Cyfrowa armatura i co: technologia dla Twojej inteligentnej łazienki”,

Dostępne są toalety i umywalki z regulacją wysokości, obsługiwane za pomocą intuicyjnej klawiatury bezprzewodowej, lub armatura zbliżeniowa, która zapamiętuje żądaną temperaturę i przepływ wody dla danego użytkownika. Inteligentna technologia może być również przydatna dla zdrowia w postaci telemedycyny. Na przykład dom modelowy „SmartHome” w Paderborn prezentuje urządzenie, które określa i przekazuje dane dotyczące zdrowia - patrz wywiad poniżej. A kiedy już przyzwyczailiśmy się do wywoływania naszych życzeń Alexie, Siri i innym uroczym asystentom głosowym, szybko odnajdą się w inteligentnej łazience. Ponieważ to, czego dzisiejsi konsumenci oczekują od łazienki, wykracza daleko poza samo oczyszczanie ciała, jak już pokazało badanie „Bad 2034” przeprowadzone przez Zukunftsinstitut. Zidentyfikowano wiele różnych scenariuszy snów, takich jak „Zły stan zdrowia”, w którym bioczujniki kontrolują samopoczucie fizyczne i psychiczne, czy „Zły zero-emisyjny”, który pozytywny bilans ekologiczny połączony wysoki komfort użytkowania.

Znasz już nasz podcast? Łazienka Odcinek 11: Nie chcę łazienki, chcę ŁAZIENKĘ! W każdy czwartek redaktor naczelna Gaby Miketta omawia ze swoimi gośćmi ważne pytania dotyczące własności domu w podcaście HAUSfreunde.

Spojrzenie w przyszłość

Badanie trendów „Inteligentne wanny” Centralnego Związku Sanitarnego, Ogrzewania i Klimatyzacji (ZVSHK) jest również poświęcone pytaniu o to, jak eksperci, klienci i rzemieślnicy widzą inteligentną łazienkę przyszłości. I to wyraźnie zmierza w kierunku „domu z zaawansowaną technologią”: w inteligentnej łazience wiadomości są wysyłane rano za pośrednictwem wiadomości komputerowych zgodnych z wymaganiami łazienkowymi, aplikacja optymalizuje wydajność energetyczną, inteligentne połączenie alarmowe zapewnia bezpieczeństwo, a zaprogramowane lekkie scenariusze umożliwiają sezonową dotację wellness. Jeśli te trendy przetrwają, być może w przyszłości spędzimy w łazience jeszcze więcej czasu dzięki nowym rozwiązaniom technicznym.

Dostępność w inteligentnej łazience: wywiad z ekspertem

W każdą pierwszą sobotę miesiąca możesz odwiedzić SmartHome Paderborn w godzinach 11:00-16:00. Tutaj pokazane są tylko produkty, które są już dostępne na rynku. Walter Nixdorf, dyrektor zarządzający Nixdorf Smart Systems, jest aktywnym członkiem i prezesem SmartHome Paderborn e.V. - Celem tej inicjatywy jest prezentacja produktów i usług związanych z inteligentnym domem sieciowym.

Przydatne produkty do inteligentnej łazienki

Dzięki Alessi Sense by Hansa krótkie naciśnięcie palcem na armaturę pozwala na uruchomienie i zatrzymanie przepływu wody.

Kup teraz „Alessi Sense Hansa Wasserhahn” na Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Inteligentny wyświetlacz zużycia b1connect firmy Amphiro pokazuje zużycie wody, temperaturę, odpowiednią klasę efektywności energetycznej oraz całkowite zużycie po kąpieli. Synchronizując się ze smartfonem, możesz porównać ze sobą procesy prysznicowe i opracować plan oszczędności. Najlepsze: Energia potrzebna do działania jest uzyskiwana z inteligentnego wyświetlacza zużycia z przepływającej wody.

Kup inteligentny "wyświetlacz zużycia Amphiro b1connect" do prysznica od Amazon.

Zdjęcie: Amato

Toaleta myjąca „Geberit AquaClean Tuma” jest sterowana pilotem. Możesz także zapisywać i wywoływać poszczególne programy.

Kup teraz „Toaleta myjąca Geberit AquaClean Tuma” w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Grohe Sensor Sense zapewnia bezpieczeństwo. Monitoruje wilgotność, wykrywa wycieki, ostrzega o zagrożeniach na wczesnym etapie i pomaga zapobiegać uszkodzeniom.

Kup teraz "Inteligentny czujnik wody Grohe" na Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Dom: Panie Nixdorf, co inteligentna technologia może zrobić w inteligentnej łazience?

W przypadku inteligentnych łazienek lub inteligentnej technologii łazienkowej, pierwszym słowem kluczowym jest wellness: możesz na przykład użyć go do wywołania różnych scenariuszy świetlnych, które można dostosować w zależności od nastroju. Ale są też bardzo praktyczne aspekty, takie jak gniazdo suszarki do włosów, które automatycznie wyłącza urządzenie, gdy zadzwoni dzwonek. Lub programowalne ogrzewanie podłogowe, które ogrzewa podłogę w określonych godzinach - ale tylko wtedy, gdy użytkownik jest w domu.

Czy dostępność można wesprzeć inteligentną technologią w inteligentnej łazience??

tak oczywiście. W łazience są już bezprzewodowe i bezbateryjne przyciski alarmowe. Na przykład w niedalekiej przyszłości systemy takie jak te stosowane w domach starców będą wykorzystywane do wykrywania wypadania z łóżka. Również w łazience zdarzają się częstsze upadki z powodu połączenia gładkich powierzchni i wody. W inteligentnej łazience matryca w podłodze może to określić i aktywować nadajnik alarmowy. Nawet czujniki, które mogą być używane na przykład za płytkami lub drewnem, mogą teraz być używane do dowolnych funkcji, w których nie wolno instalować przełączników w mokrych pomieszczeniach. W ten sposób wszystkie obszary domu mogą być wygodnie i bezprzewodowo połączone w sieć.

Jest dobry przykład zastosowania telemedycyny w Paderborn SmartHome: Jak to dokładnie wygląda??

Działa to za pośrednictwem małego urządzenia „smartLAB”, które przekazuje dane dotyczące zdrowia do usługodawcy i, w razie potrzeby, do członka rodziny. Do urządzenia podłączone są moduły do ​​pomiaru cukru i ciśnienia krwi lub waga do ciała. Jeśli wartości nie są prawidłowe lub nie były mierzone przez długi czas, jest to zgłaszane lekarzowi rodzinnemu. Wraz z czujnikiem połączenia alarmowego zapewnia to większe bezpieczeństwo w domu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here