Pomysł na majsterkowanie: kolorowy telefon jako przegroda pokoju ”,

Do zbudowania kolorowej komórki potrzebujesz następujących materiałów:

  • Granulat z tworzywa sztucznego w różnych kolorach (np. Schmelzolan lub Colouraplast ze sklepu rzemieślniczego)
  • okrągłe formy metalowe, które można podgrzewać do 180 stopni (np. pokrywki słoików na ciastka)
  • łyżka
  • Piekarnik plus blacha do pieczenia
  • igła
  • Zapalniczka
  • nożyce
  • Przewód nylonowy
  • Okrągłe drążki do zawieszenia (do telefonu potrzebny jest okrągły drążek, do przegrody potrzebne są dwa okrągłe drążki).)

Zanim zaczniesz majstrować przy przegrodzie pokoju, musisz zdobyć wszystkie potrzebne materiały.

Zdjęcie: Bine Brändle

Krok 2: napełnij formy granulkami

Podnieś okrągłe metalowe formy i plastikowe granulki. Teraz napełnij metalowe formy granulatem z tworzywa sztucznego do wysokości 0.5 do 1 centymetra w górę. Używaj różnych kolorów granulatu, aby Twoje indywidualne plastry granulatu były kolorowe i indywidualnie zaprojektowane. Należy jednak pamiętać, że kolory należy podgrzewać osobno, w przeciwnym razie będą się na siebie nakładać.
Wskazówka: Nie masz w domu metalowych form z dnem? A może np. foremka do ciastek. Chociaż nie mają dna, można je po prostu położyć na blasze do pieczenia z folią aluminiową.

W kroku 2 wlej granulki do metalowych form.

Zdjęcie: Bine Brändle

Krok 3: Rozpuść granulki w piekarniku

Teraz weź metalowe foremki wypełnione granulkami i umieść je w piekarniku w temperaturze około 180 stopni. Poczekaj, aż granulki się rozpuszczą i pozostaw okno piekarnika uchylone podczas procesu pieczenia. Jeśli zapach podczas pieczenia wydaje Ci się toksyczny, możemy Cię uspokoić. Granulat podczas pieczenia pachnie trochę trująco, ale w żadnym wypadku nie jest szkodliwy.
Gdy plastik stopi się w szklaną masę, możesz wyjąć metalowe foremki z piekarnika. Jeśli chcesz, aby ziarnista struktura granulatu była widoczna, wyjmij metalowe foremki nieco wcześniej z piekarnika.
Wskazówka: Kolorowe okrągłe wzory powstają, gdy gotowe plastry włożysz do większej formy, wypełnisz luki granulkami innego koloru i ponownie roztopisz całość.

W kroku 3 formy są umieszczane w piekarniku, aby granulki się stopiły.

Zdjęcie: Bine Brändle

Krok 4: przebij krążki granulatu i nawlecz je

Aby można było również zawiesić telefon komórkowy, poszczególne szyby muszą mieć otwory. Aby zrobić dziury, podgrzej igłę nad jaśniejszym płomieniem i ostrożnie wywierć dwie małe dziurki w krążkach - jeden na górze, drugi na dole.
W przypadku telefonu komórkowego jako przegrody pokoju, zawiąż duże i małe plastikowe krążki na nylonowym sznurku.Powtarzaj ten proces, aż uzyskasz pożądaną liczbę pasm. Przymocuj pasma do okrągłego pręta na górze i na dole. 

Jak tylko krążki granulatu stopią się i ostygną, rozgrzaną igłą wierci się dwa otwory.

Zdjęcie: Bine Brändle

Kolorowy telefon jako przegroda pokoju

Albo nawlekasz każdą nić identycznie, albo ją zmieniasz. Jeśli podczas nawlekania zauważysz, że twoje plasterki nie wystarczą, po prostu wlej więcej, aż osiągniesz pożądaną liczbę.

Poszczególne krążki granulatu są nawleczone na nylonową linkę.

Zdjęcie: Bine Brändle

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here