Izolacja wtryskowa

Bezpiecznie wypełniaj istniejące warstwy powietrza

Izolacja wtryskowa celuloza © X-Floc

Konstrukcje ścian dwupowłokowych znane są w budownictwie od dawna. Początkowo jednak skupiono się wyłącznie na ochronie elewacji w trudnych strefach klimatycznych. Dopiero z biegiem czasu warstwa powietrza między dwiema ścianami powinna również zmniejszać utratę ciepła w domu. Zasada działa: powietrze uwięzione za murem elewacyjnym jest słabym przewodnikiem ciepła, co faktycznie ma działanie izolujące. To jednak nie wystarczy, aby spełnić dzisiejsze wysokie wymagania dotyczące izolacji termicznej.

Jak zoptymalizować energetycznie dwuwarstwowy mur??

W przypadku remontu domu o konstrukcji dwuwarstwowej ściany w celu poprawy efektywności energetycznej pojawia się następujący problem: Jeżeli system kompozytowy izolacji termicznej jest mocowany od zewnątrz, warstwa powietrza w ścianie i wynikająca z niej wentylacja w dużym stopniu niweluje jego działanie. Przede wszystkim warstwa powietrza w murze jest słabym punktem energetycznym, który należy usunąć. Jest to możliwe przy pomocy procesu wdmuchiwania. Ta technologia jest szybka i niedroga w porównaniu do innych metod izolacji ścian zewnętrznych.


Schemat izolacji wdmuchiwanej, © zdjęcie: X-FLOC

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w izolacjach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w izolacji, porównaj oferty i zaoszczędź.

Wdmuchnij materiał izolacyjny do ściany

W procesie wdmuchiwania materiały izolacyjne są wprowadzane do istniejącej przestrzeni za pomocą ciśnienia powietrza. Dlatego materiały izolacyjne muszą być dostępne w postaci sypkiej – jako granulki, płatki lub luzem – lub jako pianka. Zasadniczo można wyróżnić dwa rodzaje izolacji:

  • Swobodne materiały izolacyjne
  • Nielejące się materiały izolacyjne

Swobodnie płynące materiały izolacyjne obejmują materiały takie jak polistyren ekspandowany (XPS), perlit lub szkło ekspandowane. Do materiałów izolacyjnych, które nie spływają swobodnie, należą na przykład granulki z wełny mineralnej lub szklanej oraz pianki izolacyjne. Ważne jest, aby materiały użyte do izolacji rdzenia były trwale wodoodporne – technicznie hydrofobowe.

Podczas obróbki w elewacji wiercone są otwory do napełniania. W przypadku sypkich materiałów izolacyjnych, takich jak EPS, wymagana jest mniejsza liczba otworów. Powodem tego jest to, że materiał bardzo dobrze wypełnia szczelinę nawet na bardzo chropowatych powierzchniach - na przykład przy istniejących noskach zaprawy. Jednak wszelkie otwory na spodniej stronie elewacji muszą być zamknięte przed izolacją, w przeciwnym razie może wystąpić przeciekanie. Wszelkie otwory można znaleźć za pomocą maszyny do dymu.

W przypadku nieswoistego materiału izolacyjnego, takiego jak granulat wełny mineralnej, potrzeba więcej otworów wtryskowych. Dzięki wysokiej gęstości nasypowej wełna kamienna zapewnia nie tylko izolację termiczną, ale także inne zalety w zakresie izolacji akustycznej i izolacji termicznej w okresie letnim.

Izolacja żyły: izolacja dmuchana lub płyty izolacyjne

Materiały izolacyjne w izolacji dmuchanej

Celuloza © X-Floc Włókno drzewne Wełna mineralna granulki mineralne granulat EPS Wełna szklana Bio-wartość Agricell Materiał kompozytowy Projiso Wodorost

Profesjonalne wykonanie to konieczność

Fasada jest wdmuchiwana w ociepleniu, co oznacza, że ​​nie ma możliwości wizualnego sprawdzenia, czy przestrzeń w elewacji jest całkowicie wypełniona ociepleniem. Dlatego te prace powinny być zlecane wyłącznie wykwalifikowanym firmom specjalistycznym, które mogą wykazać się odpowiednim doświadczeniem.

Dodatkowa izolacja dla jeszcze lepszej ochrony termicznej

Chociaż późniejsza izolacja rdzenia niezawodnie poprawia poziom energii domu, jej efektywność pozostaje ograniczona do grubości istniejącej pustej przestrzeni w dwuwarstwowej konstrukcji ściany. W przypadku cienkich warstw powietrza może więc być przydatna dodatkowa izolacja późniejsza. Ponieważ ubytek jest już wypełniony, kompozytowy system izolacji termicznej lub ściana osłonowa mogą teraz w pełni rozwinąć swoją funkcję. W ten sposób można również usunąć mostki termiczne z ościeży okiennych i drzwiowych, które pozostałyby po dociepleniu rdzenia metodą wdmuchiwania

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here