Prawdziwi fani: Bausparing to tutaj sprawa rodzinna ”,

Matka Cornelia Zahrt, pracując jako agentka nieruchomości i projektantka wnętrz, zainteresowała się oszczędnościami w towarzystwie budowlanym. Urodzona w Bielefeld, obecnie mieszka na wynajem, ale mocno zaszczepiła swoim dzieciom znaczenie własnych czterech ścian: „Można polegać na nieruchomościach jako zabezpieczeniu emerytalnym. Najważniejszy jest dach nad głową – mówi Zahrt. Nie jest łatwo znaleźć coś niedrogiego w Bad Nauheim. „Ale przez przypadek i dzięki moim kontaktom z innymi brokerami, to zadziałało. To jak wygrana na loterii. „Domy ich dzieci są oddalone od siebie o kilkaset metrów.

Wymarzony dom z niebieskimi okiennicami: Christian Zahrt kupił dom dwurodzinny dla swojej małej rodziny w środku pięknej starówki Bad Nauheim.

Zdjęcie: LBS

Życzenia się spełniają

Christian zawsze marzył o posiadaniu domu. Mimo to jego matka musiała „namówić go na pożyczkę w spółdzielni mieszkaniowej”. Inżynier przemysłowy, który obecnie przebywa na urlopie rodzicielskim, nazywa siebie tajnym sprzedawcą LBS. Bo zawsze pyta znajomych, czy mają już kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową. Kupił swoje dwupokojowe mieszkanie w Bad Homburg w 2011 roku jako nieruchomość inwestycyjną i całkowicie je wyremontował. Christian mieszka ze swoimi bliskimi na starym mieście od 2013 roku w dwurodzinnym domu, który został wybudowany około 1890. "Oczywiście mam też umowę ze spółdzielnią budowlaną na rozbudowę i renowację dobudówki", uśmiecha się. „I poparłem swoje finansowanie umową pożyczki z towarzystwa budowlanego. Dla mnie bardzo ważne było sfinansowanie domu do ostatniej raty. „Jego brat Stephan i jego dziewczyna Janina wynajęli 50 metrów kwadratowych w domu Christiana. Student i urzędnik podatkowy budują kapitał dzięki swoim umowom kredytowym i oszczędnościowym oraz możliwościom finansowania, zanim zaczną kupować.

Potomstwo wnosi szczęście do życia

Potomstwo urodziło się też w lipcu u listonosza Aleksandra i pani Anniki - a to z tego powodu, aby zdecydować się przecież na zakup domu. Dwupokojowe mieszkanie byłoby po prostu za małe. "W lutym kupiliśmy około 100-letni dom jednorodzinny, który wraz z małym dziedzińcem jest pod ochroną zespołu" - mówi nowy właściciel domu. „To, co wydarzyło się tutaj podczas remontu, było naprawdę sportowe. Nikt by nie pomyślał, że po trzech miesiącach będziemy mogli się wprowadzić."Aleksander też się cieszy: " Przed ciążą nawet nie myśleliśmy o kupnie nieruchomości. Ale teraz jesteśmy całkowicie szczęśliwi tutaj na starym mieście ze wspaniałym widokiem na Johannesberg. „Wszyscy Zahrtowie są zgodni co do jednego: dom w uzdrowisku Bad Nauheim nigdy nie traci na wartości. Przeciwnie. Twoje własne cztery ściany to po prostu najlepsze zabezpieczenie emerytalne.

Właściciel domu: Alexander Zahrt z żoną Anniką i matką Cornelią Zahrt (po prawej).

Zdjęcie: LBS

Wskazówka dotycząca finansowania: zabezpiecz niskie stopy procentowe dzięki oszczędnościom mieszkaniowym i kredytowym

Marianne Thome, kierownik okręgu LBS w LBS FinanzCenter Gelnhausen-Schlüchtern:

„Moje motto to: Finansowanie nieruchomości od A do Z! Więc wiem od pierwszego do ostatniego dnia, jakie odsetki muszę zapłacić, jaka jest moja stawka i kiedy spłaciłem własny dom. Każdy, kto potrzebuje kredytu na zakup nieruchomości, ma obecnie lepsze warunki niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego właśnie oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej są obecnie szczególnie opłacalne. Podkreślają to również rzecznicy konsumentów, tacy jak Stiftung Warentest. Bo z umową kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego finansiści nieruchomości mogą zabezpieczyć bieżące oprocentowanie aż do ostatniej raty - nawet jeśli nie będzie ono wymagalne przez kolejne dwadzieścia lat. Na przykład z naszym nowym 100-procentowym finansowaniem z taryfą L - długoterminowe, niskie oprocentowanie, niskie oprocentowanie!

Wykorzystaj możliwości

Rodzina Zahrt również dostrzegła te zalety. I dlatego nazywa się to: oszczędności domu i bezpieczne oprocentowanie. A budując kapitał, skorzystaj z możliwości finansowania przez państwo, takich jak premie na budowę mieszkań (WoP) i pracownicze ulgi na świadczenia kapitałotwórcze (VL). Ponadto z umową kredytu mieszkaniowego Riester i umowy oszczędnościowej możesz korzystać z ulg i znacznych ulg podatkowych, jeśli kwalifikujesz się do dotacji."

Siła kobiet: Marianne Thome (z przodu) Adriane Glaser (z lewej) i Yvonne Hummel służą swoim klientom.

Zdjęcie: LBS

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here