Przenieś lub oddaj umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego: Musisz przestrzegać tych zasad”,

Umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego można przenieść z całym saldem lub tylko z uprawnieniem do kredytu. W tym drugim przypadku umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego została przydzielona, ​​a kredyt został już wypłacony zbywcy. Przelewy kredytów mieszkaniowych i umów oszczędnościowych są możliwe tylko między krewnymi w rozumieniu § 15 Ordynacji podatkowej (AO). Wyjątkiem są zmiany umowy z powodu śmierci lub zmiana dłużnika. Kodeks podatkowy (AO) to ustawa niemieckiego prawa podatkowego, powyższy paragraf określa, kto jest uważany za krewnego:

  1. narzeczony, również w rozumieniu ustawy o związkach cywilnych
  2. współmałżonek lub partner życiowy
  3. Krewni i zarządcy w linii prostej
  4. bracia i siostry
  5. Dzieci rodzeństwa
  6. Małżonkowie lub partnerzy cywilni rodzeństwa i rodzeństwa małżonków lub partnerów cywilnych
  7. Rodzeństwo rodziców
  8. Osoby, które są ze sobą powiązane poprzez długoterminową opiekę ze społecznością domową, taką jak rodzice i dzieci (rodzice zastępczy i wychowankowie).

Przelewy z umowy oszczędnościowej kredytu mieszkaniowego i przelewy umowy oszczędnościowej kredytu mieszkaniowego nie są możliwe. Przejmujący musi wykorzystać środki z umowy na budowę mieszkań dla siebie lub dla pierwotnego zleceniobiorcy lub członka rodziny - w przeciwnym razie państwo może odzyskać premię mieszkaniową i zasiłki oszczędnościowe lub zażądać dodatkowego opodatkowania. Przejmujący umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędności musi wpłacić jednorazową, niskokosztową składkę za przelewy.

Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego to miły prezent, z którego dzieci i młodzież skorzystają w przyszłości.

Zdjęcie: Erwin Wodicka - [email chroniony

Oddaj kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową

Własne mieszkanie studenckie z 20? Dom szeregowy z 30? Jeśli chcesz wprowadzić się wcześniej, musisz wcześniej zapłacić. Umowa oszczędnościowa na darmowy kredyt mieszkaniowy to idealna podstawa dla rodziców lub dziadków do wczesnego spłaty. Jak to zrobić:
Zawrzyj umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego: Opiekunowie prawni niepełnoletniego dziecka na miejscu podają Twojemu doradcy LBS lub Sparkasse żądaną kwotę oszczędności budynku i decydują, czy chcesz dać jednorazową wpłatę na start, czy chcesz na bieżąco oszczędzać na kontrakcie. Oboje muszą się podpisać, dowód jest wymagany w przypadku samotnych rodziców.
Kontrakt Bauspar dla młodzieży: Dla młodych od 16 roku życia planujesz w krótszych odstępach czasu – bo wtedy państwo też rozda. Jeśli umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego wynosi od 50 do 512 euro rocznie, dolicza się do tego premię z tytułu budowy domu w wysokości 8,8 procent - do 45 euro rocznie. Nie ma znaczenia, czy pieniądze zostały przekazane. Kiedy beneficjent rozpoczyna życie zawodowe, do umowy oszczędnościowej w towarzystwie budowlanym doliczane są świadczenia kapitałotwórcze (VL) pracodawcy oraz, w stosownych przypadkach, pracowniczy dodatek oszczędnościowy: za roczne oszczędności do 470 euro otrzymujesz premię w wysokości 9 procent. Większość młodych ludzi nie przekracza limitu dochodu dla żadnej składki.

Specjalne płatności przy określonych okazjach

Niezależnie od tego, czy są to urodziny, potwierdzenie, czy Boże Narodzenie: w każdy rocznicowy dzień, w zależności od umowy, dodatkowe specjalne wpłaty mogą być dokonywane w ramach umowy darmowego kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego. Odbiorca zawsze może też dokonać specjalnych wpłat – jednak istnieją taryfy, w których wypłata jest ograniczona, np. do 10 proc. kwoty kredytu i oszczędności w skali roku. W ten sposób minimalna kwota oszczędności i numer oceny wymagany do alokacji można osiągnąć szybciej.

Przykład 1: Prezent oszczędnościowy dla dziadków na narodziny wnuków

suma Bauspar 10.000 euro
Kredyt po 10 latach 4.656 euro
...w tym odsetki * 173 euro

*Zawiera. Bonus, obowiązują wymagania taryfy B10, LBS Südwest, 10/2018

Dziadkowie oszczędzają 35 euro miesięcznie na umowie kredytu budowlanego. Ponadto matka chrzestna płaci 50 euro w każde Boże Narodzenie od urodzenia. Kontrakt jest gotowy do alokacji po 10 latach.

Przykład 2: Prezent oszczędnościowy od rodziców dla osoby rozpoczynającej karierę

Kwota oszczędności budynku * 20.000 euro
Kredyt po 9 latach, 3 miesiące 10.331 euro
...w tym depozyty własne 5.550 euro
...w tym od pracodawcy 4.440 euro
...plus. Oszczędności pracownicze 387 euro
...plus. Premia mieszkaniowa 406 euro

* Taryfa klasyczna, LBS Südwest, 10.2018

Co roku rodzice płacą 100 euro z tytułu umowy pożyczki w towarzystwie budowlanym w dniu urodzin. Rozrusznik sam płaci 50 euro miesięcznie. Oszczędzający w spółdzielniach mieszkaniowych otrzymuje od pracodawcy świadczenia kapitałotwórcze w wysokości ponad 40 euro miesięcznie oraz pracowniczy dodatek oszczędnościowy i premię na budownictwo mieszkaniowe od państwa.

Dlaczego opłaca się wcześniej zawrzeć umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego

Osoby młode, które w momencie podpisania umowy kredytu i oszczędności miały mniej niż 25 lat, nie muszą wykorzystywać pierwszej umowy kredytu i oszczędności na cele mieszkaniowe, w tym zasiłku oszczędnościowego i WoP. Możesz też wykorzystać swój kredyt na inne cele i np. sfinansować samochód, smartfon lub wymarzoną podróż. Warunkiem jest zachowanie umowy przez co najmniej siedem lat. Dlatego kredyty mieszkaniowe i plany oszczędnościowe mają sens dla młodych ludzi, nawet jeśli decyzja o kupnie domu nie została jeszcze podjęta.

Bonus na rozpoczęcie kariery dla młodych oszczędzających

Kolejna zaleta, z której korzystają młodzi oszczędzający w kasach mieszkaniowych: Kto przed ukończeniem 25. roku życia. W wieku szesnastu lat złożenie pierwszego wniosku o umowę (mieszkaniową) Riester otrzyma również jednorazową premię startową w wysokości 200 euro.

Wykazano również, że oszczędzający w spółdzielniach mieszkaniowych odkładają średnio więcej pieniędzy niż oszczędzający w spółdzielniach mieszkaniowych, a tym samym szybciej uzyskują własny dom. Oto, co znalazło badanie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here