Dofinansowanie 2016 na budowę i remont: Pule funduszy są pełne ”,

W ten sposób otrzymujesz wsparcie przy energooszczędnej renowacji i modernizacji

Oszczędności w kosztach eksploatacji, ochrona środowiska, zrównoważony rozwój – jest wiele dobrych powodów, aby Twoja nieruchomość była bardziej energooszczędna. Jednak przesłanki ekonomiczne dla remontów i modernizacji rzadko bywały tak korzystne jak obecnie. Rząd federalny chce przyspieszyć transformację energetyczną za pomocą różnych programów, a oprocentowanie kredytów spada. W kompaktowych i aktualnych przewodnikach podsumowaliśmy wszystko, co jest ważne dla promocji małych i dużych przedsięwzięć renowacyjnych. Dowiedz się więcej - i wykorzystaj okazję.

Finansowanie © Doc Rabe, fotolia.com

Im lepszy jest wróg dobrego. Dopiero w lipcu 2015 roku grupa bankowa KfW poprawiła warunki programów promocyjnych na energooszczędne remonty. Na początku 2016 roku pojawiła się kolejna dobra wiadomość dla modernizatorów. Dodatkowe dofinansowanie jest przyznawane na wymianę systemu grzewczego lub instalację systemu wentylacji. Każdy, kto chce wyremontować lub zaplanować gruntowne remonty we własnym domu, ma jeszcze jeden powód do radości: po raz pierwszy w historii wspierane są również rozwiązania kombinowane. Remont jest również możliwy dzięki tanim pożyczkom lub stypendiom do 30.000 euro ufundowanych.

Sfinansowanie budowy lub kompleksowej modernizacji wymaga inwestycji. Przykład pokazuje jednak, że w tej chwili można je bardzo tanio podnieść. Potrzeba jest duża, nie tylko ze względu na rosnące zapotrzebowanie na mieszkania dostosowane do wieku i bez barier. Państwo na różne sposoby wspiera działania remontowe i rozbudowę. Ci, którzy chcą sfinansować swój udział za pomocą pożyczek, mogą to zrobić po oprocentowaniu, które wciąż jest na historycznie niskim poziomie. Nie można zapomnieć: Ci, którzy wymieniają stare okna, poprawiają izolację termiczną lub polegają na energii słonecznej i cieple, robią dobrą przysługę dla środowiska.

Dowiedz się więcej o różnych możliwościach: Nasz portal Wen do energetycznej renowacji i modernizacji oferuje liczne przewodniki po dotacjach, z których można skorzystać bezpłatnie. Zespół redakcyjny zaktualizował informacje, zapewniając kompaktową pomoc w planowaniu prac budowlanych. Ofertę uzupełniają m.in. liczne narzędzia online, dzięki którym w mgnieniu oka dowiesz się, czy warto np. ocieplić lub wymienić okno. Aby zaoszczędzić, nie zawsze musi to być bardzo duże rozwiązanie: promowane są również porady dotyczące energii. Dzięki wsparciu Federalnego Ministerstwa Gospodarki podstawowy czek wystawiony przez poradnię konsumencką może być wykorzystany już za 10 euro.

Link do przewodników finansowania 2016: // www.odnawiać.de / usługa / finansowanie

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here