Czyszczenie kabiny prysznicowej: 6 najważniejszych wskazówek”,

Kup teraz ssawkę prysznicową GÜTEWERK na Amazon.

Zdjęcie: GÜTEWERK

Wskazówka 2: Nawet ci, którzy używają efektu lotosu, muszą rzadziej czyścić kabinę prysznicową

Czy znasz efekt lotosu?? Dzięki temu woda łatwiej spływa po ścianach prysznica i na przykład gromadzi się mniej resztek mydła. Aby uzyskać efekt lotosu, należy zastosować następującą sztuczkę: Od czasu do czasu pocieraj szklane i plastikowe powierzchnie połową ziemniaka. Instalując nową kabinę prysznicową, możesz również rozważyć zastosowanie samoczyszczących szklanych ścian i drzwi.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj

Porada 3: Domowe środki zaradcze to najlepsze środki do czyszczenia kabin prysznicowych – zamiast chemii

Na półkach supermarketów jest mnóstwo środków czyszczących do kąpieli i pod prysznic. Jednak wiele środków jest agresywnych i zawiera chemikalia. Dlatego osoby dbające o środowisko naturalne podczas sprzątania łazienek preferują sprawdzone domowe środki, które w razie wątpliwości są bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą.

Kwas cytrynowy lub ocet przeciw kamieniowi pod prysznicem

Plamy wapienne ze szkła i armatury najlepiej usunąć kwaskiem cytrynowym lub octem. Ponieważ jednak ocet i cytryna mogą atakować tworzywa sztuczne, te domowe środki zaradcze należy przed użyciem przetestować na ukrytym obszarze lub stosować tylko na szybach. Wymieszaj kwaśne domowe środki z wodą i przetrzyj nią dotknięte obszary. Użyj gąbki lub miękkiej szmatki. Mieszanka jest jeszcze bardziej intensywna, jeśli zostawisz ją na około 20 minut przed szorowaniem. W przypadku uporczywych plam w kabinie prysznicowej zalecany jest również określony czas ekspozycji.

Użyj domowych środków, takich jak kwasek cytrynowy lub ocet, aby usunąć plamy z kamienia w kabinie prysznicowej. Nie należy jednak spryskiwać octem.

Zdjęcie: Shutterstock / Serhii Krot

Zamiast octu możesz użyć esencji octowej. W tym przypadku jednak trzeba dodać więcej wody, inaczej mieszanka będzie zbyt agresywna. Nabłyszczacz do zmywarek może być również stosowany jako środek zapobiegający osadzaniu się kamienia, ponieważ zawiera kwas cytrynowy. Kwas cytrynowy to zdecydowanie lek z wyboru, jeśli nie lubisz zapachu octu. Jednak po wyczyszczeniu kabiny prysznicowej zapach octu zniknie po chwili. Nie należy rozpylać octu, ponieważ drobna mgiełka może uszkodzić drogi oddechowe.
Należy zachować ostrożność podczas czyszczenia spoin i płytek, ponieważ kwasowe środki stosowane w gospodarstwie domowym mogą powodować porowatość spoin. Kamień naturalny, taki jak marmur lub granit, może stać się matowy, ponieważ jest wapienny. Zaleca się tutaj mieszankę sody i wody - jest to zasada. Wymieszaj jedną część sody z trzema częściami wody i wetrzyj mieszaninę w zaprawę. Po 30 minutach ponownie wytrzyj i spłucz pozostałości z kabiny prysznicowej wodą.

Najbardziej przydatne wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Odkamienianie kranu: Najlepsze wskazówki i domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Jak prawidłowo czyścić: 6 wskazówek dotyczących dokładnego czyszczenia Zrób to sam i napraw Zatkana toaleta? Oto jak wyeliminować problem

Wskazówka 4: Alkohol pokonuje pleśń w kabinie prysznicowej

Pleśń może osadzać się w fugach w postaci czarnych plam pleśniowych, ale przede wszystkim często pojawia się w trudno dostępnych rogach i na silikonowych fugach. Najlepszym sposobem na usunięcie pleśni w kabinie prysznicowej jest alkohol. Ocet działa również na pleśń, ale może atakować silikon. Preferowany jest 70-procentowy alkohol izopropylowy. Nanieś alkohol na spleśniałe miejsca i pozostaw na około pół godziny przed wytarciem szmatką. Jeśli pleśń jest już bardzo rozpowszechniona, nie ma mowy o odnowieniu spoin silikonowych.

Wskazówka 5: Odkurzacz parowy wyjątkowo szybko czyści prysznic

Zakup myjki parowej może się opłacać, aby skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową. Praktycznymi urządzeniami prawie nie trzeba szorować i szorować, kabina prysznicowa świeci przy niewielkim wysiłku. Gorąca para bez wysiłku rozluźnia również tłuste zabrudzenia, za pomocą odpowiednich nasadek i szczotek można czyścić fugi „w głąb porów”, nie rysując szkła i okuć. Przyjemny efekt uboczny: odkurzacz parowy zabija również bakterie, dzięki czemu ten rodzaj czyszczenia kabiny prysznicowej jest szczególnie higieniczny. Szczególnie polecane modele znajdziesz w naszym teście odkurzaczy parowych.

Wskazówka 6: Zatkane odpływy pod prysznicem są oczyszczane sodą i octem

Resztki mydła, włosy i brud powodują zatkanie odpływów w kabinie prysznicowej. Całkiem możliwe, że z czasem odpływ będzie cuchnął. Zamiast korzystać z klubu chemicznego, możesz skorzystać z prostego i sprawdzonego duetu domowych środków: sody i octu. Aby to zrobić, wlej pięć łyżek sody - alternatywnie sody oczyszczonej - do odpływu i wlej małą filiżankę octu. Pozwól mieszance pienić się przez kilka minut, a następnie spłucz gorącą wodą. To powinno ponownie oczyścić odpływ.

Do toalety dla gości często wybierany jest nowoczesny kran z wodospadem. Tutaj możesz zamówić model Homelody bezpośrednio z Amazon.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here