Jak pozbyć się starego zbiornika oleju ”,

Pozbywając się starego zbiornika na olej, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach, ponieważ nie jest to całkowicie bezpieczne. Zaledwie kilka kropel oleju opałowego może zanieczyścić kilkaset litrów wody pitnej – tu musi pracować specjalistyczna firma! Aby zapewnić, że podczas demontażu zbiornika środowisko lub przyroda nie są zagrożone, istnieją przepisy ustawowe określone w ustawie o gospodarce wodnej lub w skrócie WHG oraz w rozporządzeniu w sprawie systemów postępowania z substancjami niebezpiecznymi dla wody (VAwS). Specjalistyczne firmy znają te zasady i odpowiednio utylizują zbiornik oleju.

Gdzie należy złożyć wniosek o utylizację??

Likwidacji zbiornika oleju nie może przejąć żaden rzemieślnik. Tylko wykwalifikowani instalatorzy mogą wykonywać to zadanie specjalne. Najlepiej dowiedzieć się o tym więcej u hydraulika na miejscu lub bezpośrednio w biurze gospodarki wodnej. Nasza wskazówka: zdobądź kilka ofert i porównaj je ze sobą.

Utylizacja krok po kroku

Jeśli zdecydowałeś się na utylizację starego zbiornika oleju, proces przebiega w następujący sposób:
Specjalista ds. ogrzewania najpierw odłączy połączenie między rzeczywistym kotłem a zbiornikiem oleju i usunie rury. Ten pierwszy krok nazywa się „zamknięciem”. Jeśli zbiornik nie jest pusty, specjalista wypompuje pozostały olej opałowy. Sytuacja jest inna z tzw. warstwą szlamu, która mogła powstać na dnie zbiornika oleju. Należy go również wypompować, a następnie zutylizować oddzielnie od zbiornika.
Po opróżnieniu zbiornika oleju można go zdemontować. Zbiornik jest profesjonalnie demontowany poprzez pocięcie, a następnie wywiezienie poszczególnych części na składowisko. Specjalistyczna firma również bierze na siebie tę część. Dobrze wiedzieć: w większości przypadków profesjonalista nie tylko usuwa stary zbiornik oleju, ale także bezpośrednio instaluje nową grzałkę.
Nawiasem mówiąc, utylizacja jest również sprawdzana. Urząd Gospodarki Wodnej musi być poinformowany o procesie, a także wymaga pisemnego dowodu.

Kroki w skrócie:

  1. Zmierz poziom oleju
  2. Wypompuj pozostały olej
  3. Wyczyść zbiornik oleju
  4. Zdemontuj zbiornik oleju
  5. Zutylizuj zbiornik oleju w częściach

Tak wysoki jest koszt

Koszty utylizacji starego zbiornika oleju zależą od wielkości, materiału, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia i poziomu napełnienia. Cena waha się od 500 euro do około 2.000 euro.

Alternatywy dla oleju opałowego

Ogrzewanie olejem opałowym stało się w Niemczech dość drogie. Alternatywą dla tego typu ogrzewania jest ogrzewanie energią odnawialną np. pelletem lub instalacja ogrzewania gazowego.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here