Energetyczna renowacja stała się jeszcze bardziej opłacalna w 2020 roku ”,

Ochrona klimatu dotyczy wszystkich. Ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić, gdy trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni. Wtedy nawet bardzo ekologicznie nastawieni ludzie mogą zacząć się zastanawiać. Od 2020 roku rząd federalny dostarcza im nie tylko dodatkowych argumentów, aby wreszcie zająć się planowaną od dawna izolacją termiczną, wymianą okien czy renowacją starych budynków: specjalistyczny portal renovier.Firma de zaktualizowała zakres swoich usług i wyjaśniła możliwości, jakie nowy pakiet ochrony klimatu otwiera przed energooszczędną renowacją.

Renowacja teraz oznacza oszczędność pieniędzy i energii

Lepsze jest wrogiem dobrego: na przykład, jeśli programy państwowego banku rozwoju KfW były już atrakcyjne dla działań na rzecz renowacji energii, to w 2020 r. zostały ponownie znacznie ulepszone. Pożyczka niskooprocentowana – z historycznie niskimi stopami procentowymi! - może teraz mieć np. wysokość 120.000 zamiast 100.Można ubiegać się o 000 euro. W tym samym czasie część dopłat do spłaty została znacznie zwiększona. Dodatkowo wprowadzono premię podatkową, która obowiązuje do końca 2029 roku. Oznacza to, że do 20 procent inwestycji można odliczyć od podatku. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że tych dwóch nie można łączyć.

Remont: dotacje lub ulgi podatkowe

Renowacja.de oferuje wiele innych przydatnych informacji na temat Twojego projektu modernizacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o technologię ogrzewania regeneracyjnego, zalety i wady różnych materiałów izolacyjnych, czy o zakup systemu fotowoltaicznego: planowanie na przyszłość to połowa sukcesu. Ponadto warto zostać stałym gościem naszego portalu serwisowego: Z nami dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o aktualnej sytuacji finansowania. Listy kontrolne i bezpłatne e-booki do pobrania uzupełniają naszą ofertę. Spójrz, czekamy na Ciebie!

Dotacje lub premia podatkowa: najlepsze rozwiązanie można obliczyć

Powiązane linki:

  • Przegląd możliwości finansowania
  • Przegląd finansowania renowacji starych budynków

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here