Usuwanie plam Edding: te metody pomagają

Edding to właściwie nazwa marki. Grupa Edding prezentuje dużą liczbę produktów - w tym od 1960 roku znany wodoodporny pisak filcowy, który popularnie nazywany jest po prostu Edding. Gruby, cienki, czarny lub bardzo kolorowy: prawie każdy w domu ma marker. Ale to jest dokładnie to, co prowadzi do tego, że prawie każdy miał w tym czy innym miejscu ślady pisaków.

Jak powstają plamy edding??

Podczas malowania, znakowania lub pisania flamastrem zdarzają się wpadki. Edding ślizga się, spada lub się kończy. A już są plamy na częściach, na których Edding w ogóle nie ma miejsca. Jak na przykład skóra lub wielki stół jadalny. A potem robi się trudno

..

Dlaczego plamy Edding są tak trudne do usunięcia??

Zaletą markerów permanentnych, pisaków, a także Edding jest to, że można ich używać na prawie wszystkich materiałach. Niestety oznacza to również, że trudno im oderwać się od ukochanej nowej bluzki, dżinsów, szklanych, plastikowych czy nawet drewnianych blatów. Z czystą wodą daleko nie zajdziesz. Potrzebne są tutaj specjalne surowce, ponieważ Edding ma predykat „wodoodporny”.

Więcej o usuwaniu plam Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam oleju: Najlepsze wskazówki i domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z kawy: Najlepsze wskazówki Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z pomidorów: Co naprawdę pomaga

Jak skutecznie usunąć plamy edding?

Plamy Edding są uporczywe, ale nie są nierozpuszczalnym przypadkiem. Do każdego materiału mamy odpowiednią metodę.

  • Ceramiczny: Mleczko do szorowania lub uniwersalne środki czyszczące działają cuda na gładkich powierzchniach, takich jak ceramika lub kamionka. Plamy Edding można usunąć z płytek lub płyt. Jeśli plam nie można usunąć uniwersalnym środkiem czyszczącym, możesz wypróbować środki czyszczące na bazie alkoholu. Plamy Edding można również usunąć z gładkich materiałów za pomocą gumki do usuwania brudu.
  • Drewno: Rozpuszczalniki, takie jak denaturat lub alkoholowe środki czyszczące, nadają się do usuwania plam edding z naturalnych materiałów. Należy jednak stosować te środki tylko na zamkniętych, powlekanych powierzchniach.
  • Szkło: Szkło jest również jednym z materiałów o gładkiej powierzchni (jak ceramika), ale jest o wiele bardziej wrażliwe i zarysowałoby się, gdyby zostało obrobione mlekiem do szorowania. Spróbuj delikatnie zeskrobać: ale tylko bardzo delikatnie paznokciem, a nie nożem. Zmywacz do paznokci z acetonem jest również dobrym rozpuszczalnikiem na szkle.
  • Plastikowy: Podobnie jak w przypadku szkła, plamy można ostrożnie zeskrobać paznokciem z plastiku. W przypadku plastiku nie zaleca się usuwania lakieru do paznokci, ponieważ agresywny rozpuszczalnik może degradować plastik.
  • Tekstylia: Zmywacz do paznokci jest dość skuteczny w przypadku plam edding na odzieży i innych tekstyliach. Nałóż rozpuszczalnik na plamę. Następnie wypierz ubrania w pralce. Aceton rozluźnia plamę i przygotowuje ją do prania. Upewnij się, że zmywacz do paznokci nie jest mocno zabarwiony, a tym samym jeszcze bardziej plami tekstylia. Należy również zachować ostrożność podczas czyszczenia dywanów: zmywacz do paznokci nie nadaje się do usuwania plam z tak grubych tkanin. Pozwala brudowi wnikać głębiej we włókna i sprawia, że ​​na dłuższą metę stają się nieestetyczne.
  • Skóra: Edding na skórze? Pod żadnym pozorem nie należy używać tutaj agresywnych środków, ponieważ mogą one podrażniać skórę i powodować większe uszkodzenia niż kiedykolwiek mógłby zrobić pisak. Jeśli masz na skórze plamy edding, możesz je natrzeć olejem spożywczym lub oliwką dla dzieci. Pozwól mu działać przez około 10 minut. Następnie wytrzyj szmatką. Plama jest rozluźniana przez olej i można ją następnie usunąć. W razie potrzeby powtórz procedurę kilka razy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here