Pomysły na wyposażenie toalety dla gości”,

  • sama toaleta
  • Uchwyt na szczotkę toaletową i papier toaletowy
  • Kosz na śmieci
  • tonąć
  • Uchwyt na ręcznik z ręcznikiem
  • Dozownik mydła
  • lampa
  • lustra

To, jak duże są poszczególne części i co jeszcze umieścisz w toalecie dla gości, zależy od wielkości i charakteru pomieszczenia.

Konfiguracja małej toalety dla gości: jak postępować

Wyjmij taśmę mierniczą i zmierz pomieszczenie: jak długo, jak szeroka i jak wysoka jest toaleta dla gości? Czy istnieją elementy architektoniczne, takie jak okrągła ściana lub wykusz?? Czy masz małą „ściankę”, w której mieści się np. spłuczka na WC?? Zwróć także uwagę na położenie drzwi i zmierz, jak daleko się otwierają. Po zanotowaniu niezbędnych wymiarów możesz sporządzić plan piętra i wyciąć niezbędny sprzęt z małych kawałków papieru, aby przesunąć je tam i z powrotem. To najlepszy sposób, aby zorientować się, co pasuje gdzie.

Jakiego koloru powinna być toaleta dla gości??

Zawsze chciałeś pomalować ścianę na czarno, a ostatnio widziałeś te całkowicie ekstrawaganckie szare płytki? W toalecie dla gości możesz robić, co chcesz. Błędne jest przekonanie, że małe pokoje muszą być białe, aby wyglądały na większe: kontrasty są do tego dobre, ciemne kolory nadają pomieszczeniu przytulności, a jasne kolory ożywiają toaletę gościnną.
Istnieją tylko dwie zasady, które ograniczają twoją wyobraźnię: sufit musi być pomalowany na biało. W przeciwnym razie dosłownie spadnie ci na głowę. A ściany w toalecie dla gości powinny być utrzymane w jednolitym, co najwyżej dwóch optycznie dopełniających się kolorach. Pamiętaj, że kolor wykładziny również musi się zgadzać. Oraz: pomaluj grzejnik na kolor ściany, na której wisi.

Nie zawsze jest prawdą, że małe toalety dla gości wyglądają na jeszcze mniejsze z ciemną farbą.

Zdjęcie: living4media / Jalag / Lorenzen, Angelika

Toaleta dla gości: pomysły na kolorystykę

Pomysł 1: Jeśli chcesz położyć laminat w kolorze drewna w toalecie dla gości, zrób to pionowo z dala od drzwi w kierunku ściany - to nadaje pomieszczeniu większą głębię. Pokryj ścianę, do której zostanie przymocowany zlew, i ścianę za toaletą tym samym rodzajem płytek. Pomaluj pozostałe ściany aż do sufitu na kolor pasujący do płytek lub pojawiający się na płytkach w łazience dla gości.
Pomysł 2: Zainstaluj ciemną podłogę winylową i zachowaj jednolity, jasny odcień wszystkich ścian. Lub: przyciemnij ściany, a podłogę rozjaśnij o jeden lub dwa odcienie. Wow czynnik jest gwarantowany.
Wskazówka: Do umywalki i toalety w toalecie dla gości warto preferować neutralne kolory: beż, biel z efektem połysku lub matu lub - nowość w modzie - czarna toaleta.

Wskazówki dotyczące umywalki w toalecie dla gości

Jeśli masz toaletę gościnną przypominającą wąż, typową dla starych budynków, umywalka automatycznie będzie o rozmiar mniejsza niż w pokoju kwadratowym. Najmniejsze umywalki zaczynają się od szerokości 35 centymetrów, wiele ma 40 centymetrów. Umywalki są praktyczne w przypadku małych toalet dla gości, tj. umywalek, które mają już szafkę od producenta lub umywalek, które można wbudować w mebel. Inną opcją jest przymocowanie drewnianej deski do ściany i umieszczenie na niej małego, okrągłego lub w kształcie łezki zlewu.
Jeśli podoba Ci się bardziej nietuzinkowy lub chcesz wyrazić pewien styl życia, możesz również wykonać zlew lub zlecić go z drewna. Ale wszystko inne w toalecie dla gości kręci się wokół wyjątkowej umywalki i musi być dyskretne.
Po znalezieniu odpowiedniego modelu nadal ważne jest, aby zamontować umywalkę na odpowiedniej wysokości.

Kup teraz toaletkę na Amazon.

Zdjęcie: Alpenberger

Na co należy uważać w toalecie dla gości??

Toaleta myjąca, toaleta bez kołnierza, toaleta stojąca lub podwieszana: niezależnie od kształtu toalety dla gości, upewnij się, że wymiary są prawidłowe i naprawdę pasuje tam, gdzie chcesz. Bardzo kanciaste modele toalet mogą być nieodpowiednie do wąskich pomieszczeń. Toaleta może wtedy wyglądać na zaklinowaną między ścianami. Lub nawet okrada miejsce na uchwyt na papier toaletowy. W przypadku bardzo małej toalety gościnnej bardziej wskazane jest zamontowanie nieco węższej toalety na ścianie i nie wybieranie modelu stojącego. Twój wzrost powinien być ważnym kryterium wysokości montażu. 
Dodatkowo toaleta i umywalka powinny być tego samego producenta, w miarę możliwości z tej samej linii produkcyjnej, aby uniknąć różnych odcieni materiału. Niewielkie różnice są od razu zauważalne, szczególnie w przypadku białej ceramiki.
Wskazówka: Jeśli zdecydowałeś się na nieco bardziej nietypowy kształt pokrywy toalety, lepiej kupić dwie jednocześnie. Kto wie, czy za kilka lat formularz będzie nadal dostępny?. 

Wybierz toaletę i umywalkę tego samego producenta, aby nie było różnic kolorystycznych. 

Czy w toalecie dla gości może być jeszcze prysznic??

Od toalety dla gości do łazienki dla gości - modernizacja kończy się prysznicem, z którego korzysta również Twoja rodzina, ponieważ drugi prysznic może skutecznie zmniejszyć poranny stres w łazience.  Toalety dla gości w starych budynkach zwykle nie zapewniają możliwości zainstalowania prysznica. Często rozwiązaniem jest: brak zasłony prysznicowej, brak kabiny prysznicowej. Prysznic w strefie oznaczonej kolorami, a łazienka jest również podlewana. W zależności od warunków przestrzennych prosta szklana ściana mocowana do podłogi może pełnić rolę osłony przeciwbryzgowej.

W przeciwieństwie do tego, wielu producentów domów planuje prysznic w toalecie dla gości podczas pobierania próbek. Oczywiście toaleta dla gości musi być wtedy wystarczająco duża, aby pomieścić kabinę prysznicową o wymiarach 60 cm x 70 cm.

Może zainteresuje Cię także to Sypialnia Pokój gościnny: Tak będzie zachęcająco Łazienka Mała łazienka: 15 pomysłów na umeblowanie, gdy jest mało miejsca Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Czyszczenie toalety: To dziecinnie proste dzięki tym domowym środkom

Właściwa armatura do toalety dla gości

Armatura w toalecie dla gości jest podyktowana wielkością i kształtem umywalki. Na przykład, jeśli masz umywalkę w kształcie łzy bez otworu na baterię, możesz zamontować wysoką baterię z przedłużoną podstawą i baterią stojącą bezpośrednio na drewnianej desce - lub osobno na ścianie. Jeśli masz małą, klasyczną umywalkę, wybierzesz małą baterię.
To, czy zamontujesz klamkę z baterią, którą można obsługiwać jedną ręką, czy też tak zwaną baterię dwuuchwytową, czyli małe okrągłe „kwiatki” po lewej i prawej stronie baterii, zależy od Twojego gustu i do pewnego stopnia na przestrzeni. Do umywalki o szerokości 35 cm lepiej pasuje dźwignia, którą wyciągasz do góry i zostawia miejsce na dozownik mydła przy kranie. 
Pomysł na toaletę dla gości: Niewielkim wysiłkiem i stosunkowo niedrogo, akcenty kolorystyczne można ustawić wybierając np. kran, spłuczkę toaletową, pokrywę toalety, uchwyt na szczotkę toaletową i papier toaletowy w tym samym kolorze w całkowicie białym pomieszczeniu.

Do toalety dla gości często wybierany jest nowoczesny kran z wodospadem. Tutaj możesz zamówić model Homelody bezpośrednio z Amazon.

Zdjęcie: Amazon / Homelody

Pomysły na dekorację toalety dla gości

Toaleta dla gości jest ustawiona, brakuje tylko elementów wykończeniowych: przezroczystych zasłon lub tworzącej prywatność folii samoprzylepnej na okno, dozownika mydła lub mydelniczki i ręczników w odpowiednim, jasnym kolorze, tworzą piękne akcenty dla oka. Przy umywalce postaw dodatkowy wieszak na ręczniki – modne są drabinki lub pojedyncze, wysokie krzesełka. 
W małej toalecie dla gości lepiej zawiesić podłużne lustro nad umywalką zamiast kwadratowego. Wskazane jest umieszczenie lampy z ciepłym światłem obok lub nad nią.
Nie zapomnij też o ścianach toalety dla gości: w pokojach z długimi wężami sprawdza się linia rozciągnięta wzdłuż ściany, do której możesz dołączyć kilka zdjęć ze spinaczami do bielizny. I na koniec: jak powinna pachnieć toaleta dla gości? Jak las czy wanilia? Jak owoce cytrusowe? Do dekoracji używaj szklanych butelek wielokrotnego użytku lub świec zapachowych.

Do toalety dla gości często wybierany jest nowoczesny kran z wodospadem. Tutaj możesz zamówić model Homelody bezpośrednio z Amazon.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here