„Meals on Wheels ”: Dostarcz jedzenie do domu”,

Obecnie w każdej większej społeczności istnieją dostawcy usług dostarczania posiłków. Około 2.000 usług dostawczych jest obsługiwanych w Niemczech przez organizacje charytatywne, organizacje non-profit i prywatnych dostawców. Główny nacisk kładziony jest na dostarczanie klientom, którzy tymczasowo lub na stałe nie mogą lub nie chcą samodzielnie gotować. Dostawa ułatwia również rozważenie dobrej, zbilansowanej podaży składników odżywczych i przestrzegania specjalnych wymagań żywieniowych (dla diabetyków, diety bezlaktozowe i bezglutenowe, pokarmy lekkie i inne).
Istnieją różnice w różnorodności dostawców regionalnych. Niektórzy dostawcy dostarczają podgrzane i gotowane posiłki gotowe, inni korzystają z lokalnych dużych kuchni do przygotowywania posiłków, a inni pracują z własnymi kuchniami, które przygotowują jedzenie ze świeżych składników, a następnie dostarczają je przez zespół dostawczy. W zależności od obszaru dostaw dostawcy, dostawa może wiązać się również z ograniczeniami ze względu na transport. Niektórzy usługodawcy dostarczają posiłki gotowe do spożycia, inni tylko wstępnie ugotowane, co oznacza, że ​​jedzenie należy krótko podgrzać w kuchence mikrofalowej lub piekarniku.

Który dostawca jest właściwy? Możesz zadać te pytania

Aby znaleźć odpowiedniego dostawcę „Meals on Wheels ” należy zadać ważne pytania we wstępnej dyskusji:
 

  • Jakie są koszty za menu? Czy koszty dostawy są wliczone??
  • Jak długi jest okres umowy lub okres wypowiedzenia?
  • Jak zmienna jest dostawa? Dni tygodnia można dowolnie wybierać?
  • Dostawy realizowane są również w weekendy?
  • Czy są plany tygodniowe lub miesięczne?? Jedno lub więcej dań do wyboru?
  • Jak odbywa się przygotowanie? Czy są gotowe posiłki czy świeża żywność??
  • Jakie cechy żywieniowe mogą być spełnione (np. karmy dietetyczne, lekkie, bezlaktozowe, bezglutenowe, cukrzycowe, małe porcje, wegetariańskie, niskosolne, puree)?
  • Czy posiłek jest dostarczany na ciepło, czy trzeba go podgrzać??
  • Czy są codzienne dostawy lub tace menu przez kilka dni (np. mrożonki do podgrzania)?

Dowiedz się o wartościach empirycznych dostawców regionalnych w znajomych i znajomych-
Kreis oraz wyniki testów neutralnych testerów produktów, którzy regularnie oferują produkty ponadregionalne
Zbadaj usługi dostawy dla seniorów.

Ulga dzięki oszczędności czasu i bezpieczeństwu

Największą zaletą korzystania z „posiłków na kółkach” jest oszczędność czasu. Niezbędne zakupy są zmniejszone, a wysiłek związany z przygotowaniem dań nie jest już konieczny lub znacznie zmniejszony poprzez podgrzanie dostarczonego menu. Niemniej jednak, ze względu na wybór dań, które są zwykle dostępne, dieta pozostaje zróżnicowana.
Uwzględnienie potrzeb żywieniowych jest zawarte w jadłospisie wielu dostawców, co ułatwia zróżnicowaną i smaczną dietę ze specjalnymi wymaganiami. W ten sposób unikasz również niedożywienia i niedożywienia, które mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowia. W związku z tym należy wyraźnie porozmawiać z dostawcą o wyborze jego produktów, ponieważ gotowe posiłki mogą czasami zawierać zbyt dużo tłuszczów, soli lub konserwantów, które nie tylko wpływają na wygląd lub smak żywności.
Dodatkowo stosowanie „posiłków na kółkach” wnosi większe bezpieczeństwo w codzienne życie. Zmniejsza się ryzyko zranienia podczas używania ostrych noży, ciężkich garnków lub kuchenki podczas przygotowywania potraw. Nie ma też ryzyka zapomnienia o wyłączeniu kuchenki. Z tej ochrony korzystają na przykład seniorzy z demencją, ograniczoną mobilnością i zaburzeniami koordynacji.

Opcje dla „Posiłki na kółkach”
Wielu dostawców pozostawia Ci indywidualny wybór, czy chcesz jechać codziennie, czy w określone dni
otrzymuj swoje menu dostarczane co tydzień. Zapytaj odpowiednio o ten, który najbardziej Ci odpowiada
Opcje.

Warte dostawy?? Koszty "posiłki na kółkach"

Na pierwszy rzut oka regularne dostarczanie jedzenia za pośrednictwem firmy kurierskiej może być postrzegane jako bardzo kosztowne. W zależności od dostawcy ceny klasycznego dania głównego zaczynają się od około 5,00 euro, a specjalne potrawy zaczynają się od 7,00 euro do 7,50 euro. Jednak ceny zazwyczaj zawierają już dostawę.

Samopłatność lub przejęcie kosztów?

Klient tj. senior lub bliscy muszą zapłacić za usługę dostawy „Meals on Wheels”. Wyjątki istnieją tylko wtedy, gdy występuje tak zwany "dodatkowy wymóg" zgodnie z paragrafem 5 § 30 SGB XII. Dotyczy to osób, które mają ograniczenia związane z wiekiem lub chorobą, są niepełnosprawne lub nie mogą sobie pozwolić na koszty uniknięcia niedożywienia – zwłaszcza jeśli mają indywidualne potrzeby żywieniowe.
W ramach uprawnienia do podstawowego zabezpieczenia na starość można złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów do właściwego urzędu opieki społecznej i/lub urzędu zabezpieczenia podstawowego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie lekarskie stwierdzające diagnozę i powód, dla którego dana osoba nie może samodzielnie przygotowywać ciepłych posiłków, aby uzasadnić potrzebę.
Zatwierdzenie dopłat do kosztów zależy od indywidualnej sytuacji i kraju związkowego. Przy podejmowaniu decyzji odpowiedzialni urzędnicy podejmują indywidualne decyzje, z których nie można wywodzić żadnych ogólnych roszczeń. Przed zleceniem dostawy należy dowiedzieć się w swoim zakładzie opieki społecznej i/lub podstawowej ochrony, czy i na jakich warunkach można otrzymać dotację na "posiłki na kółkach".

Posiłki na kółkach: dowóz lub pomoc domowa?
Ubezpieczenie pielęgnacyjne nie oferuje dofinansowania do dostawy za pośrednictwem usług dostawy menu. Czy prośba o?
Odmowa zwrotu kosztów przez odpowiedzialny urząd opieki społecznej i/lub podstawowy urząd bezpieczeństwa, może zostać udzielona-
w przypadku przejęcia kosztów pomocy domowej przez ubezpieczenie pielęgnacyjne
Wola. Pomoc w zakresie prac domowych może być postrzegana jako opieka rzeczowa
lub sfinansuj z kwoty ulgi. Zadania pomocy domowej przebiegają w zależności od jednostki
Konsultacja z asystentem w sprawie zaopatrzenia w świeże posiłki.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here