Napinanie liny stalowej: Z tymi instrukcjami powiedzie się

Do mocowania i napinania liny stalowej oprócz liny potrzebne są również mocowania za pomocą śrub, wiertła i kołków. Powinieneś także mieć w walizce klucz, szczypce i ewentualnie przecinak do drutu. Możesz kupić potrzebne części indywidualnie lub kompletny zestaw lin stalowych i łączników.

Tutaj możesz zamówić kompletny zestaw lin stalowych z mocowaniami od Amazon.

Zdjęcie: Meishang

1. Zmierz obszar roboczy
Zanim będziesz mógł napiąć linę, musisz ją przymocować. Na przykład, jeśli chcesz użyć go na oknie na zasłony i zasłony, powinieneś wcześniej zmierzyć okno. Za pomocą ołówka zaznacz otwory na końcówki stalowej linki. W przypadku okien szczególnie szerokich zaznacz również środek. Tam mocujesz kolejny słupek, aby lina nie zwisała, gdy później naciągniesz stalową linę.
 

2. Wywierć otwory i zamocuj wsporniki lin
Następnie możesz wywiercić otwory na mocowania. Włóż kołki do otworu, a następnie wkręć śruby oczkowe. Możesz później przymocować do niego uchwyt liny lub napinacz liny. Uchwyty liny stalowej są dostępne m.in. z zaczepem zabezpieczającym lub z przegubami. Niektóre napinacze liny lub uchwyty liny stalowej można również wiercić bezpośrednio w ścianie - śruby oczkowe nie są wtedy wymagane.
Wskazówka: Często producenci wyposażają swoje wsporniki w ograniczenie. Wskazuje, jak daleko można wkręcić go w ścianę. Upewnij się, że nie wkręcasz uchwytu całkowicie w ścianę. Potrzebujesz odległości, aby móc później napiąć linę.
 

3. Nawlecz linę stalową
Teraz włóż stalową linkę do uchwytu kablowego z jednej strony. W zależności od modelu może być konieczne wcześniejsze odkręcenie wkrętów dociskowych na uchwycie liny. Jednak za pomocą napinacza liny często można przeciągnąć linę bezpośrednio przez otwór, a następnie zamocować szczypcami i metalową uszczelką. W każdym razie upewnij się, że stalowa linka nie może być już wyciągnięta z napinacza lub uchwytu linki stalowej.
Po przymocowaniu liny z jednej strony, pociągnij stalową linę do drugiego wspornika i tam również ją przymocuj. Postępuj tak samo, jak w przypadku pierwszego nawiasu. W następnym kroku możesz napiąć linę stalową.
 

4. Napnij linę stalową
Nawet jeśli lina stalowa jest już napięta, musisz ją teraz odpowiednio napiąć. Mocowania mają do tego celu gwint śrubowy. Aby można było napiąć stalową linkę, obróć nić z obu stron, aż stroma część będzie wystarczająco ciasna. Ten proces może się również różnić w zależności od modelu napinacza linki lub uchwytu linki.
 

5. Skróć linę stalową
Na koniec możesz skrócić stalową linkę, jeśli jest za długa. Użyj do tego noża bocznego. Ale nie skracaj zbyt daleko i zostaw linę trochę dłużej. Pozwala to na ponowne naprężenie liny w przyszłości.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here