Toaleta myjąca, toaleta bez kołnierza i nie tylko.: Co potrafią nowoczesne toalety”,

Bidet służy do dokładnej higieny po skorzystaniu z toalety.

Zdjęcie: Keramagi

Jak przydatny jest bidet?

Każdy, kto ceni sobie higienę i czystość, powinien zaplanować bidet w swojej łazience. W Europie Południowej i niektórych krajach Ameryki Południowej prawie wszyscy po skorzystaniu z toalety siadają na bidecie. Z drugiej strony w Niemczech bidety mają kiepską reputację. Dokładnie czyszczą, dzięki czemu są szczególnie higieniczne. Odbyt ma około 1.000 fałd skórnych. Całkowite wyczyszczenie go papierem toaletowym jest prawie niemożliwe.
Dalsze zalety bidetu: niska umywalka idealnie nadaje się również do kąpieli stóp. Małe dzieci mogą myć ręce przy bidetu bez konieczności wspinania się na stołek, aby dotrzeć do zlewu dla dorosłych.
 

Ile kosztuje bidet?

Koszt bidetu początkowo dotyczy miski ceramicznej. Są one już dostępne za mniej niż 100 euro, w zależności od materiału i konstrukcji bidet ceramiczny może kosztować nawet kilkaset euro. Oczywiście dochodzą do tego koszty armatury i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najtańszym sposobem na ucieczkę jest sytuacja, w której nie modernizujesz łazienki w ramach remontu łazienki, ale zamiast tego masz wbudowany bidet od samego początku.
 

Co to jest toaleta myjąca??

Toalety myjące łączą funkcję toalety z opcją czyszczenia bidetu. Po skorzystaniu z toalety jednym naciśnięciem przycisku wybierasz funkcję - prysznic damski, prysznic tylny lub komfortowy - a jedno ramię wysuwa się i spłukuje ciepłą wodą. Papier toaletowy nie jest już potrzebny, zwłaszcza nie wilgotne chusteczki.

Deskę sedesową z funkcją mycia SensoWash Slim firmy Duravit można montować w wielu seriach konstrukcyjnych producenta i sterować z boku za naciśnięciem przycisku lub za pomocą pilota.

Zdjęcie: Duravit

Co jest lepsze: toaleta myjąca lub bidet?

Toalety myjące są wygodniejsze i zajmujące mało miejsca, ale także droższe, ponieważ łączą toaletę i bidet oraz oferują więcej specjalnych funkcji. Każdy może indywidualnie ustawić temperaturę, objętość wody i pozycję dyszy i często zapisać je dla dwóch profili użytkowników.
Niektóre toalety myjące są wyposażone w podgrzewane siedzenia, oświetlenie, suszarkę do włosów i usuwanie zapachów. Na przykład model Sensia Arena firmy Grohe oczyszcza odciągane powietrze za pomocą filtra z węglem aktywnym i uwalnia je z powrotem do środowiska. Technologia HyperClean przeciwdziała zarazkom: jony srebra ograniczają powstawanie bakterii w powietrzu nawet o 99,9%.
Jednak do obsługi toalet myjących wymagane jest podłączenie zasilania. Można to uwzględnić w nowym budynku, przy renowacji starych budynków musisz porozmawiać z rzemieślnikami o modernizacji remontu łazienki.

Higieniczne rozwiązanie: filtr z węglem aktywnym w ssaniu toalety myjącej Grohe Sensia Arena usuwa nieprzyjemne zapachy, jony srebra redukują bakterie.

Zdjęcie: Grohe

Ile kosztuje toaleta myjąca?

Ceny toalet myjących zaczynają się od około 1.000 euro, kwota rośnie wraz z lepszym sprzętem. Toalety myjące premium mogą mieć do 5.Koszt 000 euro. Jeśli nie chcesz wydawać tak dużo pieniędzy, możesz rozważyć również nasadkę na toaletę myjącą, czyli deskę sedesową z funkcją prysznica.
Zapoznaj się z asortymentem: Prawie wszyscy liczący się producenci urządzeń sanitarnych mają w swojej ofercie również toalety myjące z różnymi funkcjami zapewniającymi komfort. Projekt ma również wpływ na cenę: toalety stojące (patrz poniżej) są zwykle tańsze niż toalety wiszące na ścianie.
 

Dlaczego toalety myjące i bidety są lepsze niż mokre chusteczki??

Chusteczki nawilżane zawierają konserwanty i substancje zapachowe, które mogą powodować podrażnienia skóry lub alergie kontaktowe. Ponadto takie ciała stałe zatykają pompy i rury oczyszczalni ścieków: Ściereczki nie rozpuszczają się tak łatwo jak zwykły papier toaletowy, ponieważ składniki antybakteryjne hamują rozkład w kanalizacji.

Możesz być także zainteresowany majsterkowaniem i naprawą zatkanej toalety? W ten sposób eliminujesz problem pomysłów na wyposażenie łazienki dla toalety gościnnej Living Toaleta bez barier dla zachowania godności i niezależności

Toaleta bez kołnierza

Toalety bez krawędzi spłukiwania są szczególnie łatwe do czyszczenia, ponieważ toaleta jest trudna do czyszczenia pod krawędzią, a jej stale wilgotne i ciepłe środowisko stanowi pożywkę dla bakterii. Toalety bezrantowe wykazują w testach do 80 procent mniej bakterii, a także zużywają mniej wody. Jeśli przepływ wody jest zoptymalizowany, zużywane jest tylko 4,5 litra wody na cykl zmywania - konwencjonalna toaleta zużywa do 9 litrów. Wada: toaleta bez kołnierza kosztuje nieco więcej niż porównywalna toaleta z kołnierzem.

Po lewej: konwencjonalna krawędź toalety niepotrzebnie utrudnia czyszczenie.
Po prawej: toaleta bez kołnierza, tak jak w projekcie Toto, umożliwia szybkie i dokładne czyszczenie toalety. Skuteczny Tornado Flush i powłoka Cefiontect razem tworzą niezwykle higieniczną toaletę.

Zdjęcie: Toto Toto

Samooczyszczająca się toaleta

Innowacyjne toalety same przejmują część prac porządkowych. Duravit na przykład opracował antybakteryjną glazurę, która niezawodnie zabija zarazki. Po sześciu godzinach 90 procent ulega zniszczeniu, po 12 godzinach 99,9 procent. Dzięki opatentowanemu procesowi w preparacie HygieneGlaze 2 zastosowano różne jony metali i inne aktywne składniki.0 używane. Dodatek jest trwale wypalany w szkliwie. To sprawia, że ​​czyszczenie jest łatwiejsze i dokładniejsze. Po prostu musisz się obejść bez kamieni toaletowych i agresywnych środków czyszczących. Ponieważ te szorstką glazurę ceramiczną.

Powłoka WonderGliss firmy Duravit usuwa powierzchnię, z której może zaatakować brud. Pozostałości łączą się z kroplami wody.

Zdjęcie: Duravit

Stojąca toaleta vs. Toaleta wisząca

Jeśli chcesz wyremontować łazienkę w starym budynku, specyfikacje konstrukcyjne i istniejące kanały doprowadzające determinują planowanie Twojej instalacji sanitarnej. W nowym budynku masz do wyboru toaletę: stojącą lub podwieszaną.
 

Co to jest toaleta stojąca?

Toalety stojące są przykręcane do podłogi, kielich i podłączenie do rury odpływowej wystają z podłogi, dla nowszych modeli ze ściany. Spłuczka do WC stojącego jest montowana przed ścianą. Spłukiwanie obsługiwane jest przyciskiem lub dźwignią na spłuczce. Istnieje niezliczona ilość modeli toalet stojących w nostalgicznych i nowoczesnych kształtach.
 

Co to jest podwieszana toaleta??

Ten wariant wisi na ścianie i nie dotyka podłogi. W trakcie montażu toaleta ścienna przykręcana jest do systemu montażu na ścianie czołowej. Spłuczka jest niewidoczna w ramie montażowej w ścianie. Płukanie jest uruchamiane przez naciśnięcie płytki dociskowej. Teraz standard: mały przycisk uwalnia trzy litry dla małych firm, duży przycisk pozwala na spływanie sześciu litrów wody do odpływu.
 

Co jest lepsze: toaleta stojąca czy toaleta wisząca?

Toaleta podwieszana ze spłuczką w ścianie jest łatwiejsza w pielęgnacji w życiu codziennym: podłogę w łazience układa się w sposób ciągły, wystarczy przetrzeć pod miską. Idealnie nadają się do małych łazienek, ponieważ wolna podłoga wydaje się większa. Oszczędzają również miejsce dzięki spłuczce ukrytej w ścianie. Warunek: Nowoczesne zbiorniki wodne wymagają ściany, którą można wydrążyć na głębokość 12 centymetrów. Jeśli spłuczka jest zlicowana ze ścianą, toaletę można przesunąć bliżej niej. Zyskujesz nawet 20 centymetrów przestrzeni - dużo w toalecie dla gości. Tam, gdzie ściana nie jest wystarczająco wytrzymała, przed ścianą montowany jest moduł ze spłuczką i odpływem, można go tanio wbudować lub droższe jest obudowanie go metalową ramą.
Wszystkie części toalety stojącej i standardowej spłuczki są łatwo dostępne podczas prac konserwacyjnych. Ale podczas sprzątania przeklniesz mieszankę rur, pęknięć i wyżłobień.

Po lewej: toaleta stojąca jest stylowa, ale nieporęczna.
Po prawej: toaleta ścienna oszczędza miejsce i czas podczas sprzątania łazienki.

Zdjęcie: iStock/runna10 iStock/gerenme

Innowacyjne techniki spłukiwania

Dokładne czyszczenie przy użyciu mniejszej ilości wody - dzięki temu płukanie jest bardziej wydajne. Różni producenci opracowali w tym celu opatentowane nowe technologie. Przed zakupem nowego warto zastanowić się, jak to działa.

Po lewej: technologia spłukiwania TurboFlush firmy Geberit dokładnie i cicho czyści wnętrze muszli klozetowej dzięki specjalnej geometrii i technologii przepływu.
Po prawej: otwarta, spłukiwana krawędź Duravit Rimless umożliwia silny przepływ wody przy jednoczesnym niskim zużyciu.

Zdjęcie: Geberit Duravit

Wskazówki dotyczące instalacji nowej toalety

  • Toaleta jest zwykle instalowana na wysokości 42 centymetrów. Osobom wysokim, starszym i niepełnosprawnym łatwiej jest siedzieć i wstawać z toaletą o wysokości 50, a nawet 55 centymetrów.
  • Minimalna odległość toalety z boku powinna wynosić 40 centymetrów, wolna przestrzeń z przodu 50 do 60 centymetrów.
  • W przypadku montażu toalety pod spadzistym dachem wysokość sufitu w miejscu siedzącym powinna wynosić co najmniej 145 do 155 centymetrów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here