Rozmiar brodzika

Rozmiar brodzika: tak czujesz się pod prysznicem jak w domu

Czym byłby poranny rytuał bez nowego startu pod prysznicem?? Z kąpieli pod prysznicem cieszą się także o innych porach dnia, np. w nocy. B. Powszechnie wiadomo, że wielu sportowców po treningu bierze prysznic. Jeśli w dzisiejszych czasach chcesz kupić nowy brodzik prysznicowy, ze względu na zróżnicowaną ofertę masz ogromny wybór. Oprócz ważnego aspektu materiału, przed zakupem należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki powinien być rozmiar brodzika i czy powinien być pozbawiony barier, abyś Ty i inne osoby w Twoim domu czuły się w nim komfortowo.

Brodzik © by-studio, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wspólne wymiary i kształty brodzików

Jeśli chodzi o rozmiar brodzika, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 • Wymiary: długość, szerokość, głębokość
 • Pozycja odpływu
 • Wejście i wyjście
 • Dostępność – tak lub nie
 • Sposób otwierania drzwi
Brodziki są dostępne w tych podstawowych kształtach

Oczywiście zapewnia to większy komfort, a także sprawia, że ​​prysznic jest przyjemniejszy dla większości ludzi, jeśli ten element łazienkowy nie jest zbyt ciasny. Wybierając swój nowy brodzik, możesz oczywiście orientować się tylko w zależności od dostępnej przestrzeni we własnym domu. Prysznice ćwierćokrągłe i pięciokątne są idealne do pomieszczeń z narożnikami i wnękami oraz do małych łazienek. Jeśli jesteś w wygodnej pozycji, mając duży pokój i mając możliwość umieszczenia prysznica na środku tej łazienki, model okrągły jest szczególnie atrakcyjny.

Wielu konsumentów wybiera brodziki w kształcie kwadratu, ponieważ pasuje do większości łazienek. Nic więc dziwnego, że tego typu konstrukcja jest obecnie standardem w kształtach brodzików. Przede wszystkim w sklepach można znaleźć następujące wymiary:

 • 80x80 cm
 • 90x75 cm
 • 90x90 cm
 • 100x100 cm
 • 120x90 cm
Brodzik: wyjaśniono terminologię

Kolejnym kryterium jest rozważenie głębokości brodzika. Możesz wybrać jedną z następujących alternatyw:

 • 22-35 cm = wysoki fartuch:
 • 5-18 cm = niski fartuch
 • 2,5-4,5 cm = super płaska bez fartucha
 • 0-2 cm = równo z podłogą

Brodzik z wysokim fartuchem jest odpowiedni dla mniejszych dzieci, ponieważ mogą w nim nie tylko brać prysznic, ale także kąpać się. Taki element prysznicowy nadaje się również dla właścicieli psów, w końcu jamników, terierów i co. do wyczyszczenia. Mając dolny fartuch na brodziku, możesz napełnić go mniejszą ilością wody i rzadziej używa się go do kąpieli. Jednak łatwiej wsiadasz i wysiadasz.

Brodzik jest zainstalowany © imageteam, stock.cegła suszona na słońcu.chodź do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Dostępne są również brodziki płaskie, których wysokość montażu zależy od głębokości wewnętrznej danego modelu i głębokości odpływu. Superpłaska konstrukcja, w której brakuje fartucha, ułatwia chodzenie po prysznicu – często jest to również odpowiednia rzecz dla seniorów. Jeszcze większą dostępność zapewnia brodzik w jednej linii z podłogą – typ, który zyskuje coraz większą popularność. Jeśli potrzebujesz brodzika bez barier, należy przestrzegać minimalnego obszaru ruchu 120 cm (długość i szerokość), ponieważ potencjalnie oprócz użytkownika musi być włączony opiekun. Jest też miejsce na krzesło prysznicowe. Jeśli chodzi o osobę na wózku inwalidzkim, potrzebujesz przestrzeni 150 x 150 cm, aby mógł się swobodnie poruszać. Należy pamiętać, że w łazience bez barier dozwolona jest maksymalna głębokość 2 cm do sąsiedniej podłogi.

Dostęp do prysznica bez barier

Ze względu na sposób montażu brodzika masz w szczególności następujące możliwości:

 • Brodziki przypodłogowe dzięki wyjątkowo płaskim syfonom można go zainstalować w prawie wszystkich łazienkach. Przy takiej konstrukcji istnieją konstrukcje z podniesionymi ramkami, aby brodzik przylegał do ściany bez żadnych łączeń. Prysznice typu walk-in są bardzo modne.
 • Wanny do zabudowy mieć krawędź między brodzikiem a sąsiednią podłogą. Taki model jest wskazany, jeśli chcemy wydzielić strefę ścianami prysznicowymi.
 • Podczas budowania kładziesz mokrą komorę na podłodze, zasłaniając podniesioną krawędź. Wysokość konstrukcji około. 10 cm koniecznie.
Nowoczesna łazienka z dużym brodzikiem © KB3, stock.cegła suszona na słońcu.com

Rozmiar brodzika w małej łazience

Nawet w dość małej łazience można zmieścić brodzik o takim rozmiarze, który nie wywiera jeszcze uciążliwego wpływu na użytkownika. Przy takich warunkach przestrzennych należy zwrócić uwagę na minimalne wymiary, które są niezbędne dla komfortu pod prysznicem. Najmniejszy kwadratowy brodzik, który jest regularnie dostępny, to 70 x 70 cm. Istnieje również najmniejszy prostokątny kształt do małych łazienek, który ma wymiary 75 x 70 cm. Jednak to nie jest granica: możesz również otrzymać produkt na zamówienie, który ma 65 cm lub mniej. Należy jednak pamiętać, że niektórzy użytkownicy mogą czuć się ciasno w tym drugim zakresie rozmiarów prysznica.

Rozmiar brodzika w przestronnej łazience

Jeśli Twoja łazienka jest przestronna, masz oczywiście wiele opcji i elementów wystroju podczas planowania prysznica. Tutaj ważne jest, aby z góry rozważyć: skłaniaj się do prostszej łazienki, czy chcesz większego komfortu, czy powinien to być model luksusowy? Jeśli chcesz brać prysznic z dużą ilością „dzwonków i gwizdków” jeśli chodzi o armaturę, brodzik powinien mieć co najmniej 100 cm szerokości. Jak powszechnie wiadomo, dla dobrego samopoczucia kluczowe znaczenie ma możliwość swobodnego poruszania się pod prysznicem. Aby doznać dobrego samopoczucia pod prysznicem, w dzisiejszych czasach w sklepach znajdziesz szeroką gamę, w tym łaźnie parowe, prysznice boczne i wszelkiego rodzaju dysze masujące.

Rozmiar i koszt brodzika?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie brodzika

Podobnie jak w przypadku wszystkich zakupów do własnego domu, wielu konsumentów, biorąc prysznic, najpierw patrzy na swój portfel. Jednak rozsądną wskazówką jest, aby najpierw wybrać odpowiedni rozmiar brodzika, a dopiero potem porównać dostawców i oferty. Ponieważ z nowego brodzika będziesz korzystać przez długi czas, warto zainwestować kilka euro więcej. Ważne jest również, aby zastanowić się, czy ma to być markowy prysznic, czy też wystarczy model mniej znanego dostawcy.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik po brodzikach prysznicowych – zakres wykraczający poza prysznice białe, kwadratowe i na poziomie podłogi: szyk wellness, przestrzenne doznania i dostępność w łazience

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here