Centrum rozrywki: porównanie amplitunerów AV”,

Liczba kanałów określa, ile głośników i subwooferów może dostarczyć Twój amplituner AV. 2.1 oznacza coś takiego: dwa głośniki, jeden subwoofer. W przypadku dźwięku przestrzennego przed kropką powinna znajdować się co najmniej 5. Moc podawana jest w watach i powinna być wyższa, im więcej użytkowników końcowych ma zasilać odbiornik. Szeroki zakres częstotliwości nie zastępuje wysokiej jakości głośników, ale gwarantuje, że w drodze do nich nie zostanie utracona jakość. Interfejsy wskazują, które urządzenia końcowe są kompatybilne z Twoim amplitunerem AV. Jeśli pod spodem znajduje się złącze HDMI, model nadaje się do kina domowego. Wtedy istotna staje się jakość transmisji obrazu. Jako typowe dodatki można dodać opcje sieciowe przez WLAN, Bluetooth lub sterowanie głosowe, a także dodatkowe usługi, takie jak DAB + lub funkcja przesyłania strumieniowego dla Netflix, Amazon Video lub Disney +.

Amplitunery AV w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Wybór amplitunera AV nie jest łatwy: do wyboru jest wiele funkcji i kompatybilności, a nie każdy wymaga tego samego poziomu wydajności do swoich celów. Abyś mógł znaleźć odpowiednią równowagę między ceną a wydajnością, wybraliśmy drogę online. Przeszukaliśmy opinie klientów na Amazon i przeanalizowaliśmy opinie ekspertów z odpowiednich portali porównawczych. Rezultatem jest przejrzysty przegląd pięciu amplitunerów AV, które znalazły wielu zadowolonych użytkowników.

Tabela testowa

  Kanały Konnek-
obraz aktywności-
jakość zalety wady
Denon
AVR-
X1600
h
7th.2 Bluetooth,
USB,
AirPlay 2,
Ethernet,
HDMI,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU
4K
Ultra-
HD
 • liczny
  Połączenie-
  opcje
 • wysoka jakość
  jakość obrazu
 • Inteligentny dom-
  Funkcjonalność
 • Przemówił-
  sterowniczy
  (Alexa,
  Google
  Asystent),
  Dolby Atmos
  i DTS: X
 • usytuowany-
  codzienny
  oprogramowanie-
  Problemy
Yamaha
RX-
V4A
5.2 4 HDMI,
LAN,
Audio
analog
i cyfrowy,
Bluetooth,
AirPlay 2
8K
 • nie
  opóźnienie,
  idealny dla
  Gracz
 • wzrost
  jakość obrazu
  możliwy
 • dobry dźwięk
 • zredukowany
  opóźnienie
  (ALLM, VRR,
  SZJ, QFT),
  ZIMNICA+,
  Przemówił-
  sterowniczy
 • nie dolby
  Atmos lub
  DTS: X
 • bez phono-
  wejście
Marantz
NIE
1711
7th.2 6 HDMI,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU,
USB,
Bluetooth,
AirPlay 2,
Dźwięk cyfrowy
i analogowy,
Składnik
Wideo,
Phono
8K
 • idealny dla
  Kino domowe
 • bardzo
  zmienny
  Łączność
 • kompaktowy
  Wymiary
 • HEOS
  Multiroom,
  Dolby Atmos
  i DTS: X,
  Opóźnienia-
  zmniejszenie
  (ALLM, VRR,
  QFT)
 • za nisko
  moc
 • tylko jeden
  Strefa
Denon
AVR-
S650
h
5.2 5 HDMI,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU,
USB,
LAN,
Bluetooth,
Dźwięk analogowy
i cyfrowy,
Phono,
AirPlay 2
4K
Ultra-
HD
 • wzrost
  Łączność
 • Inteligentny dom-
  zdolność
 • HEOS
  Multiroom,
  Przemówił-
  sterowniczy,
  SMART TV
 • brak 3D-
  dźwięk-
  przygoda
 • z pominięciem
  ZIMNICA+
Yamaha
RX-
S602
MC
5.1 4 HDMI,
LAN,
Wideo analogowe,
Dźwięk analogowy
i cyfrowy,
DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU,
Bluetooth,
USB,
Phono
4K
 • liczny
  Kanały muzyczne
  w zestawie
 • wyższa jakość
  Dźwięk przestrzenny
 • ZIMNICA+,
  MusicCast,
  Przemówił-
  wsparcie
  (Alexa),
  KinoDSP-
  3D, przesyłanie strumieniowe
 • ustawienie
  nie do końca
  prosty
 • nie prawdziwy
  efekt 3D

Zwycięzca testu w porównaniu testowym amplitunera AV: Denon AVR-X1600H

Do naszego topowego modelu firmy Denon można podłączyć do siedmiu głośników i dwa subwoofery. AVR-X1600H został zaprojektowany z myślą o optymalnym dźwięku przestrzennym z przodu, z tyłu i po bokach. Wydajność też jest imponująca. Według Sterna jest to 145 watów na kanał - najwyższa moc w naszym zestawieniu. Pozwala to na łatwą implementację standardów dźwięku, takich jak Dolby Atmos i DTS:X. Model oferuje liczne opcje połączeń, sześć wejść HDMI oraz interfejsy USB i Ethernet. Jest również kompatybilny z Bluetooth i może być podłączony do Apple AirPlay 2. Jakość obrazu jest również przekonująca. Według porównania.org, 4K Ultra HD jest możliwe. Denon AVR-X1600H potrafi jeszcze więcej: można go wbudować w inteligentny dom i obsługiwać za pomocą sterowania głosowego, takiego jak Alexa. Posiada również funkcję Heos Multiroom. Pozwala to na dystrybucję kompatybilnych głośników systemu multiroom w dowolnym miejscu w domu i sterowanie nimi za pomocą odbiornika. Jedynym niedociągnięciem zgłaszanym przez niektórych kupujących na Amazon były sporadyczne problemy z oprogramowaniem.

Denon AVR-X1600H w lustrze testowym

Porównując.org, Denon AVR-X1600H zdobywa punkty dzięki wielu interfejsom i Heos Multiroom (ocena: "bardzo dobry"). Gwiazda wyjaśnia model jako „wskazówkę” ze względu na liczne opcje połączeń. Raporty z testów.de chwali wejście gramofonowe dla fanów winylu i daje mu 1,7. Na Amazonie jest średnio 4,6 na 5 gwiazdek.

Zwycięzca ceny do wydajności w porównaniu testowym amplitunera AV: Yamaha RX-V4A

Zwycięzca ceny w stosunku do wydajności firmy Yamaha jest o jeden rozmiar mniejszy od naszego najlepszego kandydata. Ponieważ „tylko” ma pięć kanałów, RX-V4A może generować klasyczny dźwięk przestrzenny. Jak zauważa AllesBeste, prawdziwy dźwięk 3D w standardach Dolby Atmos lub DTS:X nie jest możliwy. Dużym plusem Yamaha RX-V4A jest jednak jakość obrazu: obsługiwane są liczby klatek na sekundę do 8K, więc porównanie.organizacja. Ogólnie rzecz biorąc, naszym zwycięzcą w zakresie ceny i wydajności jest idealny amplituner AV dla graczy. Ponieważ technologia jest przeznaczona przede wszystkim do odtwarzania bez opóźnień. Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) i szybki transport ramki (QFT) zapewniają, że wyświetlacz nie przeszkadza w zabawie. AllesBeste ocenia dźwięk jako doskonały. Raporty z testów.de jednak sprzeciwia się, że nie ma wejścia phono: Yamaha RX-V4A nie jest zatem odpowiednia dla fanów winylu. Model obsługuje DAB + i jest kompatybilny ze sterowaniem głosowym od Amazon i Google.

Yamaha RX-V4A w lustrze testowym

AllesBeste chwali dobrą akustykę i szybką kalibrację Yamaha RX-V4A i deklaruje, że model jest „wskazówką cenową”. porównanie.org jest pod wrażeniem jakości obrazu i ocenione jako „bardzo dobre”. 1.6 znajduje się na końcu raportów z testów.de, jakość obrazu i funkcjonalność gier również zdobywają punkty tutaj. Klienci dają średnio 4,4 na 5 gwiazdek na Amazon.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj Subwoofer multimedialny w teście: Wyczuwalny bas za 150 do 1000 euro Multimedialne głośniki WLAN: najlepsze z testów w 2021 Multimedialne systemy kompaktowe w teście w 2021: Nowa generacja kompatybilna z siecią

Inne dobrze oceniane amplitunery AV w porównaniu testowym

Daleko nam do skończenia. Oprócz naszych dwóch najlepszych kandydatów, w naszym przeglądzie znajdziesz jeszcze trzy amplitunery AV, które obecnie dobrze sobie radzą z użytkownikami i testerami.

Marantz NR1711: Wszystko do Twojego kina domowego

Cena nie jest mała, ale wydajność jest tym większa: Marantz NR1711 pozwala na dźwięk przestrzenny i 3D, oferuje jakość obrazu do 8K i łączy prawie wszystko, co obsługujesz w systemie inteligentnego domu. Oprócz sześciu wejść HDMI dostępna jest również analogowa i cyfrowa karta dźwiękowa, komponentowe wideo lub wejście phono do kolekcji płyt. Gracze mogą cieszyć się wszystkimi odpowiednimi technologiami redukcji opóźnień, Heos Multiroom umożliwia podłączenie odbiornika do użytkowników końcowych w całym domu. porównanie.org dodaje, że radio DAB + i sterowanie głosowe są również częścią pakietu. Jedyna wada: jeśli chcesz korzystać z dużej liczby urządzeń jednocześnie, wydajność Marantza osiąga swoje granice.

Marantz NR1711 w lustrze testowym
Oprócz jakości dźwięku AllesBeste lubi kompaktowe wymiary Marantza NR1711 i nazywa go „Slim Boliden”. Raporty z testów.de skrytykował brak przedniego portu HDMI, ale ocenił go na dobre 1,5. Porównując.org jest "dobry wygląd". Klienci Amazon są również pod wrażeniem jakości dźwięku i obrazu i dają średnio 4,4 na 5 gwiazdek.

Denon AVR-S650H: Niedroga alternatywa dla dźwięku przestrzennego

Dzięki Denonowi AVR-S650H Dolby Atmos i DTS: X są poza zasięgiem. Oprócz wysokiej jakości dźwięku przestrzennego i obrazu Ultra HD, niedrogi model ma również możliwość zintegrowania z inteligentnym domem. Według Sterna działa to za pośrednictwem pomocy głosowej i Heos Multiroom, a Denon można również kontrolować za pomocą Smart TV. Z drugiej strony amplituner AV imponuje technicznym równoważeniem: wejście gramofonowe dla winylowych płyt LP, radio FM i anteny analogowe wraz z typowymi opcjami WLAN, Bluetooth, USB i HDMI zapewniają łączność dla wszystkich możliwych źródeł dźwięku.

Denon AVR-S650H w lustrze testowym
Gwiazda jest pod wrażeniem licznych opcji połączeń Denon AVR-S650H i możliwości integracji z inteligentnym domem. Raporty z testów.Chociaż skrytykowano brak łączności radiowej cyfrowej, dało przekonujące 1,5. Klienci Amazon również są w pełni zadowoleni i przyznają średnio 4,7 na 5 gwiazdek.

Yamaha RX-S602 MC: wirtualny dźwięk przestrzenny z wielu źródeł

Nasz ostatni model na pierwszy rzut oka to „tylko ” 5.1 urządzenie. Jednak dzięki własnej technologii CinemaDSP-3D producenta Yamaha RX-S602 MC praktycznie zapewnia wrażenia z amplitunerów AV obsługujących technologię 3D. Według raportów z testów.de z cięciami, ale wysokiej jakości kanały o mocy 125 W zapewniają optymalne wrażenia dźwiękowe. Łączność jest dostosowana do wszystkich miłośników muzyki: Oprócz wejść phono i analogowych audio, Yamaha RX-S602 MC ma radio DAB +. MusicCast i technologia multiroom zapewniają bezbłędne przesyłanie strumieniowe we wszystkich pokojach. Niektórzy klienci Amazona skarżą się, że ustawienia nie są łatwe do optymalizacji. Wreszcie, wynika to z faktu, że Yamaha oferuje wiele opcji.

Yamaha RX-S602 MC w lusterku testowym
Porównując.org, Yamaha RX-S602 MC zdobywa punkty dzięki funkcjonalności Smart Home i licznym opcjom ustawień, ocena: „dobry”. Gwiazda szczególnie podkreśla funkcję CinemaDSP-3D zapewniającą wirtualny dźwięk przestrzenny. Raporty z testów zauważyły, że ma to swoje ograniczenia.de an, ale przeważają właściwości pozytywne, co można odczytać z końcowego wyniku 1,5. Recenzje na Amazon opisują Yamaha RX-S602 MC jako udane i prowadzą do średniej oceny 4,4 na 5 gwiazdek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here