Koszty izolacji wdmuchiwanej: To zależy od Ciebie”,

Dzięki izolacji wdmuchiwanej masz duży wybór materiałów izolacyjnych. Celuloza, aerożele czy płatki wełny mineralnej: jest coś na każdą kieszeń i każdy styl życia:

  • Celuloza (materiał z recyklingu)
  • Słomka
  • Wełna mineralna lub płatki z wełny mineralnej
  • Owcza wełna
  • Perlit (skała wulkaniczna)
  • Włókno drzewne
  • Wełna szklana
  • Izolacja EPS (granulat styropianowy; często w połączeniu z wełną szklaną)
  • Ekspandowane granulki szklane
  • Aerożel (zwany również nanożelem; krzemian kwasu krzemowego)

Specjalista może najlepiej powiedzieć, który z tych materiałów jest odpowiedni dla Twojego domu, a który odpowiada Twoim życzeniom. Ponieważ w zależności od lokalizacji i rodzaju domu różne materiały izolacyjne są lepsze od innych. Nawet w domu ten sam materiał izolacyjny nie zawsze musi być stosowany we wszystkich obszarach.

Od czego zależą koszty izolacji wdmuchiwanej?

Koszt izolacji wdmuchiwanej zależy przede wszystkim od wielkości i rodzaju izolowanej powierzchni. Ponieważ wysiłek różnych metod wdmuchiwania znajduje odzwierciedlenie w kosztach izolacji wdmuchiwanej. Jeśli, na przykład, trzeba jeszcze wykonać puste przestrzenie w celu izolacji stropu kondygnacyjnego przez wdmuchiwanie, będzie to z łatwością dwa razy droższe niż w przypadku istniejących i wypełnianych wnęk. Drugą pozycją kosztową jest materiał izolacyjny, który wybrałeś. Ogólnie rzecz biorąc, koszty izolacji wdmuchiwanej są trzy do sześciu razy niższe niż w przypadku innych rodzajów izolacji, podkreślają eksperci.
W dalszej części przeczytasz, które części budynku możesz ocieplić jaką technologią wdmuchiwania oraz z jakimi całkowitymi kosztami będziesz musiał ponieść.

Koszty izolacji wdmuchiwanej są w dużej mierze uzależnione od wielkości i rodzaju izolowanej powierzchni. 

Zdjęcie: iStock / BanksPhotos

Koszty izolacji wdmuchiwanej: dach płaski

Tak, nawet płaski dach można zaizolować wdmuchiwaną izolacją. Materiał izolacyjny jest wdmuchiwany do otworu w dachu i oczywiście otwór jest ponownie zamykany po zakończeniu prac. Metoda nazywa się izolacją zimnego dachu. Koszt izolacji wdmuchiwanej wynosi od 20 do 60 euro za metr kwadratowy.

Koszty izolacji wdmuchiwanej: Strop podłogi (poddasze)

Czy chciałbyś, aby strych był dostępny, czy nie?? Od Twojej odpowiedzi zależą koszty i dokładne wykonanie izolacji płyty stropowej. Jeśli strych nie musi być dostępny, materiał izolacyjny jest pompowany na podłogę i tam pozostaje. Koszt izolacji wdmuchiwanej wynosi wtedy od 15 do 25 euro. Chcąc ocieplić strych i wykorzystać przestrzeń, do wyjaśnienia pozostaje jeszcze pytanie, czy w materiale izolacyjnym jest już wnęka do wdmuchiwania, czy jeszcze nie została utworzona. W zależności od dodatkowego nakładu koszty wynoszą od 40 do 70 euro za metr kwadratowy.

Koszty izolacji wdmuchiwanej: dach skośny

Metoda płyty pilśniowej jest najczęstszym wariantem wdmuchiwania izolacji termicznej dachu skośnego. Koszt za metr kwadratowy wynosi od 40 do 50 euro. Druga opcja to metoda worka izolacyjnego. Tutaj ponoszone są koszty od 55 do 70 euro. Obie należą do kategorii izolacji między krokwiami, ponieważ izolacja wdmuchiwana może być wdmuchiwana tylko do przedziałów między krokwiami ze względu na wymagane puste przestrzenie.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Modernizacja Reklama Ekologiczne materiały izolacyjne: informacje na temat juty, trawy morskiej, słomy i firmy. Przedstawione przez Renowacja izolacji dachowej: w ten sposób blokujesz zimno Planowanie budowy Panel podłogowy termiczny: Doskonała izolacja termiczna podłogi

Koszty izolacji wdmuchiwanej: izolacja elewacji

Izolacja wdmuchiwana elewacji nazywana jest również izolacją rdzeniową i jest popularną izolacją elewacji, szczególnie przy renowacji starych budynków - ale ma również swoje zalety w przypadku nowych budynków. Niezależnie od tego, czy jest to nowy budynek, czy renowacja starego budynku: Podstawowym wymogiem jest wykonanie muru dwuwarstwowego, w którego szczelinę można włożyć materiał izolacyjny. W nowych budynkach zdarza się to często w postaci mat, w starych budynkach rozdrobniony materiał jest wdmuchiwany przez otwór w ścianie. Kosztuje od 20 do 35 euro.

Koszty izolacji wdmuchiwanej: strop piwnicy

Podobnie jak w przypadku docieplenia stropu kondygnacji od strony poddasza, również przy ocieplaniu stropu piwnicy pojawia się pytanie: czy są jakieś ubytki, które można wypełnić, czy trzeba je najpierw wykonać? Ta ostatnia wiąże się z wyższymi kosztami izolacji wdmuchiwanej ze względu na włożony wysiłek. Tutaj za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 40 do 70 euro. Jeśli są już ubytki, koszty wynoszą od 15 do 25 euro.

Izolacja wdmuchiwana: koszty na pierwszy rzut oka

Poniższa tabela przedstawia przegląd kosztów izolacji wtryskowej. Ceny zależą również w dużej mierze od konkretnego procesu rozdmuchiwania. Należy pamiętać, że są to wartości orientacyjne i że koszty dotyczą prac na powierzchniach od 80 do 160 metrów kwadratowych, czyli budynku mieszkalnego.
 

Co jest izolowane??

Proces wtrysku

całkowity koszt
za metr kwadratowy

Płaski dach

Izolacja zimnego dachu

20 - 60 euro

Płyta podłogowa
(Strych)

Niedostępne
Możliwość chodzenia

15-25 euro
40 - 70 euro

Spadzisty dach

Płyta pilśniowa
Torba izolacyjna

40 - 50 euro
55 - 70 euro

fasada

Izolacja żyły

20 - 35 euro

Sufit piwnicy

Obecne ubytki
Nie ma ubytków

15-25 euro
40 - 70 euro


Kiedy otrzymasz oferty od rzemieślników, upewnij się, że oferta obejmuje przyjazd i wyjazd, wywiercenie otworów, materiał, pracę wdmuchiwania i czyszczenia miejsc pracy na rachunku, czy nie. W większości firm ta praca jest po prostu dodawana do ceny za metr kwadratowy i nie jest wyszczególniona jako pojedyncza pozycja. Niektóre firmy podają również cenę za metr sześcienny materiału izolacyjnego za koszt izolacji wdmuchiwanej. Nie należy się bać, bo cena bardzo różni się od kosztów wdmuchiwania za metr kwadratowy i wynosi średnio od 180 do 280 euro za sam materiał izolacyjny.

Izolacja wdmuchiwana: oszczędność kosztów dzięki dotacjom

Aby ocieplić swój dom, możesz wykupić dotację lub dotację, aby zaoszczędzić na kosztach izolacji iniekcyjnej. O pożyczkę promocyjną można ubiegać się za pośrednictwem KfW-Bank, dotacja promocyjna pochodzi z Federalnego Urzędu Gospodarki i Kontroli Eksportu, a dokładniej z federalnego programu promocji efektywnych budynków i środków indywidualnych. W obu przypadkach obowiązują następujące zasady: Konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie przed rozpoczęciem budowy lub remontu.

Bausparen & Finanzieren Advertisement KfW, Bafa i premia podatkowa: finansowanie remontów w skrócie Każdy, kto planuje remont, może liczyć na finansowanie KfW. Są takie możliwości.

Maksymalnie 20 procent kosztów kwalifikowalnych jest przyznawane jako dotacja na spłatę z banku KfW lub Ministerstwa Federalnego. Jest jedna zaleta dla każdego, kto był certyfikowanym doradcą energetycznym z listy „dena”: możesz uzyskać pięć procent więcej od obu stron, jeśli ekspert zalecił izolację termiczną we własnym osobistym planie renowacji domu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here