Układanie jastrychu: 11 typowych błędów, których należy unikać”,

Możesz samodzielnie zainstalować jastrych. Ale błędy mogą być kosztowne. © zdjęcie 5000, zapasy.cegła suszona na słońcu.com

To wygląda tak łatwo. Proszek do jastrychu mieszasz z wodą, masę wylewasz na podłogę, wygładzasz i czekasz, aż stwardnieje. Ale to nie takie proste - podczas montażu jastrychu można popełnić wiele błędów. Konsekwencje są często poważne, a naprawa szkód jest kosztowna. Oto przegląd błędów, których należy unikać.

Samodzielne układanie jastrychu: musisz na to zwrócić uwagę
 1. Powierzchnie jastrychu pokój po pokoju

  Już na etapie planowania ważne jest, aby upewnić się, że nie później Partycje być układane na powierzchniach jastrychu – jest to niekorzystne dla izolacyjności od dźwięków uderzeniowych. Zdecydowanie zaleca się wylewkę pomieszczenie po pomieszczeniu, z zachowaniem fug rozdzielających w obszarze drzwi.

 2. Właściwy jastrych

  Drugim błędem w fazie przygotowawczej jest wybór złego jastrychu. Jastrych z siarczanu wapnia jest wrażliwy na wilgoć i dlatego nie może być używany na zewnątrz. Instalację należy również krytycznie oceniać w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach: Trzeba przyznać, że można zapewnić odpowiednie uszczelnienie. Ale najmniejszy błąd mści się, podobnie jak późniejsze uszkodzenie pieczęci. Inne odmiany są zbyt drogie i zbyt trudne do zainstalowania - tego też nie da się obejść.

 3. Właściwa izolacja

  Montaż nieprawidłowej izolacji pod jastrychem również może prowadzić do znacznych problemów. Najlepiej zapytać Producent izolację, czy jest do tego dopuszczona. Ważne jest, aby podczas układania stołu nie odkształcał się pod naciskiem ciężaru.

 4. aż do 30% zapisać

  Firmy specjalizujące się w jastrychach
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w jastrychach, porównaj oferty i zaoszczędź.
 5. Rury i przewody umieszczone nieprawidłowo

  Źródłem błędów są również rury i przewody pod jastrychem. Należą do jednego Warstwa wyrównująca pod jastrychem, nie pod jastrychem. Zagroziłoby to stabilności. Montaż rur w jastrychu jest dopuszczalny tylko wtedy, gdy pozostała warstwa powyżej jest zgodna z przepisami. Ze względu na stabilność rur nie należy również układać zbyt blisko ściany.

 6. Nie zatrzymuj się i nie za bardzo wietrznie

  Przed montażem jastrychu należy upewnić się, że niezbędne warunki zewnętrzne może być stale spotykany. Unikaj temperatur poniżej pięciu stopni i przeciągów. Jeśli zrobi się zbyt ciepło, istnieje ryzyko, że jastrych zbyt szybko wyschnie - w razie potrzeby należy go sztucznie nawilżyć.

 7. Dylatacje muszą być

  Nie bierze pod uwagę, że stół jest pod Wpływy temperatury może się rozszerzać, więc brak dylatacji może prowadzić do pęknięć. Jest to najczęstsza przyczyna, ale pęknięcia mogą być również spowodowane fałdami warstw oddzielających, zmianami wysokości podkonstrukcji itp. rozwijać. Pod jastrychem należy utworzyć spadek.

 8. Wzmocnienie jest koniecznością

  Często popełnianym błędem jest niestosowanie wzmocnienia. Czy duże ładunki przewidywalne, jest to niezbędne. Nawet ci, którzy układają jastrych na suficie z drewnianych belek, nie powinni się bez niego obejść - te sufity wibrują, gdy na nie nadepniesz. Jeśli jastrych nie jest stabilizowany matą wzmacniającą, mogą wystąpić pęknięcia.

 9. W zależności od sytuacji montażowej zbrojenie jest niezbędne. © Martin Debus, magazyn.cegła suszona na słońcu.com
 10. Mocno przymocuj rury grzewcze

  Na Jastrych grzewczy Szczególnie ważne jest, aby rury grzewcze były odpowiednio przymocowane do dolnej płyty podstawy. Jeżeli pływają podczas układania jastrychu, płyta jastrychowa staje się nierównomiernie gruba, a ciepło jest oczywiście nierównomiernie rozprowadzane. Skutkiem mogą być pęknięcia w jastrychu. A jeśli płyta jastrychowa pęknie, przyklejone płytki również nie pozostaną nienaruszone. Ponadto, jeśli rury nie zostaną odpowiednio zamocowane, może ucierpieć wydajność systemu grzewczego. Na tym tle fakt, że czas schnięcia może być również dłuższy, jest mniej poważnym problemem.

 11. W przypadku jastrychu podgrzewanego niezwykle ważne jest, aby rury były dobrze zabezpieczone. © schulzfoto, stock.cegła suszona na słońcu.com
 12. Niech wyschnie wystarczająco

  Niedostatecznie wysuszony jastrych może prowadzić do pleśni i Szkody spowodowane wilgocią prowadzić. Nie chodzi więc o to, żeby nie być zajętym zbyt wcześnie. Jeśli ogrzewanie podłogowe zostanie uruchomione zbyt wcześnie, woda może zbyt szybko odparować, jastrych nie będzie już prawidłowo układał i nie będzie tak stabilny, jak powinien.

 13. Listwy izolacyjne krawędzi są częstym źródłem błędów © dima_pics, stock.cegła suszona na słońcu.com
 14. Nie zapomnij o listwach izolujących krawędzie

  Często zapomina się o listwach izolacyjnych krawędzi lub wykonuje się je nieprawidłowo. To też może Napięcia w jastrychu, ponieważ krawędziowe paski izolacyjne pełnią również funkcję szczelin dylatacyjnych. Ponadto jastrych, który uderza w ścianę, działa również jako most dźwiękowy. W przypadku jastrychu ogrzewanego ciepło może być również oddawane na ściany zamiast do powietrza w pomieszczeniu. Zamiast zwykłych listew izolacyjnych z pianki PU można zamontować nieco droższą listwę z wełny mineralnej, która jest grubsza, a przez to bezpieczniejsza. Krawędziowy pasek izolacyjny musi być również na tyle wysoki, aby podczas montażu jastrych nie spływał na ścianę. Jednak nie wszystko można osiągnąć przy prawidłowym montażu listew izolujących krawędzie. Izolacyjność akustyczna jest niwelowana, jeśli twarda wykładzina podłogowa jest zbudowana na jastrychu i jest bezpośrednio połączona ze ścianą.

 15. Pracuj zawodowo

  Prowadzi to również do błędnych wyników, jeśli uważa się, że jastrych samopoziomujący w wiadrach z wiosłem móc dotknąć. Jest to nie tylko trudne pod względem ilości, ale także prowadzi do różnych czasów mieszania. Dzięki temu uzyskuje się różną konsystencję z wiadra na wiadro, dzięki czemu nie może powstać jednolita powierzchnia jastrychu z jednego wylania. Po ułożeniu wylewki należy to zrobić szybko. Przede wszystkim należy szybko otrząsnąć ewentualne powietrze, w przeciwnym razie powstaną nierówne powierzchnie. Jeśli chcesz sam układać jastrych, bezwzględnie potrzebujesz wystarczającej liczby pomocników. A te powinny być dobrze skoordynowane – każdy musi dokładnie wiedzieć, co robić i kiedy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here