Zamek do drzwi Eqiva z Bluetooth: Jak dobry jest zwycięzca testu??

Korzystanie z zamka drzwi Eqiva z czytnikiem linii papilarnych ekey uno

Pomysł otwierania drzwi przez aplikację brzmi praktycznie. Otwieranie odciskiem palca jest jeszcze łatwiejsze, szczególnie dla dzieci bez smartfona. Dlatego eQ-3 i ekey połączyły siły. Napęd zamka do drzwi Eqiva Bluetooth i skaner linii papilarnych ekey uno mówią tym samym językiem radiowym i współpracują ze sobą płynnie. W tym miejscu można nauczyć do 20 „palców”, które mogą otwierać drzwi o dowolnej porze lub w określony dzień tygodnia. Ale ten bezkluczowy luksus nie jest okazją. Pakiet kosztuje 325 euro.
 

W połączeniu z ekey uno zamek Eqiva można również otworzyć za dotknięciem palca. Tutaj możesz zamówić pakiet z Amazon.

Zdjęcie: ekey

Tak wygląda zamek Eqiva w aktualnych testach

Operator zamka drzwi Eqiva firmy eQ-3 nie jest produktem zupełnie nowym. Blokada Bluetooth jest dostępna na rynku od 2016 roku i od tego czasu była w praktycznych testach z niektórymi magazynami i użytkownikami końcowymi, w 2020 roku nawet z Stiftung Warentest.

Przegląd wyników testów zamka do drzwi Eqiva

 • Stiftung Warentest: Wynik testu "dobry" (ocena 2.1 / stan 10/2020)
 • łączyć.de: Wynik testu "zadowalający" (stan 6/2018)
 • test techniczny.organizacja: Wynik testu "dobry" (5/5 gwiazdek z 85%, stan na 11/2017)
 • Amazonka.de: 4,1 / 5 gwiazdek (ponad 450 ocen, stan na 11/2020)

Zalety i wady zamka do drzwi Eqiva Bluetooth

zalety wady
łatwy montaż i uruchomienie brak automatycznego otwierania przy zbliżaniu się z
smartfon / brak geofencing
Żywotność baterii 1 rok brak integracji z systemem inteligentnego domu
możliwy
niezawodne i bezpieczniejsze zamykanie
i otwórz przez aplikację
brak możliwości połączenia z asystentem głosowym
intuicyjna aplikacja niemożliwa zdalna obsługa
Możliwość rozbudowy o
Skaner linii papilarnych ekey uno
Zamek czasami otwiera się trochę wolno
(więcej niż 2 sekundy)

Referencje i oceny zamka do drzwi Eqiva

 •   „Moje pierwsze wrażenie jest takie, że połączenie Bluetooth powinno zostać nawiązane szybciej. To nie jest szybkie. Zauważyłem również, że kiedy drzwi są otwarte, "zatrzask" drzwi trwa dłużej (sugestia 2 sek.) powinien być otwarty."(ocena Amazon)
 • „Właściwie 5 gwiazdek, ponieważ stosunek ceny do wydajności jest po prostu świetny, ale nadal wybiorę jedną, ponieważ uważałbym, że jest jeszcze lepiej, gdyby była funkcja zbliżeniowa i nie trzeba było wyciągać telefonu komórkowego z telefonu kieszeń do otwierania drzwi."(ocena Amazon)
 • "[

  ..

  Potem jest bardzo łatwa instalacja i dobra aplikacja. Cena 70 euro jest również bardzo uczciwa za to, co jest w ofercie! Krótko mówiąc, kciuki w górę dla inteligentnego napędu zamka drzwi Eqiva Bluetooth."(Test techniczny.organizacja)

Napęd zamka drzwi Eqiva w porównaniu z Hörmann i Nuki

Nazwa modelu Kontrola aplikacji Pilot radiowy Asystent głosowy Kontrola czasu Operacja od
Zdalny (Wi-Fi) Stiftung Warentest
(Notatka 10/2020) Ocena Amazon Cena (w przybliżeniu)
Eqiva Hörmann SmartKey Inteligentny zamek Nuki 2.0
tak tak tak
tak tak tak
nie nie tak (Alexa,
Asystent Google,
Apple HomeKit)
tak nie tak
nie tak (tylko z dopłatą
Brama BiSecur)
tak (tylko z dopłatą
Most Nuki)
2.1 (zwycięzca testu) 2,2 2,2
4,1 / 5 (470+
Opinie)
4,4 / 5 (2.600+
Opinie)
4,2 / 5 (1.600+
Opinie)
80 euro 209 euro 200 euro

Zamów teraz zwycięzcę testu Eqiva Bluetooth z eQ-3 od Amazon.

Zdjęcie: eQ-3

Inteligentne zamki do drzwi przetestowane przez Stiftung Warentest

Stiftung Warentest przetestował dziesięć inteligentnych zamków do drzwi w 2020 r. – ogólnie rzecz biorąc, instytut konsumencki był bardzo zadowolony z jakości zamków do drzwi Bluetooth i siedem razy przyznał ogólną ocenę „dobrą”, w tym zwycięski zamek do drzwi Eqiva (klasa 2.1). Jury rekomenduje jednak stosowanie szczególnie bezpiecznego, tj. długiego hasła do zamków do drzwi z połączeniem WiFi, takich jak zamek do drzwi Nuki z Nuki-Bridge, w celu odmowy dostępu hakerom.

Kategorie testowe: "Bez wkładki bębenkowej" i "Z wkładką bębenkową "

Trzy z testowanych zamków drzwi nie mogą być po prostu zainstalowane w istniejącym cylindrze zamka, ale są dostarczane z własnym cylindrem. Dwa z tych modeli z dodatkową wkładką całkowicie zawiodły pod względem bezpieczeństwa, ponieważ wejście przez profesjonalną manipulację było również możliwe bez aplikacji lub klucza. Ponieważ zamek do drzwi Eqiva nie działa ani z siecią WLAN, ani z nowym cylindrem blokującym, wypadł na szczycie kategorii bezpieczeństwa i ogólnej oceny z „dobrym ”.

Z czym kompatybilny jest zamek do drzwi Eqiva??

eQ-3 jest firmą stojącą za systemem inteligentnego domu Homematic IP. Niestety zamek do drzwi nie jest kompatybilny z systemem tej samej firmy. Rozszerzeniami, które są obecnie możliwe, można zarządzać:

 • Termostat grzejnikowy Eqiva
 • ekey uno
Może zainteresować Cię także Porady dla gospodarstw domowych Czujniki dymu w wielkim teście w 2021 r.: Oto zwycięzcy testu House & Technology Kamery nadzoru w teście 2021: Przegląd kamer WLAN House & Technology Qivicon / Magenta: System Smart Home firmy Telekom w test 2021

Jaka jest najlepsza alternatywa dla zamka do drzwi Eqiva Bluetooth??

Jeśli podoba Ci się mądrzejszy, możesz jeździć lepiej dzięki drugiemu zamkowi Stiftung Warentest: Nuki Smart Lock. Z ogólną oceną 2,2 traci tylko 0,1 punktu do zwycięzcy testu, a nawet świeci z 1,5 w zakresie montażu i uruchomienia. Blokada Bluetooth jest obsługiwana przez Wi-Fi za pośrednictwem odpowiedniego mostka Nuki i może być następnie zintegrowana z wieloma systemami inteligentnego domu, w tym Apple HomeKit, Magenta, Homee, Homey i Ring. To, czego wielu użytkownikom brakuje w Eqiva, jest tutaj zintegrowane: Nuki otwiera się automatycznie dla rezydenta, gdy wraca do domu i zamyka się za nim.
Jeśli nie boisz się wymiany wkładki bębenkowej, przyjrzyj się bliżej nowemu zamkowi Linus Smart Lock firmy Yale. Następca Yale ENTR zdobył nagrodę Red Dot Award w kategorii Smart Products i można go nawet otworzyć za pomocą Apple Watch. Więcej alternatyw można znaleźć w naszym porównaniu testowym napędów do elektronicznego zamka drzwi.

Yale jest znane z wysokiej jakości systemów zamykania. Zamów teraz nowy Linus Smart Lock w Amazon za 250 euro.

Zdjęcie: Yale

Wniosek: kup lub nie kup zamka do drzwi Eqiva Bluetooth?

Każdy, kto wcześniej miał obawy związane z bezpieczeństwem inteligentnych napędów do zamków drzwi, może zasnąć z modelem eQ-3. Jeśli jednak oczekujesz high-tech za 80 euro, będziesz rozczarowany. Inteligentne funkcje, takie jak otwieranie podczas zbliżania się, nie są dostępne dla użytkownika. Połączenie Bluetooth zwykle zajmuje kilka sekund, więc na wejście czeka się z pełną torbą na zakupy w jednej ręce i smartfonem w drugiej. Oto, co zgłaszają niektórzy długoterminowi użytkownicy. Byłoby interesujące, gdyby Stiftung Warentest zwrócił uwagę na czas reakcji zamków. Ale nie jest to wspomniane w teście.
Inteligentny zamek do drzwi eQ-3 znów staje się naprawdę interesujący, jeśli jesteś zainteresowany dostępem za pośrednictwem czujnika linii papilarnych ekey uno. Jednak jedna z głównych zalet Eqiva nie jest już dostępna: niska cena. Zamek plus czujnik kosztują razem około 325 euro.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here