Sam połóż jastrych ”,

Sam połóż jastrych - tak to działa

Jastrych, w zależności od wielkości pomieszczenia i grubości posadzki, to większa ilość ciężkiego i mokrego materiału. I to musi być poprawnie zainstalowane, jeśli później nie będzie problemów z podłożem. Ale całkiem możliwe jest samodzielne układanie jastrychu. Oto przegląd tego, na co należy zwrócić uwagę. W tym momencie nie jest to kwestia suchego jastrychu lub jastrychu podgrzewanego. Jastrych z asfaltu lanego to również przypadek szczególny, który nie jest tutaj przewidziany.

Najczęściej jastrychy cementowe układa się na warstwie oddzielającej io tym tutaj mowa. Procedura jest taka sama dla jastrychu anhydrytowego lub anhydrytowego. Jeśli chodzi o proporcje mieszania z wodą i czasy schnięcia należy jak zwykle ściśle ich przestrzegać Instrukcje przetwarzania producent trzyma.

Na początku do akcji wkracza miotła

Ogólnie rzecz biorąc, pierwszy krok musi być dokładny czyszczenie istniejącej gleby. Dotyczy to zarówno układania jastrychu na warstwie oddzielającej, ewentualnie z izolacją pod spodem, jak i jastrychu zespolonego, czyli układania bezpośrednio na płycie betonowej. Następnie na wszystkich ścianach i innych elementach w górę, takich jak futryny drzwi dźwiękochłonne listwy brzegowe właściwy. Powinny mieć co najmniej 8 milimetrów grubości i wystawać poza to, co później będzie górną krawędzią jastrychu.

Układanie jastrychu: odpowiednio przygotować podłogę

Potem przyjdź Płyty izolacyjne, jeśli zapewniona jest izolacja. Ważne jest, aby upewnić się, że używane są tylko te panele, które są dopuszczone do montażu pod jastrychem. Panele należy układać na całej powierzchni, tj. bez szczelin. Ponieważ później utworzyłyby mostki termiczne. W przypadku montażu paneli dwuwarstwowych jeden na drugim, połączenia nie powinny znajdować się jeden na drugim, lecz być przesunięte. Jeśli w rurach są wgłębienia, zawsze będą ubytki. Są wypełnione płytą kartonowo-gipsową lub wyrównującą.

Izolacja czy nie, następnym krokiem jest zainstalowanie Warstwa rozdzielająca. Jest to film specjalnie w tym celu oferowany. Poszczególne paski powinny zachodzić na siebie o co najmniej 10 centymetrów i być sklejone. Na krawędziach folia powinna wystawać poza paski izolacyjne.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w jastrychach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w jastrychach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Jastrych pływający również musi być dobrze rozłożony

Potem przychodzi kolej na właściwy jastrych. Ważne jest właśnie to, że dookoła Górna krawędź również warstwa jastrychu oznaczać. Najłatwiej to zrobić za pomocą lasera obrotowego. Jeśli jest to jastrych płynny, miesza się go dokładnie według instrukcji producenta i wylewa na powierzchnię. To, czy używasz maszyny z wężem, czy przesuwasz łyżkę do jastrychu za łyżką, nie ma decydującego znaczenia dla wyniku. Jednak ważne jest, aby jastrych był rozprowadzany natychmiast po nałożeniu. Ze względu na swoją konsystencję sam spływa we wszystkie obszary, ale ma nierówną powierzchnię, ponieważ większe cząstki spływają mniej niż mniejsze.

Jastrych pływający również musi być dobrze rozprowadzony w pomieszczeniu, w przeciwnym razie powierzchnia będzie nierówna. © schulzfoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

W każdym razie musisz wcześniej pomyśleć o dokładnym procesie - aby uniknąć stania w miejscu, z którego nie możesz uciec bez przejścia przez jastrych.

Dobrze rozprowadzić jastrych wyrównujący

Natychmiast po wypełnieniu jastrychu należy go za pomocą wałka kolczastego usunąć wszelkie istniejące Bąbelki powietrza do usunąć. Jeśli chcesz położyć jastrych tylko raz i nie chcesz kupować do niego wałka kolczastego, możesz użyć grabi lub podobnego narzędzia. Dla stabilności podłogi ważne jest, aby nie zawierała żadnych pęcherzyków powietrza.

Trzy metody – tak to naprawdę działa

Jeśli nie jest to jastrych płynący, należy go najpierw rozłożyć na ścianie, a następnie odciągnąć wzdłuż oznaczenia wysokości za pomocą płyty aluminiowej. Najpierw pacą, potem mieczem do jastrychu powierzchnia jest coraz bardziej wygładzana. Jeden próbuje, jak najmniej krawędzi aż dno będzie całkowicie gładkie. W ten sposób poruszasz się w przestrzeni.

Miecz do jastrychu jest niezbędnym narzędziem do wygładzania © Ingo Bartussek, fotolia.com

Jednak w tej formie proces działa tylko na stosunkowo niewielkich obszarach. Możesz korzystać z większych pokoi podzielić listwami, na którym następnie odrywane jest dno. Listwy są następnie usuwane w odpowiednim czasie, a powstałe rowki są wypełniane jastrychem. Oczywiście musi to nastąpić natychmiast – to jedyny sposób na dotarcie do wszystkich miejsc i jedyny sposób na stworzenie ciągłej jastrychu. Ważne jest, aby listwy były dokładnie wyrównane, czyli aby górne krawędzie tworzyły dokładnie poziomą płaszczyznę. Jest to praktyczne, gdy masz listwy tak wysokie, jak warstwa jastrychu.

Ważne narzędzia do rozprowadzania i wygładzania jastrychu

Innym podejściem jest najpierw ściągnięcie trzech ścian wzdłuż jastrychu, a następnie dokładnie w poprzek pomieszczenia płaska kładka wykonana z jastrychu przenieść się. Powstają mniejsze obszary, które można ponownie obrabiać za pomocą aluminiowej deski, kielni wygładzającej i miecza do jastrychu. Ta metoda wymaga trochę praktyki - absolutnie początkującemu polecana jest metoda z użyciem kijów, nawet jeśli wydaje się to nieco bardziej uciążliwe.

Możesz także zbudować kilka chodników z jastrychu równolegle przez pomieszczenie jeden po drugim, z Wskaźnik ściągania być ukończone. Wskaźniki poziomujące powinny znajdować się w odległości, którą nadal pokonuje deska poziomująca. Wtedy możesz iść krok po kroku. Również w tym przypadku powstałe rowki muszą być jeszcze wypełnione. Zaletą tej metody jest jednak to, że sprawdziany poziomujące leżą elastycznie w taśmie jastrychu i dzięki temu można je ustawiać dokładniej niż listwy.

Bez pośpiechu na końcu

Aby jastrych nie pękał ani nie miski, powinieneś w ciągu najbliższych kilku dni Temperatury poniżej 5 stopni oraz ekstremalne upały i przeciągi. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, jastrych musi: mokry tak, że najpierw powoli wysycha. Po trzech dniach możesz przyspieszyć wysychanie przez wietrzenie. Kiedy po podłodze można chodzić i kiedy można ją obciążać, podano w instrukcji obróbki producenta.

Jastrych: Unikaj pęknięć i misek

Dopiero wtedy, gdy po jastrychu można chodzić, wystające listwy dźwiękochłonne są odcinane nożem do dywanów. W razie potrzeby jastrych jest następnie szlifowany lub nawet polerowany - zależy to jednak od tego, czy ma pozostać widoczny jako powierzchnia, czy też jest pokryty innym pokryciem.

Szlifowanie i polerowanie jest konieczne tylko wtedy, gdy wymagana jest bardzo gładka powierzchnia © schulzfoto, fotolia.com

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here