Przywróć bezpieczeństwo elektryczne w przypadku powodzi”,

Ulewne deszcze i burze w Niemczech coraz częściej powodują powodzie i powodzie. Po wypompowaniu wody z piwnic i domów rozpoczynają się prace porządkowe i naprawcze. Uszkodzenia muru i samego budynku są zwykle widoczne od razu. Z drugiej strony ukryte jest uszkodzenie instalacji elektrycznej domu. Z tego powodu po wstępnym oczyszczeniu należy sprawdzić instalację i w razie potrzeby naprawić.
W przypadku powodzi dostawcy energii mogą na pewien czas zawiesić zasilanie w dotkniętych obszarach w celu zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego. Powód: powodzie są traktowane jako zdarzenie siły wyższej. Ogólny obowiązek dostarczania energii elektrycznej przez dostawcę energii nie ma już zastosowania. Ma to na celu uniknięcie zwarć i porażenia prądem w zalanych budynkach.

Uwaga!

Zalane instalacje elektryczne stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Istnieje ryzyko porażenia prądem m.in. w pobliżu domowych skrzynek przyłączeniowych, głównych rozdzielaczy i systemów pomiarowych.

Bezpieczeństwo elektryczne: jak prawidłowo zareagować po powodzi?

Jeśli piwnica jest pod wodą, upewnij się, że wszystkie instalacje elektryczne są wyłączone przed wejściem do niej. Ponieważ teraz urządzenia ochronne, które chronią Cię przed uderzeniem, nie są już aktywne. Stały się one nieskuteczne przez kontakt z wodą. Zlecić wyłączenie systemów wyspecjalizowanej firmie elektrycznej lub dostawcy energii.
Jeśli skończyła się woda, a instalacja elektryczna jest wyłączona, specjalistyczna firma najpierw sprawdza bezpieczeństwo elektryczne. W razie potrzeby przejmie naprawę i przywróci instalację elektryczną do eksploatacji. Jeśli posiadasz instalację fotowoltaiczną, to również trzeba ją odpowiednio wyłączyć i sprawdzić. Dopóki system nadal działa, nie wolno wchodzić do zalanych pomieszczeń, jeśli falownik i połączenie z siecią energetyczną znajdują się w zalanych obszarach.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Wiedza o nieruchomościach Powodzie: w jakich przypadkach opłaca się ubezpieczenie Planowanie budowy Najważniejsze środki ochrony przed powodziami Zrób to sam i napraw Uszczelnianie i osuszanie piwnic: Tak to się robi

Czego nie wolno robić w żadnych okolicznościach

Nie sprawdzaj samodzielnie bezpieczeństwa elektrycznego po powodzi. Pozostaw pracę przeszkolonym specjalistom. Włącz również sprzęt AGD, który nie jest zamoczony, bez uprzedniego wysuszenia i całkowitego ich oczyszczenia. Tutaj również powinieneś zlecić profesjonalne sprawdzenie urządzeń. Zawsze istnieje ryzyko porażenia prądem. Ponadto urządzenie gospodarstwa domowego może się zepsuć, jeśli nie zostanie sprawdzone.

Bezpieczeństwo elektryczne: jak zapobiegać uszkodzeniom

W przypadku zagrożenia zalaniem należy odpowiednio zaplanować i zabezpieczyć instalację elektryczną, aby zapewnić bezpieczeństwo elektryczne w sytuacji awaryjnej. Aby to zrobić, zainstaluj skrzynkę przyłączeniową domu i główny rozdzielacz na podniesionej pozycji. To co najmniej pół metra powyżej przewidywanej stuletniej wysokości powodzi. Wcześniej skoordynuj instalację z dostawcą energii.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here