Dom z muru pruskiego gustownie odnowiony i rozbudowany”,

Na „Dzień Otwartego Pomnika ” Gesine i Adrian Einecke odwiedzili stary dom z muru pruskiego i od tej pory było jasne: „Chcielibyśmy mieszkać w takim starym domu! „Podczas wypadów do ich rodzinnego miasta Aschersleben odkryli ruiny szachulcowe w opłakanym stanie, ale: w środku miasta, duży ogród i optymalna orientacja na słońce. To powinien być ich dom! Mieszanka odwagi i naiwności, zamiłowanie do starych budynków i pamięć o szczególnej atmosferze życia w budynku, który odwiedzili – to paliwo na kolejne lata.

Odnowiony przez profesjonalistów

Od samego początku mieli u boku architektów spółdzielni planistycznej „qbatur” z Quedlinburga jako specjalistów. Było dla nich jasne, że nikt nie powinien odważyć się na remont takiego domu z muru pruskiego bez fachowców, którzy doskonale znają się na konserwacji i ratowaniu zabytków architektury. Planiści zapewniali: „Możemy obiecać jedno: w tej sytuacji nie będzie więcej przykrych niespodzianek! „Powinieneś mieć rację. Również dlatego, że zdali sobie sprawę, że nie da się już uratować tyłów domu. Planiści zaproponowali sześcian, który napiera na ramy, tworząc w ten sposób zupełnie nowe relacje przestrzenne między starym a nowym, wnętrzem i zewnętrzem.

Dowód: warto ratować domy z muru pruskiego

Tak, taki projekt to dużo pracy i może zająć dużo czasu. Do tego dochodzą koszty budowy, których nie da się dokładnie obliczyć z góry. „To wszystko było dla nas jasne” – relacjonują Gesine i Adrian, wciąż dumni z tego, co osiągnęli. „Z naszym domem chcemy zmotywować zainteresowanych budowniczych do tego samego. Każdy wyremontowany dom z muru pruskiego w centrum miasta pomaga w dalszym budowaniu kultury i zachowaniu niepowtarzalnego oblicza miast. „Odważ się zbliżyć do starych domów? Jest więcej niż wystarczająco dużo osób, które chcą być całowane na jawie.

Dane i fakty

Przestrzeń życiowa

160 metrów kwadratowych

własność

633 metry kwadratowe

budowa

Rozszerzenie: ściany i sufit z litego drewna

architekt

firma planistyczna qbatur, Quedlinburg

Materiały i produkty

Wanna i umywalka: Duravit Cape Cod. Baterie w łazience: Axor Citterio. Szafka podumywalkowa: Ikea z własną deską bukową. Kuchnia: stolarka Joerg Ermenger, Gatersleben. Oświetlenie kuchenne: Ikea. Tynk gliniany w całym domu: Claytec.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here