Drewniany dom ze zdrowym wnętrzem”,

Jesteśmy alergikami, dlatego zależało nam na projektowaniu jak najbardziej zdrowych materiałów budowlanych. Daniela Summer, klient

Być cierpliwym

Kiedy postanowili poszukać domu z drewna, nadal mieszkali w wynajętym mieszkaniu w Weiden - i marzyli o własnym ogródku. Daniela i David Summer chcieliby zostać w Weiden. Ale nie udało się znaleźć domu, który spełniłby ich oczekiwania. Stąd decyzja: „Budujemy siebie. „Twoje szczęście: w rodzinnym mieście Danieli było miejsce obok farmy. "W samym środku 100 letniego rolnictwa i równie starego sadu", wyjaśnia klient. Znała architekta od młodości. „Od samego początku było dużo zaufania. To było ważne i ułatwiło planowanie.„Musiłeś dużo rozmów i wkrótce miałeś listę życzeń. „Na samym szczycie znajdował się stromy dwuspadowy dach” – mówi Daniela Summer. Powinien wtapiać się w otoczenie. Architekt zasugerował, że zwis dachu konstrukcji szkieletowej również powinien zostać znacznie zmniejszony, nadając w ten sposób świeży wygląd typowemu stylowi architektonicznemu Górnego Palatynatu. Naturalne deski z drewna modrzewiowego łuszczą elewację, z czasem szarzeją. „Malowanie domu co siedem lat to dużo pracy. Jak miło, że są materiały tak łatwe w pielęgnacji. „Izolacja z dmuchanej celulozy zapewnia ciepło, plus miękkie maty z włókna drzewnego, wyłożone od wewnątrz płytami gipsowo-kartonowymi. Tam, gdzie to możliwe, Summers preferowali zrównoważone materiały budowlane.

Z naszych owoców robimy soki i konfitury. Zapewniamy to dla całej rodziny. Daniela Summer, klient

Projektuj pokoje otwarcie

W drewnianym domu gotowanie, jedzenie i życie łączą się ze sobą. Lata mogą oddzielić wejście tylko drzwiami przesuwnymi z matowego szkła. Przywiązali dużą wagę do zdrowego środowiska życia, zlecili mniejszym firmom w okolicy wybrane zrównoważone materiały budowlane o długiej żywotności, takie jak farba wapienna, wysokiej jakości oleje i podłogi z litego drewna, które można kilkakrotnie szlifować, oraz dozować z piankami budowlanymi. Więc alergie prawie nie mają szans. Summers sam podjął się prac wykończeniowych, wspierany przez rzemieślników z firmy budowlanej, którzy w ciągu kilku dni postawili dom. „W nasze marzenie włożyliśmy wiele godzin pracy. „Zaplanowali praktyczne szczegóły, takie jak zsyp na pranie z łazienki do połączonego pomieszczenia technologicznego i gospodarczego. Lub miejsce na garderobę z szafką na buty pod schodami. Na zewnątrz posadzili nowe drzewa owocowe - niektóre stare były już bardzo zgniłe. Lubią dzielić się żniwami. Przyjemność! 

Rzut drewnianego domu 2 zdjęcia

Rodzina nie miała piwnicy. Zamiast tego zaplanowano duże i wszechstronne pomieszczenie techniczne. Jest tu grzejnik, pralka i suszarka, jest też miejsce na spiżarnię z zamrażarką. 

Zdjęcie: Elke Gropper Galeria zdjęć Start

Rodzina nie miała piwnicy. Zamiast tego zaplanowano duże i wszechstronne pomieszczenie techniczne. Jest tu grzejnik, pralka i suszarka, jest też miejsce na spiżarnię z zamrażarką. 

Zdjęcie: Elke Gropper

W sypialni rodziców zainstalowano ławkę jako rekolekcje. Pokoje dziecięce są tej samej wielkości, obszary ruchu przed nimi są zaprojektowane jako sala zabaw.

Zdjęcie: Elke Gropper

Fakty i Liczby

Powierzchnia mieszkalna: 135 m2
Konstrukcja: drewniana konstrukcja szkieletowa
Architekt: Plus-Energie UG Weiden, Alexander Robl

Materiały i produkty

Konstrukcja domu: Riedl Holzbau, okna: Josko, podłoga: dąb rustykalny, sofa: Dieter Knoll, stolik: Escado, kominek: Hase, zabudowa kuchenna: Schreinerei Hofstetter, okap: Oranier, wiszące krzesło: Siena Garden, oświetlenie: Philips, płytki podłogowe w łazience: Ceramiche Campogalliano Archaios, drabinki: Kübler Sport, świetliki: Ikea, huśtawka wisząca: Hudora, dywan do zabawy: Jako-o, kinkiet: Haba, meble łazienkowe: prace stolarskie Holzbau Riedl, głowica prysznicowa i armatura : Hansgrohe, ścianka prysznicowa: szczypce do szkła, umywalka i armatura, brodzik: Optiline, Richter + Frenzel.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here