Projektowanie jadalni: praktyczne wskazówki i inspiracje”,

Niezależnie od tego, czy chcesz umieścić jadalnię w oddzielnym pomieszczeniu, czy zaprojektować ją jako część otwartej, przestronnej części dziennej, jest to dość kluczowe pytanie, które musisz wyjaśnić dla siebie. Idealnie przed procesem projektowania. Ponieważ ta decyzja ma ogromny wpływ na to, jak architekt planuje Twój dom. Niezależnie od tego, do podjęcia jest jeszcze kilka decyzji, ponieważ wyposażenie jadalni czy jadalni również odgrywa rolę w tym, jak żyjemy razem.

1. Wskazówka: zaplanuj ważną technologię w jadalni

Elektryczny 
Wyloty światła nad stołem są obowiązkowe, aby zapewnić dobre oświetlenie powierzchni stołu.
Może to być jeden wylot na środku lub kilka rozmieszczonych na całej długości stołu. Pozycja powinna znajdować się w
Planowanie realizacji do ustalenia. W przeciwnym razie z betonowym sufitem będzie to skomplikowane i kosztowne
Doposażenie w wylot światła. Chcesz głośniki w suficie czy na ścianie?,
to również powinno być rozstrzygnięte wcześnie. Muzyka najprawdopodobniej trafi do pudełka przez WiFi,
jednak głośnik potrzebuje prądu. Gniazda do lamp podłogowych, komputerów i odkurzaczy powinny być
być wystarczająco dostępnym w pokoju. Gniazdko LAN w bezpośrednim sąsiedztwie stołu zapewnia
bardziej stabilna linia danych niż WLAN.
oświetlenie 
W wielu przypadkach jadalnia wychodzi na ogród lub balkon i nie jest niczym niezwykłym przejście stąd
drzwi przesuwne na zewnątrz. Dzięki temu do pomieszczenia dostanie się wystarczająca ilość światła. Jeśli pokój jest na rogu,
wąski pasek światła mógłby również zapewnić ciekawe doświetlenie pomieszczenia.
Posadzka 
Podłoga powinna być łatwa w pielęgnacji, a jednocześnie wytrzymała. Idealna jest podłoga drewniana lub wyłożona kafelkami.

2. Wskazówka: dostosuj stół w jadalni do swoich potrzeb

Wybierz stół jadalny, który pasuje do wielkości Twojej głównej rodziny. Nie bez względu na to, czy masz dużą imprezę dwa, czy trzy razy w roku. Jeśli stół jest rozkładany, możesz łatwo zmienić jego rozmiar. W przeciwnym razie możesz zadowolić się stołem, który tam postawisz. Większość gospodarstw domowych ma prostokątne stoły. Czy kiedykolwiek myślałeś o okrągłym stole?? Okrągły dla czterech do sześciu osób wygląda elegancko, wszyscy siedzą razem jak równi i mogą ze sobą dobrze rozmawiać.
 

Wymiary stołu do jadalni

Jak długi i szeroki powinien być optymalny stół do jadalni?? Jeśli interesuje Cię okrągły stół, powinien mieć co najmniej 120 centymetrów średnicy dla sześciu osób. Jak mierzone jest zapotrzebowanie na miejsce?? Przy szerokości 50 centymetrów na osobę siedzisz blisko siebie, a przy szerokości 70 centymetrów masz dużą swobodę ruchów. Szerokość stołu powinna wynosić od 80 do 100 centymetrów. Im szerszy, tym więcej miejsca pośrodku masz na dekoracje stołu, garnki lub butelki wina. Idealna wysokość stołu do jadalni to 76 centymetrów. Za krzesłami powinno być około 75 centymetrów swobody ruchu. Szklany stół lub stół z kamienną powierzchnią może szybko ostygnąć na nadgarstkach i przedramionach, a naczynia, takie jak szklanki, wydają na nich głośne dźwięki. 

Kup teraz stół do jadalni na Amazon.

Zdjęcie: Gozos

3. Wskazówka: krzesła do jadalni nie powinny tylko ładnie wyglądać

Przy projektowaniu jadalni obowiązują złote zasady dotyczące miejsc siedzących? Nie, nie prawda. Jeśli lubisz dłużej siedzieć przy stole, warto pomyśleć o podłokietnikach i wyższym oparciu. W takim przypadku krzesło również powinno być tapicerowane. Pamiętaj jednak, że krzesło powinno wsunąć się pod stół mimo podłokietnika i jest trochę szersze. Tapicerka, niezależnie od tego, czy jest to tkanina czy skóra, czasami ma bardzo wyrazisty efekt kolorystyczny i powinna reagować na kolory w pomieszczeniu. Może to być celowo wybrany kontrast lub może być bardziej powściągliwy. Jeśli jest mało miejsca, ławka naścienna lub nawet ławka narożna może pomóc zaoszczędzić miejsce. Ławka bez oparcia jest raczej niewygodna na dłuższą metę. 

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Umeblowanie Zapraszająca jadalnia: 10 pomysłów na aranżację ścian Trendy w mieszkaniu Projektowanie jadalni: Praktyczne wskazówki i inspiracje Trendy w mieszkaniu Style umeblowania: który Ci odpowiada? - Przystąpić do egzaminu!

4. Wskazówka: zaprojektuj oświetlenie w jadalni

W najlepszym przypadku w jadalni są trzy źródła światła. Lampa bezpośrednio nad stołem: czy pojedyncze lampy, czy lampa liniowa to kwestia gustu. W każdym razie światła powinny być nieoślepiające i nie powinny znajdować się wyżej niż 60 centymetrów nad powierzchnią stołu. Jeśli źródło światła jest ściemniane, możesz stworzyć różne nastroje świetlne - upewnij się, że źródło światła nadaje się do ściemniania. Dodatkowo powinno być podświetlenie. Mogą to być kinkiety lub pośrednie światło ze szczeliny cienia na suficie. Lampa podłogowa może zapewnić dodatkową atmosferę w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o barwę światła, należy wybrać ciepłą biel. Jest to dla nas przyjemne i sprawia, że ​​pokój jest przytulny.

Kup teraz lampę wiszącą do jadalni na Amazon.

Zdjęcie: Antena

5. Wskazówka: wyposaż jadalnię w odpowiednie meble

Praktyczne może być zaplanowanie kredensu, w którym „dobre” naczynia i sztućce można schować lub znaleźć swoje miejsce obrusy, świece i wazony. Powierzchnia do przechowywania jest idealna do dekoracji sezonowych lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania, jeśli na stole nie ma już miejsca. W przypadku otwartego planu pomieszczenia można optycznie oddzielić od siebie szafkami lub półkami. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, wygodny fotel z bocznym stolikiem i własną lampą ścienną może pomóc rozluźnić nieco sztywny porządek.

Uruchom galerię zdjęć 5 Pokaż wszystko

Stół „Halmstad” jest również dostępny w wersji wysuwanej, oczywiście równie atrakcyjny z dębowym blatem i rozkloszowanymi metalowymi nogami. dł. 220 x szer. 100 cm, od 949 U. Krzesła tapicerowane w romby w różnych kolorach w cenie 179 €, www.xooon.de

Zdjęcie: djd / Xooon / Habufa Meubelen B. V.

Laminowana powierzchnia jest łatwa w pielęgnacji, dzięki czemu stół idealnie nadaje się do jadalni. Z przeszklonymi nóżkami dębowymi, wys. 76 x 120 cm, ok. € 880. Dopasowane do wdzięcznego konturu: krzesła z metalową ramą, każde ok. 219 €.

Zdjęcie: Huebsch Interior

Wszechstronny składany stół sprawdza się również na małej przestrzeni i na kawę w międzyczasie. Z talerzem bambusowym, dł. 74 –138 x szer. 80 cm, na ok. 180 €,

Zdjęcie: Ikea

Nie doświadczysz nerwowego ślizgania się na takich tapicerowanych krzesłach, są na to po prostu zbyt wygodne! Jedyną ważną rzeczą jest to, że podłokietniki muszą być niżej niż blat stołu. W różnych kolorach, każdy € 139. Stół do jadalni z olejowanego dębu, dł. 180 x szer. 90 cm, 399 €, www.umeblowanie pierścionka partnera.de

Zdjęcie: pierścień partnera wyposażenia

Aluminiowe krzesła autorstwa angielskiego projektanta Jaspera Morrisona można układać w stosy i można je łączyć z doskonałym kolorem. A co najlepsze: ponieważ nadaje się również na zewnątrz, latem można spacerować po balkonie lub w ogrodzie. Za każde ok. 322 € od Magis, m.in. B. przez www.connox.de

Zdjęcie: Magis / Fotografia Michaela Manna

6. Wskazówka: zwróć uwagę na akustykę w jadalni

Szczególnie w otwartej przestrzeni, z której korzysta wiele osób, ważne jest, aby nieco wytłumić dźwięk, w przeciwnym razie może szybko stać się zbyt głośny. Podłogi, zwłaszcza jastrych piaskowany, płytki lub parkiet, duże powierzchnie szklane i ściany odbijają dźwięk. Na przykład dywan pod stołem jadalnym może go zwilżyć. Krzesła tapicerowane, zasłony w oknach i regały również pochłaniają dźwięk. Wkrótce nic nie stanie na przeszkodzie parapetówce. baw się dobrze.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here