, takich jak von Kraftmann, które są odpowiednie do różnych zadań. Na podstawie projektu należy zdecydować, czy w walizce powinien znajdować się klucz, klucz płaski, klucz nasadowy, klucz imbusowy lub klucz oczkowy. Powinieneś mieć je na stanie w najważniejszych rozmiarach lub skorzystać z regulowanej kopii. Również tutaj grzechotka dwukierunkowa z różnymi nasadkami na klucze nasadowe oszczędza ogromną ilość miejsca.

Zestaw kluczy to alfa i omega walizki narzędziowej. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, możesz również użyć regulowanego klucza.

Fot. Jacek27 / iStock

Narzędzia tnące są wciąż potrzebne

Bardzo często przy rzemiośle trzeba coś wyciąć. W tym celu powinny być dostępne odpowiednie narzędzia, takie jak nóż do cięcia, przecinak do kabli lub nożyczki uniwersalne.

W walizce zdecydowanie nie powinno zabraknąć narzędzi do cięcia.

Zdjęcie: TontoRuga / iStock

Do walizki narzędziowej: miarka składana i poziomica

Do mierzenia każda walizka narzędziowa powinna zawierać składaną miarkę lub taśmę mierniczą, aby można było znaleźć odpowiednie miejsce do pracy i wszystko do siebie pasuje. Wymagana jest również poziomica! Już po to, abyś mógł sprawdzić, czy Twoje zdjęcia naprawdę wiszą poziomo.

Składana miarka w walizce ułatwia znalezienie odpowiedniego miejsca do pracy.

Zdjęcie: Armastas / iStock

Czym byłaby skrzynka narzędziowa bez piły?

Zwłaszcza w przypadku mniejszych projektów typu „zrób to sam” mniejsza piła ręczna do drewna i metalu musi również znajdować się w walizce narzędziowej.

Mała piła ręczna do drewna i metalu zdecydowanie się przyda do mniejszych projektów.

Zdjęcie: митрий Ларичев / iStock

Ważne do pracy z elektrycznością: tester fazy

Zainstaluj nową lampę na suficie? Zarówno jako hobbysta, jak i profesjonalista, z elektrycznością mamy do czynienia raz za razem. Dlatego tester fazy jest niezbędny w każdym przypadku narzędziowym!

Podczas pracy z elektrycznością zawsze wymagana jest ostrożność, dlatego tester fazy w walizce narzędziowej jest obowiązkowy!

Zdjęcie: kobeza / iStock

Na górze - wkrętarka akumulatorowa w walizce narzędziowej

Wkrętarka akumulatorowa, taka jak wkrętarka akumulatorowa Bosch Professional System, nie jest absolutnie konieczna, ale znacznie ułatwia pracę i oszczędza dużo czasu i wysiłku! Dziś takie urządzenia potrafią znacznie więcej niż tylko wkręcanie śrub. Bez problemu można wykonać nawet mniejsze otwory.

Kup teraz wkrętarkę akumulatorową Bosch Professional 12V System w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Również ważne w walizce na narzędzia: akcesoria

Oprócz samych narzędzi w walizce powinno być również miejsce na akcesoria. Nie powinno zabraknąć następujących pomocy:
 

  • Śruby
  • Paznokcie
  • Kołki
  • opaski
  • taśma klejąca
  • Ołówek lub marker
  • Papier ścierny
  • linia
  • okulary ochronne

To przemawia na korzyść własnej walizki narzędziowej

W żadnym gospodarstwie domowym nie powinno zabraknąć pewnego podstawowego zestawu narzędzi. Ponieważ różnych prac konserwacyjnych lub remontowych nie można wykonać bez odpowiedniego narzędzia. Oczywiście istnieje również możliwość wypożyczenia narzędzia lub pożyczenia go od znajomych. Sam jednak wiesz najlepiej, jakie standardy jakościowe powinno wytrzymać narzędzie, aby projekt zakończył się sukcesem. W końcu masz wyrzuty sumienia tylko wtedy, gdy zniszczysz nową wkrętarkę akumulatorową przyjaciela lub uszkodzisz własną ścianę tanią maszyną.
Poza tym dużo taniej jest, jeśli można samemu wykonywać mniejsze prace i nie trzeba od razu wzywać zewnętrznego rzemieślnika.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here