Własnoręcznie wykonane lustro mozaikowe”,

Po zdobyciu wszystkich materiałów i narzędzi można rozpocząć majsterkowanie.

Klej na płytce lustrzanej

Na płycie MDF narysuj lustro linijką i ołówkiem, a płytkę przyklej silikonem.

Klej na płytce lustrzanej.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Nadaj kamieniom mozaiki odpowiedni kształt

Aby przeciąć kamienie mozaiki na pół należy przyłożyć kombinerki do pożądanego miejsca złamania, przytrzymać kamień i odłamać - jeśli lekki nacisk nie wystarczy, obrócić kamień o 90 stopni. W przypadku nieregularnych odłamków użyj szklanych kamieni z siatki: kamienie są najpierw poluzowywane z siatki, owijane w szmatkę, a następnie rozbijane młotkiem o starą drewnianą deskę, która może ulec uszkodzeniu.

Złap kawałki mozaiki.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Przyklej i wypełnij kamienie mozaikowe

Aby mozaika nie układała się zbyt przypadkowo, przed przyklejeniem lusterka mozaikowego narysuj wzór ołówkiem. Jako klej rozprowadź silikon bardzo cienko szpachelką i dociśnij kamienie na miejsce ze spoinami o szerokości około jednego do dwóch milimetrów. Najpierw przyklej wzory, a następnie krawędzie. Silikon należy rozprowadzać tylko na tej części powierzchni, którą można przykleić kamieniami w ciągu kilku minut. Ważne: silikon nie może puchnąć poza krawędź, w przeciwnym razie zobaczysz to później. Po przyklejeniu wzoru i krawędzi wypełnij luki drzazgami i pozostaw dzieło sztuki na noc do wyschnięcia.

Inne kreatywne projekty Projekt ogrodu Zaprojektuj własną mozaikę w ogrodzie Projekt ogrodu Jak wylać kolorowe kamienie do ogrodu Zrób to sam i napraw Instrukcje dotyczące huśtawki

Następnego ranka stopniowo mieszaj fugę z wodą, aż uzyska konsystencję pasty do zębów, a następnie za pomocą okrągłej szczotki wyszczotkuj przestrzenie między nimi. Po usunięciu nadmiaru fugi dobrze wyciśniętą gąbką wygładzić fugę. Po kolejnych dziesięciu minutach usuń ostatnią mgiełkę wilgotną gąbką i wypoleruj powierzchnię. Jeśli chcesz, możesz również pomalować krawędź lustra odpowiednią farbą akrylową.

Przyklej i zafuguj mozaikę.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Dodatkowa wskazówka: umieść girlandę z liści

W przypadku kształtów liści odłamać przeciwległe rogi kwadratowych zielonych kamieni; w przypadku wydłużonych płatków przeciąć na pół pasujące kolorowe kwadraty.
Przy okazji: Tace, płytki, talerze, kamienie i inne przedmioty można również przekształcić w kolorowe, niepowtarzalne przedmioty za pomocą kamyków mozaikowych.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here